Kodak tvrdí muziku. - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Zprávy

Kodak tvrdí muziku.

19. srpna 1998, 00.00 | Značka Kodak bezesporu patří mezi špičkové výrobce digitálních fotoaparátů. Dokázalo to i dnešní ( 18.8. ) uvedení modelů DC 220 a DC 260 na český trh.

DC 220 a DC 260 Značka Kodak bezesporu patří mezi špičkové výrobce digitálních fotoaparátů. Dokázalo to i dnešní ( 18.8. ) uvedení modelů DC 220 a DC 260 na český trh. Celá akce proběhla v poměrně komorní atmosféře v hotelu Don Giovanni v Praze.

Organizace
Organizaci celé akce měla na svědomí firma Foto-World, která je distributorem značky Kodak u nás. Osazenstvo bylo poměrně důvěrně známé. Pánové Votýpka a Chrastil jsou v pozadí snad veškerého působení Kodaku v digitální oblasti u nás. A toto duo doplnila s notnou dávkou elegance paní Erazímová. Celá akce začala v 10 hodin a trvala něco přes dvě hodiny. Prostředí hotelového salónku bylo velice útulné, občerstvení bylo bohaté a velice chutné. ( Prostě tak, jak to v lepší společnosti bývá zvykem. )

Produkty
Hlavní důraz byl samozřejmě kladen na zmiňované novinky, na které mimochodem můžete již nyní najít stručné recenze na našem serveru. Kromě nich byly k vidění a osahání všechny ostatní produkty řady DC ( 120, 200 , 210 , 220, 260 ), videokamerka DCS 323 a sublimační tiskárna KDS 8670. Vše připojené a většinu času v provozu. Výklad k novým modelům byl velice podrobný a názorný, takže pro Vás máme několik nových postřehů.

Produkty řady DC

Postřehy k novým produktům

  • Skriptový jazyk Digita Script, který podporují nové přístroje, je opravdu mocný nástroj. Na to, jak krátkou dobu je přístroj v zahraničí na trhu, je k dispozici velice slušné množství scriptů hlavně od třetích firem a nezávislých autorů.
  • Video výstup fotoaparátu se klidně dá používat pro prezentování jeho schopností přes projektor. Protože na výstup jde obraz shodný s obsahem displeje, je to zcela ideální řešení.
  • Možnost připojení externího blesku k DC 260 má svá slabá místa a není zrovna profesionálně odvedena. Jde sice o funkci, kterou konkurence nemá, ale funkčnost je dost sporná. ( Nebylo ani předvedeno. )
  • Windows 98 nejsou zdaleka tak stabilní, jak Microsoft tvrdí, přesto alespoň USB funguje docela bezproblémově.

    Soutěž o ceny.
    FOX přejímá cenu ... Všechny akce Kodaku jsou na závěr opatřeny velice populárním losováním cen. A to by jste nevěřili, kdo vyhrál hlavní cenu ? No ano, byl to člen naší redakce ( FOX ) a to dokonce na moji vlastní vizitku, kterou pracně přemaloval na svou. Je to až neuvěřitelné, protože sám tvrdí, že v životě nic nevyhrál. Takže přejme FOXovi Kodak DC 40 a těšme se na podobná setkání.

    P.S.: Doufám, že nás nepodezíráte, že se jedná o úplatek. Losování bylo zcela regulérní a vizitku jsme do osudí vhodili každý jen asi desetkrát.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Zprávy  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: