Viktor Kolář – Retrospektiva - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Ze společnosti

Viktor Kolář – Retrospektiva

31. července 2013, 19.23 | Až do 29. září můžete v Domě U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí v Praze navštívit retrospektivní výstavu Viktora Koláře, která nabízí ucelený pohled na jeho osobitou fotografickou tvorbu s výlučným a vyhraněným celoživotním "ostravsko-kanadským tématem". Zahrnuje fotografie od roku 1959 do současnosti.

 

Galerie k výstavě uvádí, že fotograf Viktor Kolář nepotřebuje velkolepé události a vyhýbá se atraktivním a drásavým námětům. To podstatné a důležité o stavu krajiny a lidské duše zprostředkovává zobrazením souhry banálních příhod. Se schopností previzualizace vyčkává na pravý okamžik, na přiblížení se k člověku, aby se zmocnil rozhodujících okamžiků světa kolem sebe. Jeho fotografie zrcadlí nesmlouvavost, drsnost, ale i osobitost a poetiku ostravské a kanadské krajiny, ve které se pohybuje nebo pohyboval. Přináší subjektivní výpověď o devastaci krajiny i lidské duše, výpověď o člověku a jeho zakódování v mezilidských vztazích, o faktorech odcizenosti, vykořeněnosti spojených s proměnlivostí a pomíjivostí společenských podmínek, životních stylů, povah generací a kultur.

 

Viktor Kolář – Retrospektiva

 

Výstavu můžete navštívit do 29. 9. 2013. Kurátorem je Pavlína Vogelová. Dům U Kamenného zvonu, Staroměstské náměstí 13, Praha 1, má otevřeno od úterý do neděle od 10 do 20 hodin. Ve čtvrtek 29. 8. v 17 hodin se můžete zúčastnit autorské prohlídky s Viktorem Kolářem a Pavlínou Vogelovou a v úterý 20. 8. v 16:30 hodin lektorské prohlídky. A během derniéry výstavy v neděli 29. 9. 2013 se od 16 hodin uskuteční autorská prohlídka s Viktorem Kolářem a Pavlínou Vogelovou, na níž od 18 hodin naváže koncert Petra Wagnera/viola da gamba. Více informací najdete na webu CityGalleryPrague.cz.

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Aktuality  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: