Embax-Print a PacPro 2001: Zhodnocení na závěr? - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Zprávy

Embax-Print a PacPro 2001: Zhodnocení na závěr?

25. května 2001, 00.00 | Dnes končí 21. mezinárodní veletrh tiskařské, papírenské a obalové techniky, Embax-Print + PacPro 2001. Jaký byl a co přinesl?

Dnes končí 21. mezinárodní veletrh tiskařské, papírenské a obalové techniky, Embax-Print + PacPro 2001. Na bilancování je zatím brzy, protože nejsou známy oficiální čísla, ale už teď můžeme říci, že naše účast rozhodně nezapadla.

Společný stánek Grafiky On-line, Světa tisku a časopisu Sign byl a vlastně ještě je u vchodu v pavilonu D.

Už před zahájením veletrhu byl spuštěn webový server věnovaný veletrhu Embax, který přinášel důležité informace o veletrhu pro návštěvníky. Pro virtuální návštěvníky jsme nabídli denní aktualizaci a informace o dění.

Součástí naší expozice byla webová kamera, která snímala výhled z prvního patra našeho stánku. Až na občasné výpadky, které byly způsobeny špatnými ovladači, fungovala po celou dobu veletrhu (třetí den už k výpadkům nedocházelo vůbec).

Zajímavým projektem bylo také internetové vysílání EmbaxTV. Řešení je postavené na QuictTime streaming serveru na platformě Mac OS Server. Záběry byly snímány poloprofesionální kamerou Sony pracující se standardem DV. K dispozici jsou záběry výstaviště, pavilonů A, B, D a V, záznam prvních minut výstavy a průběhu veletrhu.

V průběhu veletrhu došlo k předání různých cen. Hned první den byly předány ceny Embax-Print Vision, které se týkaly návrhu loga, včetně tiskovin a plakátu, pro další ročník veletrhu. Soutěž byla vyhlášena ve dvou kategoriích: do dvaceti a do třiceti let. Hodnotitelská porota, ve které byla i naše redakce, nevybrala žádný návrh jako vítězný, na což se můžete podívat na videu. Naše redakce, ve spojení s redakcí Světu tisku, vybrala v každé kategorii jeden návrh, kterému udělila cenu za kreativní návrh.

V odpoledních hodinách byl uspořádán společenský večer, na kterém byly vyhlášeny výsledky soutěže Zlatý Embax-Print 2001. O cenách si můžete přečíst v článku, průběh je dokumentován na EmbaxTV.

Po celou dobu veletrhu vycházel veletržní denník Embax Daily, který byl zdarma k dispozici v papírové podobě. Elektronická verze byla přístupná na webu. Jednotlivá čísla (1, 2, 3 a 4) jsou k dispozici ve formátu PDF.

Zajímavým projektem je jistě také anketa český Internet a polygrafie, které se také můžete zúčastnit.

Veletrh měl také oficiální znělku, která byla novinářům představena 22. 5. Protože jsme ji dostali nahranou na CD, můžete si ji poslechnout ve formátu MP3.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Reportáže  

 » Rubriky  » Zprávy  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: