Alberto Vojtěch Frič: Fotografie - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Zprávy

Alberto Vojtěch Frič: Fotografie

16. října 2012, 15.35 | Uměleckoprůmyslové museum v Praze připravilo v Galerii Josefa Sudka velmi zajímavou výstavu s názvem Alberto Vojtěch Frič: Fotografie. Slavnostní zahájení výstavy a tisková konference se uskuteční ve středu 17. října od 17 hodin, výstavu můžete navštívit od 18. října 2012 až do 6. ledna 2013.

 

Jméno A. V. Friče (1882 Praha až 1944 Praha) bylo vždy spojováno s odvahou a dobrodružstvím. Proslul jako cestovatel po Jižní Americe, botanik, etnograf, spisovatel, novinář, vášnivý polemik – a také fotograf. Dochovaný archiv je plný exotických přírodnin, vzácných kaktusů a hlavně snímků každodenního i svátečního života tamních indiánských kmenů (Čamakoků, Bororů, Kaďuveů). S odstupem sta let se jedná o dokument světového významu, založený na schopnosti vcítit se do mentality domorodců a odrážející i autorův osobitý výtvarný cit.

 

Alberto Vojtěch Frič: Fotografie

 

Foto: Autoportrét s tělem pomalovaným ornamenty Kaďuveů

Alberto Vojtěch Frič, Mato Grosso do Sul, Brazílie, cca 1907, copyright: UPM

 

Výstavu Alberto Vojtěch Frič: Fotografie můžete v malostranské Galerii Josefa Sudka navštívit od 18. října 2012 do 6. ledna 2013. Adresa Galerie Josefa Sudka je Úvoz 24, Praha 1. Kurátor Jan Mlčoch nabídl komentované prohlídky v termínech 23. října a 4. prosince 2012 v 17 hodin. Více informací najdete na webu Uměleckoprůmyslového musea v Praze UPM.cz.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zprávy  

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: