Piktorialisté v galerii Ateliér Josefa Sudka - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Ze společnosti

Piktorialisté v galerii Ateliér Josefa Sudka

3. července 2013, 09.14 | V Ateliéru Josefa Sudka můžete do konce srpna navštívit výstavu Piktorialisté ze sbírky PPF Art. Většina z dvaceti vystavených fotografií od deseti autorů vznikla ve 20. letech 20. století. Výstava je připomínkou historického pojetí média, které upřednostňuje krásné umění před strohostí řemeslné praxe.

 

Výstava představuje díla těchto autorů: František Drtikol, který se proslavil akty ve stylu art deco, díky nimž platí za průkopníka světovosti české fotografie, Jaromír Funke, který zhodnotil abstrahující tendence 20. let 20. století, Jaroslav Krupka, který dával přednost bromoleji, aby mohl subjektivně zasahovat do utváření obrazu, Jan Lauschmann, který se zaměřoval hlavně na krajinářství a efektní detaily z prostředí měst či venkova, Drahomír Josef Růžička, který odmítal retuše negativů i ruční úpravy zvětšenin a zaměřoval se na městské parky a zákoutí, Adolf Schneeberger, Josef Spálený, Josef Sudek, významný fotograf reklamy, ateliérových aranžmá, plastik, architektur, pražských motivů, krajin a volných zátiší, který spolu s F. Drtikolem, J. Rösslerem a J. Funkem patří k nejdůležitějším fotografům mezi válkami a k nejpublikovanějším českým umělcům minulého století, Augustin Škarda a Josef Šroubek. 

 

Většina z dvaceti exponátů od deseti autorů vznikla ve 20. letech 20. století. Výstavu Piktorialisté ze sbírky PPF Art můžete v galerii Ateliér Josefa Sudka, Újezd 30, Praha 1 – Staré Město, navštívit do 30. srpna 2013. Otevřeno je od úterý do neděle od 12 do 18 hodin, v pondělí je zavřeno. Zde si můžete otevřít v novém okně web galerie Ateliér Josefa Sudka a zde je odkaz přímo na stránku aktuální výstavy.

 

Piktorialisté v galerii Ateliér Josefa Sudka

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Aktuality  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: