Robert V. Novák: Časový optimista - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Ze společnosti

Robert V. Novák: Časový optimista

30. srpna 2013, 12.02 | V Západočeské galerii v Plzni můžete navštívit retrospektivní výstavu grafického designéra Roberta V. Nováka, nositele Českého lva za plakáty k filmu Alois Nebel, který získal také ocenění Nejkrásnější kniha roku nebo Czech Grand Design. Pomocí více než tisíce exponátů představuje svou dosavadní tvorbu.

 

Výstava Časový optimista má jakýsi podtitul „knihy / plakáty / fotografie / záznamníky / marginálie / kresby / scénografie“, který umožňuje učinit si lepší představu o svém zaměření. Představuje retrospektivní pohled na práci autora, grafického designéra, fotografa, kurátora a scénografa za posledních dvacet pět let. Na výstavě jsou knihy, plakáty a fotografie, ale i řadu exponátů na pomezí designu a volného umění: kresby, autorské knihy nebo záznamníky. Vizuálně působivá výstava připomíná umělcův pracovní stůl, na kterém se do jediného celku pojí staré a nové, výsledné dílo a skica, racionální přístup i osobní příběhy, anarchie a řád.

 

Výstavu můžete navštívit v Západočeské galerii v Plzni, Pražská 13, Plzeň, do 28. 10. 2013. Otevřeno je denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin. Komentované prohlídky s autorem jsou naplánovány na úterý 17. 9. od 17 hodin a v úterý 15. 10. také od 17 hodin. K výstavě Západočeská galerie v Plzni vydala celobarevnou velkoformátovou publikaci (32 stran, 190 obrázků). Autorem koncepce, reprodukovaných děl a grafické úpravy je Robert V. Novák. Kurátorkou výstavy je Petra Kočová. Podrobné informace najdete na webu zpc-galerie.cz

 

Robert V. Novák: Časový optimista

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Aktuality  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: