Sydney 2000 objektivem profesionála - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Ze společnosti

Sydney 2000 objektivem profesionála

5. října 2000, 00.00 | Dnes v 9:09 byla slavnostně otevřena virtuální výstava snímků známého fotografa sportovních událostí Herberta Slavíka s názvem Sydney 2000.

O projektu WWG jsme již informovali při jeho zrodu a o některých expozicích jsme již také informovali. Jen ve zkratce bych proto rád připomněl, že jde o projekt prezentující práce špičkových českých fotografů na Internetu. Kromě stálých expozic se v měsíčních intervalech střídají mini-prezentace opravdové české fotografické špičky. Námětem dnešního článku je aktuální výstava fotografií Herberta Slavíka "Sydney 2000".

Dnes v 9:09 byla slavnostně otevřena virtuální výstava snímků známého fotografa sportovních událostí Herberta Slavíka s názvem Sydney 2000. Jak již název napovídá, jedná se o kolekci 27 snímků pořízených autorem v průběhu letních olympijských her v australské metropoli. Snímky vznikaly pro autorův mateřský denník, Mladou frontu Dnes a ještě v průběhu her putovaly přes Internet do Čech. Výstava prezentuje vybrané fotografie, na kterých jsou zachyceni převážně čeští sportovci. Výstava je veřejnosti přístupná na adrese www.wwg.cz do 2. listopadu 2000.

Musím přiznat, že když jsem se o připravované akci dozvěděl minulý týden, okamžitě mě tato myšlenka nadchla a opravdu jsem se těšil na uveřejnění snímků. Fotografií Herberta Slavíka jsme si všiml již v MF Dnes a opravdu hluboce smekám před jeho prací. Reportážní fotografie je vždy velmi těžká řehole a osobně považuji právě sportovní fotografii za jednu z nejnáročnějších variant. Fotograf musí velice precizně ovládat svoje nádobíčko a hlavně být neustále ve střehu a fotografovat ve zlomcích sekund. Vrcholový sportovec má před každým výkonem možnost se soustředit a po něm si odpočinout. Fotograf jede nepřetržitě od rána do večera a musí stihnout vše co se na sportovišti odehrává a pak to ještě dostat do redakce. A to již vůbec nemluvím o váze teleobjektivů, cestování a fyzickém vypětí. Je nádherné mít možnost fotografovat na špičkových sportovních akcích, ale práce ot není lehká.

A co říct k fotografiím samotným? Jednou věcí je technická dokonalost, která se u profesionálních fotografů už tak nějak předpokládá, ale věcí druhou je náboj snímku. Výběr fotografií byl opravdu šťastný a mezi 27 snímky nenajdete jediný, ze kterého by nevyzařovaly silné emoce spojené s tak extrémním vypětím jako je olympiáda. Samozřejmě nechybí ani jistá dávka humoru, nějaký ten australský kolorit a hlavně nám blízcí a známí čeští sportovci. Nejvíce jsem si oblíbil snímek č.23, který je sice paradoxně netypický, ale fotografie je to dokonalá.

Doufám, že vás naše krátká pozvánka zaujala a navštívíte unikátní virtuální výstavu. Osobně vám čas strávený u monitorů mohu jen doporučit, protože fotografie Herberta Slavíka opravdu stojí za to!

Herbert Slavík : Sydney 2000

Relevantní články:
Nahý ve vánici aneb Všechny slasti světa
Nové fotobanky na českém Internetu
Vysvětli mi smrt
Virtuální galerie zabodovala
Rozhovor s kozou
Vrták: Profesionální web amatérsky?

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: