Kompaktní digitální kopírovací systém RICOH FW7030 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Zprávy

Kompaktní digitální kopírovací systém RICOH FW7030

27. září 1999, 00.00 | S velkoformátovými předlohami je vždy problém. Jejich zpracování není snadné a třeba pouhé kvalitní kopírování vyžaduje odpovídající zařízení.

Firma RICOH zaujímá první místo v Evropě v digitálních kopírovacích strojích. Proto v jejím sortimentu nemůže chybět ani velkoformátový kopírovací systém. Prostřednictvím firmy Impromat uvádí na náš trh jeden z předních strojů ve své kategorii - digitální kopírovací systém FW7030D připojitelný k počítačové síti, který umožňuje kopírovat, tisknout i skenovat až do formátu A0. Díky tomuto stroji lze převést archív výkresů nebo map do digitální podoby a mít jej tak úhledně uložený třeba na pevném disku. Snadněji se v něm hledá, neexistují změny rozměrů působením teploty, neopotřebovává se originál a v neposlední řadě se značně šetří místo.
Díky digitální technologii se výkres snímá pouze jednou, pak se už jen tiskne - rychlostí 4,8 metru formátu A0 nebo 4 listů A0 za minutu (srovnejte s plotrem). Přitom je zachována vysoká kvalita rozlišení 400 dpi až se 128 stupni šedé. Je tedy možno velmi kvalitně vytisknout i fotografie. Díky zoomu o rozsahu 25 - 400% obsluha snadno zvětší formát A4 na A0 a vyrobí tak i z malé předlohy velký plakát nebo po složení i billboard. Přesné nastavení okrajů umožní krokování zoomu po 0,1%, což je parametr naprosto výjimečný.

FW7030D disponuje automatickým nastavením expozice, což znamená, že pro nastavení je nejprve snímáno prvních 30 cm předlohy, které si může obsluha vytisknout jako náhled v sedmi odstínech. Pokud není spokojena s automatikou, je k dispozici 39 stupňů manuálního nastavení.

Práce s novým přístrojem je snadná jako u běžné digitální kopírky a lze zde nalézt i stejné funkce ulehčující práci - vycentrování obrazu, přidávání okrajů po obou stranách, výběr papíru (až tři role) stiskem jediného tlačítka, automatické zvětšení na zvolenou velikost papíru (stroj sám spočítá poměr zoomu), odstranění teček na pozadí. Užitečnou funkcí je pořízení negativu. Díky tomu jde získat kvalitní černobílé kopie i z tzv. blueprintů, modrých výkresů s bílými čarami, u kterých se běžné kopírování vyznačuje menší čitelností a velkou spotřebou toneru.

Do paměti (RAM nebo pevný disk) se vejde až 127 stran, které jde tisknout buď do sad (jednotlivé listy za sebou) nebo do skupin (nejprve první strany, potom druhé, atd.).

Cílovými trhy pro nový přístroj mají být specializované konstrukční, projekční a architektonické kanceláře, strojírenské firmy, výuková centra a designové skupiny CAD/CAE, firmy zabývající se inženýrskými sítěmi a komunikacemi, elektrárny, projekce výrobních linek (tisk A0 do pěti metrů délky), katastrální úřady, reprografická studia - všude tam, kde je třeba kvalitní velkoformátový tisk nebo digitální archivace.
FW7030D vyhovuje podmínkám EnergyStar pro úsporu elektrické energie. Části stroje jsou recyklovatelné a pozitivně nabitý válec s tiskovou hlavou LED neprodukuje téměř žádný ozón.
Nový kopírovací přístroj je k dispozici ihned prostřednictvím poboček firem Impromat (www.impromat.cz, www.impromat-praha.cz) a jejich distributorů.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 » Rubriky  » Zprávy  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: