Fujitsu Forum 2012 – důležité a zajímavé novinky - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Zprávy

Fujitsu Forum 2012 – důležité a zajímavé novinky

20. listopadu 2012, 10.06 | Letošní Fujitsu Forum s mottem „Přetváříme ICT, přetváříme business” přivítalo přes 12 000 návštěvníků. Byla to největší akce jednoho dodavatele v oboru ICT v Evropě a společnost Fujitsu na ní jako každý rok představila své strategické produkty: novou verzi datového centra FlexFrame pro správu unifikovaných prostředí SAP, koncepci osobního i firemního cloudu, ale i dotyková zařízení X Line – designové počítače a tenké klienty a displeje.

 

FlexFrame Orchestrator spravuje unifikovaná prostředí SAP

 

FlexFrame Orchestrator je nová platforma pro správu datových center. Jeho největší výhodou je, že rozšiřuje komplexní datacentrové operace pokrývající celou škálu aplikací SAP o podporu pro instalace platformy SAP HANA, a to včetně správy prostředků a služeb, vysoké dostupnosti a možnosti obnovy provozu. FlexFrame Orchestrator umožňuje zákazníkům snižovat náklady a komplikovanost instalací platformy HANA. Díky integraci do adaptativních IT infrastruktur SAP spravovaných produktem FlexFrame Orchestrator se zvyšuje flexibilita a rychlost systému a jeho celková odolnost.

 

S nástrojem FlexFrame Orchestrator Fujitsu také poprvé ruší omezení hardwarových a softwarových požadavků pro FlexFrame a rozšiřuje dostupnost technologie prostřednictvím certifikačního programu, díky kterému může FlexFrame běžet i na certifikovaných technologiích třetích stran.

 

Fujitsu Forum 2012

 

Fujitsu Personal Cloud

 

Koncepce Fujitsu Personal Cloud, která má přinést výrazné úspory v porovnání se spravovanými pracovišti dneška, startuje jako interní pilotní projekt v rámci společnosti Fujitsu. Fujitsu Personal Cloud, který bude přístupný téměř z libovolného zařízení s přístupem k síti, má překlenout mezeru mezi světem starších podnikových aplikací a rostoucím trendem možnosti přístupu k obchodním informacím kdykoliv a kdekoliv. Firmě přinese úspory díky nižším nákladům na správu a zabezpečení zařízení a omezí režijní výdaje na servis. V závislosti na výsledcích projektu společnost Fujitsu rozhodne, zda přejde k praktickým testům i pro zákazníky. V současnosti projekt běží na platformě Fujitsu Global Cloud, kde každý uživatel získává přístup k pracovním a obchodním aplikacím v rámci jeho vlastního osobního cloudu Fujitsu Personal Cloud.

 

Fujitsu Forum 2012 – cloud

 

Fujitsu X Line – nový design desktopových produktů

 

Řada all-in-one zařízení Fujitsu X Line představuje jednotný a zároveň stylový vzhled nové rodiny modelů PC, tenkých klientů a displejů. X Line zařízení mají osobitý design a špičkové vlastnosti, například plnou podporu pro virtualizaci desktopu, vynikající obraz a integraci pro smartphony. Moderní prvky, jako dotykové obrazovky u PC a tenkých klientů, spolu s nejmodernějšími čidly přítomnosti, jednotným elegantním designem a inovacemi nové generace, umožňují intuitivnější uživatelský přístup.

 

Fujitsu Forum 2012: Esprimo X913T a Lifebook T902

 

Fujitsu Eco Track pro rychlé a efektivní energetické audity v EU

 

Fujitsu Eco Track je nové cloudové řešení, které evropským firmám pomůže plnit připravované požadavky na energetické audity. Software Fujitsu Eco Track, který bude dostupný počátkem příštího roku v obchodě Fujitsu Cloud Store, umožní evropským podnikům efektivně a ekonomicky zvládat energetické audity, které se stanou již povinné spolu s uvedením v platnost směrnice EU o energetické účinnosti.

 

Fujitsu Forum 2012 – důležité a zajímavé novinky

 

Radek Sazama, generální ředitel Fujitsu Technology Solutions pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko, o Fujitsu Foru řekl: „Ať chcete získat přehled o podobě pracovišť budoucnosti, nebo se zajímáte o datová centra pro cloud, anebo hledáte inspiraci pro lepší využití technologií ve vašem businessu, na Fujitsu Forum najdete vždy odpověď. Představili jsme nejrozsáhlejší a nejkomplexnější soubor v současnosti dostupných IT řešení – od datacenter po desktopy, lokální systémy, cloud či podporu pro outsourcovanou správu systémů. Lidé z naší společnosti pomáhají našim zákazníkům řešit jejich nejpalčivější technologické problémy, ale také s nimi navazují partnerství a společně tak měníme podobu informačních technologií.“  

 

Fujitsu Forum 2012 – servery a datová úložiště

 

Společnost Fujitsu uvedla na trh jedno z nejširších portfolií dotykových zařízení se systémem Windows 8. Nové modely se systémem Windows 8 jsou tenčí, lehčí a výkonnější a naplno využívají nových možností operačního systému, zejména vícedotykového ovládání a ovládání perem. Do portfolia produktů s Windows 8 patří inovativní počítač typu „all in one“ ESPRIMO X913-T, konvertibilní notebook LIFEBOOK T902, tablet STYLISTIC Q572 a hybridní tablet STYLISTIC Q702. 

 

Fujitsu Forum 2012 – datová centra

 

Počítač ESPRIMO X913-T zaujme mimo jiné ultrazvukovým čidlem přítomnosti uživatele. Toto čidlo ponechává monitor zapnutý po celou dobu, kdy uživatel sedí u počítače, i když nepoužívá žádná vstupní zařízení, jako jsou klávesnice, myš nebo dotyková obrazovka. Jakmile ale uživatel svého pracovní místo opustí, je počítač automaticky uzamčen a přejde do režimu nízké spotřeby. Funkce umožňuje přednastavit i úplné vypnutí počítače. Při návratu se počítač odemkne poté, co se uživatel podívá na 23" obrazovku s vysokým rozlišením a funkce rozpoznávání obličeje jej identifikuje. Všestranný počítač ESPRIMO X913-T je vybaven vícedotykovým displejem a lze jej umístit do vodorovné polohy, což je ideální řešení pro spolupráci několika uživatelů.

 

Fujitsu Forum 2012 – Esprimo

 

Nová modelová řada zařízení Fujitsu se systémem Windows 8 osloví i firemní uživatele, kteří požadují styl a pohodlí dotykového tabletu, ale nechtějí se vzdát pokročilých funkcí zabezpečení. Fujitsu STYLISTIC Q572 je 10,1" tablet, který spojuje vysoký výkon a pokročilé funkce zabezpečení jako jsou integrovaný snímač otisků prstů, čtečka karet SmartCard a plné šifrování disku (FDE). Výměnná baterie umožňuje pracovat po celý den. Společnost Fujitsu nabízí také inovativní hybridní tablet STYLISTIC Q702 se systémem Windows 8. Na cestách ho lze používat jako tablet, v kanceláři se pak po připojením volitelné klávesnice snadno změní na běžný notebook.

 

Fujitsu Stylistic Q572

 

Řada zařízení Fujitsu se systémem Windows 8 obsahuje také jeden z nejlehčích a nejtenčích 13,3" konvertibilních notebook LIFEBOOK T902. Notebook je vybaven pokročilými funkcemi zabezpečení, jako jsou technologie Intel vPro, čtečka karet SmartCard nebo modul TPM – Trusted Platform Module. Uživatelé si mohou pořídit doplňkový replikátor portů pro snadné připojení v podnikových prostředích nebo využít modulární šachtu, do které lze vložit druhou baterii nebo druhý pevný disk. 

 

Notebooky, tablety a počítače Fujitsu se systémem Windows 8 uživatelům přinášejí řadu výhod, například podporu technologií Adobe Flash a HTML5 v prohlížeči Internet Explorer 10, plnou podporu několika uživatelských účtu (i v tabletech) nebo přístup k portům USB a úplnou kompatibilitu stávajících myší, klávesnic a dalších periferií s rozhraním USB. Všechny modely se systémem Windows 8 mají široké možnosti připojení k internetu prostřednictvím technologie Wi-Fi a mobilního datového připojení UMTS/4G. Technologie Bluetooth zajišťuje pohodlné připojení bezdrátových periferních zařízení.

 

Pro firmy a společnosti, které zatím nechtějí zcela přejít na systém Windows 8, nabízí Fujitsu možnost volby licence na systém Windows 7 nebo Windows 8. Zákazníci s licencí na systém Windows 7 Professional také mohou provést downgrade na systém Windows XP.

 

Fujitsu Stylistic Q702

 

Hybridní tablet Fujitsu STYLISTIC Q702, to je  tablet a notebook v jednom – spojuje to nejlepší z obou řešení. Nabízí komfortní prezentaci obsahu spolu s pohodlím a produktivitou plnohodnotné klávesnice notebooku, má dostatečný výkon díky procesorům 3. generace Intel Core i3 a i5, volitelně s technologií Intel vPro. Disponuje inteligentními funkcemi zabezpečení včetně biometrického snímače otisků prstů, podpory technologie Computrace, zabezpečení pevného disku a systému BIOS heslem, integrovaného modulu TPM – Trusted Platform Module a technologií Intel Anti-Theft.

 

Tablet Q702 umožňuje každodenní práci mimo kancelář bez nutnosti připojení externího napájecího zdroje. Dlouhou výdrž zařízení zajišťuje druhá baterie v klávesnici. Tělo tabletu je vyrobeno z lehké a odolné hořčíkové slitiny. Obrazovka je dobře čitelná i na přímém slunečním světle. Bez klávesnice tento hybridní tablet váží jen 850 g. Je dodáván také s vestavěnou podporou rozhraní 3G/UMTS, anebo 4G/LTE pro přenos mobilních dat. 

 

Fujitsu STYLISTIC Q702 – vybrané údaje přehledně:

 

Dokovací stanice s klávesnicí, čtyřčlánkovou baterií a rozšiřujícími porty, včetně portu sítě LAN (RJ-45) a podpory externího displeje (VGA)

11,6" antireflexní displej s podsvícením LED, technologií IPS, duálním digitizérem a podporou více dotyků optimalizovaný pro ovládání perem i dotyky 

Rozhraní USB 2.0 a 3.0, HDMI, rozšiřující porty SD/SDHC na tabletu

Volitelně podpora širokopásmového mobilního připojení 3G/UMTS nebo 4G/LTE (podpora se může lišit v závislosti na regionu)

Akcelerometr, gyrometr, magnetometr a snímače okolního světla přispívající k plynulé práci s počítačem

Přední a zadní webová kamera se dvěma mikrofony umožňující pořádání videokonferencí

Úložiště až 256 GB (bez plného šifrování disku) a 128 GB (s plným šifrováním disku)

Intel HD Graphics 4000

Integrovaný 4GB modul DDR3

 

Fujitsu Lifebook T902

 

A pro náročnější uživatele je určen konvertibilních notebook Fujitsu LIFEBOOK T. Jedná se o přepracovanou verzi oblíbeného modelu T902. Nová řada LIFEBOOK T navazuje na více než dvacet generací starou tradici notebooků. Nabízí duální digitizér s podporou více dotyků, který usnadňuje navigaci na novém displeji bez rámečku. Nový LIFEBOOK T je lehčí a tenčí než předchozí modely, má nejvyšší výkon ve své třídě a otočný displej.

 

Hybridní tablet Fujitsu STYLISTIC Q702 je nabízen za doporučenou cenu od 28 000 Kč, notebook LIFEBOOK T 902 v základní konfiguraci startuje na prodejní ceně 40 000 Kč.

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Zprávy  

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Aktuality  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: