Canon uniFLOW 5.1 i pro mobilní zařízení - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Zprávy

Canon uniFLOW 5.1 i pro mobilní zařízení

6. června 2012, 13.34 | Canon rozšířil platformu uniFLOW i na mobilní zařízení: uniFLOW V5.1 umožňuje tisknout z jakéhokoli chytrého telefonu, tabletu nebo jiného mobilního zařízení. Umožňuje vzdálený tisk bez připojení k firemní síti, a to i návštěvníkům ve firmách nebo studentům na školách. Tato komplexní platforma pro firemní tisk a skenování umožňuje kontrolu nákladů a zabezpečení, a to i při tisku z mobilních zařízení.

Canon Europe představil uniFLOW verzi 5.1, která rozšiřuje první jednotnou platformu pro správu tisku a skenování i na mobilní zařízení, jako jsou chytré telefony a tablety. Zaměstnanci a návštěvníci ve firmách mohou vzdáleně tisknout na multifunkčních zařízeních a tiskárnách pomocí mobilních zařízení. Navíc je k dispozici řada funkcí pro zabezpečení a správu nákladů. Uživatelé chytrých telefonů nebo tabletů mohou posílat úlohy na tiskárnu propojenou s uniFLOW stejně snadno, jako z běžného počítače, bez stažení nové aplikace nebo ovladače. Stačí vše zaslat e-mailem.

 

uniFLOW I


Platforma uniFLOW V5.1 nabízí ještě další dva způsoby, jak posílat úlohy na tiskárnu: Pomocí webového prohlížeče nebo internetové tiskového ovladače NT-ware v případě používání notebooků. V uniFLOW V5.1 je možno vytvořit tiskovou úlohu z textu v těle e-mailu nebo z jeho příloh. Zaslání tiskové úlohy e-mailem nebo přes internet nevyžaduje instalaci ovladačů na mobilním zařízení a IT administrátoři nemusí každému uživateli vytvářet separátní účet. uniFLOW V5.1 také uživatelům umožňuje stahovat a tisknout dokumenty z oblíbených systémů, jako jsou GoogleDocs, SharePoint Online nebo FTP servery.

 

uniFLOW II


S uniFLOW V5.1 mají uživatelé k dispozici stejné bezpečnostní funkce, ať již tisknou z PC, notebooku nebo mobilního telefonu. Tištěné dokumenty lze bezpečně na tiskárně vyzvednout, ať byla úloha odeslána z kteréhokoli zařízení. Uživatel se může na tiskárně identifikovat například kartou nebo PIN kódem. IT administrátoři mohou také omezit některé funkce konkrétním uživatelům nebo celým skupinám. Lze například zabránit určitým uživatelům, jako jsou návštěvníci ve firmách, konzultanti nebo zaměstnanci na částečný úvazek, skenovat přímo do emailu.


uniFLOW V5.1 umožňuje organizacím rozšířit správu nákladů i na mobilní zařízení. Novinka poskytuje efektivní způsob, jak mohou organizace měřit a sledovat využití strojů, návratnost investic, plýtvání papírem nebo použití pro soukromé účely. IT administrátoři mohou následně stanovit pravidla, aby došlo k minimalizaci zbytečných výdajů. Barevný tisk lze povolit například jen některým uživatelům a návštěvám ve firmách je možné stanovit pouze omezený počet tisků. Mobilní uživatelé mají přístup k dokončovacím operacím, jako je oboustranný tisk, počítadlo kopií, sešívání nebo děrování, aniž by museli instalovat tiskové ovladače.

 

Canon uniFLOW 5.1 i pro mobilní zařízení


Na prezentační akci Canon pracovníci firmy ukázali, jak uniFLOW V5.1 funguje v praxi, a to při využití pro různé úkoly. Při té příležitosti představil v akci jednu ze čtyř nových černobílých A3 multifunkcí imageRunner Advance 4000, které jsou v prodeji od května 2012, a laserové tiskárny nové generace s vylepšenou integrací do podnikových sítí i-Sensys LBP6680x a i- Sensys LBP6670dn. Také ty jsou v prodeji od května letošního roku.

 

předvedená zařízení

 

Nová chytrá multifunkční zařízení imageRunner Advance 4025i, 4035i, 4045i a 4051i nabízí vyšší efektivitu, úsporu nákladů a bezpečnost ve firmách. Mají rychlost tisku 25, 35, 45 nebo 51 stran za minutu, lze je snadno ovládat pomocí intuitivního SVGA dotykového displeje a úhlopříčkou 21,3 cm, který lze přizpůsobit potřebám každé organizace. Pro rychlé zpracování větších úloh je možné oboustranně skenovat, flexibilně manipulovat s médii a maximální kapacita zásobníku je až 4980 listů papíru. S pokročilými možnostmi dokončovacích prací je snadné interně vytvořit profesionálně vypadající dokumenty. imageRunner Advance 4000 je kompatibilní s celou řadou programů pro digitalizaci a správu dokumentů, čímž se ještě více zlepšuje produktivita a bezpečnost citlivých dokumentů.


Novou řadu imageRunner Advance 4000 lze jednoduše integrovat do podnikového prostředí a propojit se softwarovým řešením, jako je uniFLOW nebo e Copy. Nové multifunkce jsou proto ideální pro vytížené pracovní skupiny a menší oddělení v podnicích všech velikostí, které vyžadují vysoce kvalitní černobílý A3 tisk s vyšší efektivitou, bezpečností, úspory nákladů a sníženým dopadem na životní prostředí.

 

z akce


Nové multifunkce jsou kompatibilní s uniFLOW. Správa a snižování nákladů je tak velmi snadná. Úlohy lze podle rozsahu například přesměrovat na tiskárnu s nejefektivnějším tiskem, vytvářet reporty a snadněji kontrolovat a snižovat náklady. Platforma uniFLOW vylepšuje bezpečnostní funkce a kontrolu nad citlivými dokumenty, aby nedošlo k neoprávněné manipulaci nebo tisku. Navíc jsou k dispozici možnosti pro ověřování, zabezpečený tisk, filtrování pošty a adres, stejně jako šifrování a další bezpečnostní funkce. uniFLOW tak pomáhá dodržovat předpisy a legislativu, což je zvláště důležité například v pojišťovnictví nebo finančním a právním sektoru.


Také nové chytré černobílé laserové tiskárny Canon i-Sensys LBP6680x a LBP6670dn lze jednoduše integrovat do podnikových sítí a propojit se stávajícími tiskovými stroji, a tak vytvořit komplexní tiskové prostředí. Základem i-Sensys LBP6680x a LBP6670dn je špičková architektura používaná u úspěšné platformy Canon imageRunner Advance. Nové modely se mohou pochlubit řadou pokročilých funkcí, včetně podpory Adobe PostScript. Kompatibilita s uniFLOW, první komplexní platformou pro správu tisku a skenování, umožňuje organizacím efektivně spravovat tiskové procesy. Náklady na tisk lze kontrolovat a upravovat pomocí pokročilých nástrojů.

 

Podrobné informace o zmíněných multifunkcích a tiskárnách najdete v připojených datasheetech (*.pdf; česky):

Canon imageRunner Advance 4000

Canon i-Sensys LBP6680x

Canon i-Sensys LBP6670dn

Přílohy:

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zprávy  

 » Aktuality  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: