Acer K130 – cestovní projektor - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Zprávy

Acer K130 – cestovní projektor

17. června 2012, 00.28 | Acer představil nový kompaktní DLP projektor s technologií, která zvyšuje světelný tok, zlepšuje podání barev a prodlužuje životnost světelného zdroje. Je snadno přenosný a mobilní. Je tak malý, že zabere plochu přibližně odpovídající polovině listu papíru formátu A4, a lehký, že umožňuje promítat přímo z ruky.

Acer K130 je velmi kompaktní, tudíž ideální pro uživatele na cestách, kteří potřebují přenosné zařízení tohoto typu. Váží méně než půl kilogramu a měří přibližně 14 × 11,6 × 4 cm. Přitom však nabízí poměrně slušný výkon. Je to projektor technologie DLP s nativním rozlišením WXGA/1280 × 800 obrazových bodů. Maximem je UXGA/1600 × 1200 px, respektive zajištěna je podpora plného vysokého rozlišení 1920 × 1080 pixelů. Nativní poměr stran obrazu je 16:10, možné je použít i poměry 16:9 a 4:3.

 

Acer K130 – cestovní projektor

 

Světelný tok je 300 ANSI lumenů (ve standardním režimu; 240 ANSI lumenů v režimu Eco) a kontrastní poměr Dynamic Black 10 000:1. Objektiv 14,95 mm 1:2,0 má ruční ostření. Funkce pro korekci lichoběžníkového zkreslení má rozsah ve svislé orientaci ± 40 úhlových stupňů a kromě automatického vyrovnání lze použít i ruční nastavení. Tyto technické parametry zajišťují realistickou a živou projekci s ostrým obrazem.

 

zezadu a shora

 

Projektor je vybaven porty USB, HDMI i čtečkou paměťových karet Secure Digital, uživatel ho tudíž může jednoduše připojit k digitálním zařízením a sdílet multimédia i kancelářské soubory přímo z SD karty nebo USB flash disku. Nemusí tedy s sebou nosit notebook ani videopřehrávač. Projektor nejen umožňuje velkoplošnou projekci, ale také podporuje technologii DLP 3D. Může tedy zprostředkovat působivý obraz s prostorovým efektem, pokud si diváci nasadí brýle DLP 3D. Volitelný USB bezdrátový adaptér umožňuje prostřednictvím aplikací Mobishow a Equiview bezdrátovou projekci ze smartphonu či tabletu s technologií Wi-Fi.

 

Acer K130

 

K130 zaujme také velmi tichým provozem. V úsporném režimu Eco dosahuje hlučnost pouhých 29 dBA. Výrobce se také snažil o ekologičnost. LED lampy neobsahují toxické látky, jako rtuť nebo halogenové plyny, a ve srovnání s běžnými lampami snižují spotřebu elektrické energie. Dále disponuje řešením řízení spotřeby Acer EcoProjection, které je šetrné k životnímu prostředí. Jeho součástí je i špičkově optimalizovaný režim ExtremeEco. Zajišťuje progresivní regulaci napájení lampy a tím snižuje spotřebu projektoru až o 70 %. Sada programů Acer EcoProjection obsahuje i Acer ePower Management pro snadné nastavení projektoru. A ještě jedna důležitá informace: životnost lampy je 20 000 hodin.

 

Zde si můžete otevřít datasheet projektoru Acer K130 (*.pdf, angl.).

Přílohy:

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zprávy  

 » Aktuality  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Digitální video  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: