FotoFata 2012 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Zprávy

FotoFata 2012

13. června 2012, 08.08 | Od 12. června můžete navštívit fotografickou výstavu, která vznikla z nejlepších snímků pořízených během fotografického kurzu. Výstava je vyvrcholením půlročního fotografického projektu FotoFata 2012 zaměřeného na amatérské fotografy. Akce se uskutečnila ve spolupráci Botanické zahrady Praha v Troji s novinářem a fotografem Topim Pigulou.

 

Výstava byla zahájena 11. června v 17 hodin vernisáží a trvá do 2. září 2012. Navštívit ji můžete denně od 9 do 19 hodin. Místo konání: Botanická zahrada hl. města Prahy – Venkovní expozice – Stráň.

 

malý fotoaparát, velké fotografie

 

Cílem projektu bylo prokázat, že krásná fotografie je především výsledkem okamžitého nápadu, jiného vidění reality, pohotovosti fotografa, využité příležitosti a – teprve pak technického vybavení. Trojská botanická zahrada, zejména její skleník Fata Morgana, se staly od ledna do června 2012 základnou pro šest fotografických seminářů. Na nich se pod vedením odborného lektora snažili fotoamatéři zachytit to nejlepší, co se v dané chvíli v rámci botanické fotografie nabízelo.

 

„Výhodou zdejších prostor je, že ať je léto nebo mráz, vždycky někde něco kvete. Jedny z nejhezčích fotek jsem například udělal uprostřed nejhorších únorových mrazů ve venkovních expozicích. Ranní sluníčko totiž dokonale nasvítilo žlutá stébla bambusů. O dva měsíce později se ukázalo, že mráz část bambusového porostu zcela spálil, takže se fotky staly jejich labutí písní,“ říká odborný garant projektu, fotograf a publicista Topi Pigula.

 

FotoFata 2012

 

Foto na výstavu

 

Výběr fotografií na výstavu byl dvojí – jeden provedla veřejnost pomocí hlasování na webu FotoFata.cz (z každého měsíce se na výstavu „automaticky“ dostal jeden snímek). Další snímky vybrala porota. Výběr doplní několika záběry Topiho Piguly, který zajišťoval odbornou část projektu. Výstavu tvoří celkem 30 snímků. Realizaci akce zajišťuje Botanická zahrada. Výstava bude po ukončení putovat do dalších měst.

 

Ptejte se a nestyďte se

 

Díky omezenému počtu absolventů byl zajištěn individuální přístup. Kdokoli se mohl zeptat na technické „vychytávky“ vlastního fotoaparátu či konzultovat detaily svého focení. Závěr semináře patřil předvedení nejlepších účastnických fotografií daného dne, které „nominoval“ každý účastník sám. „Výborné je, že jsem se na vlastních fotografiích dozvěděla, jak lépe pracovat s kompozicí,“ říká Pavlína Šimáčková. Její únorovou fotografii poslalo veřejné hlasování na výstavu. Fotografie účastníků lze vidět na webu FotoFata.cz, kde najdete i podrobné informace.

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Zprávy  

 » Rubriky  » Ze společnosti  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: