Nové projektory Epson – s dokem pro iPod, 3D a interaktivní - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Zprávy

Nové projektory Epson – s dokem pro iPod, 3D a interaktivní

epson_projektory_130px

12. dubna 2012, 00.00 | Epson představil několik nových projektorů: MG-850HD s dokem pro iPod, pět 3D modelů řady EH-TWxy s vysokým rozlišením obrazu a šest speciálů – interaktivní EB-4xyW/Wi s velmi krátkou projekční vzdáleností, které jsou ideální hlavně pro oblast školství.

Epson MG-850HD
je první projektor HD-Ready 3LCD s dokovacím konektorem pro iPod. Uživatelé nemusí stahovat žádné aplikace ani připojovat další příslušenství, jen jednoduše připojí zařízení iPod, iPhone nebo iPad k dokovacímu konektoru. Projektor má zabudované 10W stereofonní reproduktory a dokáže zobrazovat fotografie, přehrávat hudbu a videa, televizní programy i celovečerní filmy stažené prostřednictvím aplikace iTunes. To vše ve velkém filmovém formátu o úhlopříčce až 300 palců. Nabízí také široké možnosti připojení, tudíž je schopen zobrazit obsah z tradičních přehrávačů disků Blu-ray a DVD, počítačů, televizních přijímačů a herních zařízení.Využívá nejnovější technologie Epson. Stejně vysoký bílý a barevný světelný výstup o hodnotě 2800 lumenů a vysoký kontrastní poměr 3000:1 umožňují vysokou kvalitu projekce i za denního světla a díky Epson 3LCD je obraz čistý, jasný a nezatěžuje oči. Funkce „plug and play“ umožňují rychlé nastavení a snadné ovládání. Bez ohledu na úhel náklonu projektoru mohou uživatelé projekci snadno upravit pomocí jednoduchého ovládání funkce horizontální korekce lichoběžníkového zkreslení, která zaručuje vyrovnaný a přesný obraz, což je vidět i na připojené fotografii z pražské prezentace.Epson MG-850HD – základní údaje:
První HD-Ready 3LCD projektor pro domácí kino vybavený dokovacím konektorem pro zařízení iPod.
Velkoplošná projekce v rozlišení HD-Ready 720p.
Vysoká kvalita obrazu díky technologii Epson 3LCD.
Připojit lze k přehrávačům disků DVD/Blu-ray, set-top boxům a herním konzolím.
Kontrastní poměr 3000:1 zaručuje hlubší odstíny černé.
Stejný bílý a barevný světelný výstup 2800 lumenů umožňuje projekci i za denního světla.
Ruční vodorovný posun a automatická svislá korekce lichoběžníkového zkreslení usnadňují vyrovnání obrazu.
Rukojeť pro snadné přenášení.
Uživatelsky přívětivá nabídka pro snadnou navigaci.
Dva integrované 10W stereoreproduktory.
Lampa s životností 5000 hodin umožňuje delší dobu projekce.
Pět barevných režimů (automatický, dynamicky, obývací pokoj, kino, hry) a čtyři režimy zvuku (standardní, vokální, hudební, filmový).
Vstup pro monofonní mikrofon.
Ruční zaostření objektivu a 1,2násobný zoom.
V prodeji za doporučenou maloobchodní cenu 17 790 Kč s DPH.Epson EH-TW9000, EH-TW9000W, EH-TW6000, EH-TW6000W a EH-TW5900
jsou 3D projektory primárně určené pro domácí kina a umožňují projekci v plném vysokém rozlišení. Kvalitní 2D/3D projekci ocení nejen filmoví nadšenci, ale i sportovní fanoušci a náruživí hráči počítačových her. Jedinečná technologie Epson nabízí vysokou svítivost, jasnější a kvalitnější je i obraz s trojrozměrným efektem a obnovovací frekvence byla zdvojnásobena z 240 na 480 Hz, takže doba mezi zobrazením záběrů pro levé a pravé oko je nyní výrazně nižší. Díky tomu mohou uživatelé vidět jasnější a příjemnější 3D obraz.Nejvyšší modely v této řadě jsou EH-TW9000 a EH-TW9000W. Nabízejí dokonalý trojrozměrný zážitek prostřednictvím stejně vysokého bílého i barevného světelného výstupu v hodnotě až 2400 lumenů a vysokého kontrastního poměru s maximem 200 000:1. A mají také nadstandardní technické funkce. A projektory EH-TW6000, EH-TW6000W a EH-TW5900 patří mezi cenově nejdostupnější 3D projektory s rozlišením 1080p pro domácí kina. Nabízejí stejně vysoký bílý i barevný světelný výkon o hodnotě až 2200 lumenů a kontrastní poměr s maximem 40 000:1. Technologie Epson 3LCD zaručuje vysokou kvalitu projekce čistého obrazu, který je jasný a příjemný pro oči. Modely EH-TW9000W a EH-TW6000W jsou také první Full HD 3D projektory na trhu, které nabízejí bezdrátový přenos obrazu.Epson EB-485Wi, EB-475Wi, EB-485W, EB-475W, EB-480 a EB-470
jsou interaktivní projektory s velmi krátkou projekční vzdáleností, které výborně poslouží při výuce, ale také třeba v různých projekčních kancelářích nebo různě zaměřených studiích. Epson je opět představil na veletrhu BETT UK a v prodeji jsou od dubna 2012. Modely druhé generace i čtveřici nových modelů s mimořádně krátkou projekční vzdáleností výrobce upravil podle požadavků ze vzdělávacího sektoru. Novými prvky jsou například interaktivní pera s rychlejší odezvou a možnost připojení projektoru bez použití počítače, což je umožní používat ve větším počtu učeben.Interaktivní projektory EB-475Wi a EB-485Wi jsou vybaveny dvěma interaktivními pery, díky nimž mohou učitelé a studenti psát na projekční plochu současně, což usnadňuje spolupráci. Tato lehká pera mají rychlou odezvu a velmi snadno se používají, a to i díky nové funkci „vznášení”, která přesně zjistí, kdy pera nejsou v kontaktu s povrchem projekční plochy.Kromě kompatibility s oblíbeným počítačovým softwarem tyto projektory nabízejí i možnost provozu bez použití počítače a nástroje pro „okamžité vytvoření poznámek”. Učitelé tak mohou proměnit jakýkoli rovný povrch v interaktivní plochu bez nutnosti připojení projektoru k počítači, v případě připojení k DVD přehrávači mohou dokonce popisovat pohybující se obrázky a fotografie. Za účelem dokonalejší interakce a podpory práce ve skupině lze projektory instalovat ve čtyřech polohách, včetně umístění pod stůl se skleněnou deskou.Podobně jako interaktivní projektory zvládnou i modely bez interaktivního modulu EB-485W, EB-475W, EB-480 a EB-470 projekci velkého obrazu z velmi krátké vzdálenosti, což eliminuje výskyt stínů. Všechny modely představují komplexní multimediální řešení, lze je snadno instalovat, horizontální korekce lichoběžníkového zkreslení umožňuje jednoduché vyrovnání obrazu a funkce „USB plug & play“ a vestavěný 16W reproduktor umožňují mít jediný kabel pro ovládání obrazu, zvuku a stránkování. Jsou ideální pro moderní školy, které chtějí podpořit rozvoj poutavějšího vzdělávacího prostředí. A proč výrobce nabízí hned šest různých modelů? Protože si uvědomuje, že ekonomická situace mnoha škol a úřadů je problematická. Širší nabídka vyhoví různým rozpočtům. Z ekonomického hlediska je pro uživatele také zajímavá delší životnost lamp a filtru.Tématické zařazení:

 » Rubriky  » testovaci  

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Zprávy  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: