Océ v Matrixu - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Ze společnosti

Océ v Matrixu

11. dubna 2001, 00.00 | V úterý, 10. dubna 2001, uspořádalo pražské zastoupení společnosti Océ neobvyklou společenskou akci především pro své důležité zákazníky, partnery a novináře.

V úterý, 10. dubna 2001, uspořádalo pražské zastoupení společnosti Océ neobvyklou společenskou akci především pro své důležité zákazníky, partnery a novináře. V odsvěceném kostele Sacre Coeur na Smíchově se u příležitosti uvedení nové velkoformátové produktové řady TDS konala prezentační akce, kombinující video, „divadlo" (krátká scénka v podání panů z Océ), tanec a módní přehlídku, to celé ve značně „digitálním" duchu.

Leitmotivem celé akce byl „Matrix" – doprovodná grafika byla ve shodném stylu, ovšem na rozdíl od toho filmového, Océ se snažilo svůj „Matrix", produkty TDS, prezentovat jako vyloženě přátelskou záležitost, která pomáhá uživatelům. V „divadelní scénce" se objevil ztracený uživatel, který hledal své nákresy – inteligentní systém mu je vyhledal, vytisknul a pomohl upravit, a uživatel pochopitelně prozřel, jak je takový systém užitečný ;). Doprovodné taneční vystoupení bylo také počítačově laděné, trošku mě zklamal okamžik, kdy byl notebook, poté, co se dostal na konec řady půvabných dívek, opět vrácen zpět – těšil jsem se na demonstrativní likvidaci a tím zlomení závislosti na systému. Ale jak jsem řekl, Océ prezentuje své řešení jako přínosné a užitečné, takže notebook byl vrácen nepoškozen zpět.

Návštěvníky zaplněného kostela pozdravili obchodní ředitel divize velkoplošných strojů, pan Wittner a generální ředitel zastoupení Océ v České republice, pan Konečný. Jinak se moderování akce ujal produktový manažer pan Trafina, který ve scénce zahrál „systém". Mě snad nejvíce z celé akce zaujala módní přehlídka – ne snad, že bych měl na některý z modelů zálusk, ale kombinace klasického i koženého oblečení a dynamického tance byla poměrně působivá – závěr v kožených kabátech jako by z Matrixu vypadnul.

Ještě si pojďme něco krátce říct o produktech z řady TDS – byly představeny dva nové stroje, TDS400 a TDS600. Tajuplná zkratka TDS, kterou se to na akci jen hemžilo (plno agentů a půvabných agentek TDS a pod.), znamená Technical documentation systém, tedy systém pro technickou dokumentaci. V případě systému TDS400 se jedná o kombinaci velkoplošné černobílé LED tiskárny s rozlišením 600 DPI a maximálním výstupním formátem A0 až do délky 15 metrů, jednotky Océ Power Logic Controller sloužící především k řízení tisku, skenování dat a jejich následného zpracování a přenosu, a velkoplošného skeneru TDS400 s možností skenování rychlostí 3 metry/minutu nebo 2 listy formátu A0 a s možností fungovat jako digitální kopírka, k tomu ještě patří další řídící a aplikační software. Je evidentní, že je jedná o řešení určené tam, kde je potřeba kvalitního velkoplošného tisku, například ve vývojových a konstrukčních kancelářích, architektonických studiích, kopírovacích centrech a podobně.

Celá akce „Road Show Matrix" se i přes drobné technické problémky na začátku dá považovat za dobře zvládnutou a rozhodně se zdařilo to, co si vytyčilo zastoupení Océ za cíl – odtrhnout návštěvníky od reálného světa a nastínit budoucnost světa jedniček a nul, v tomto případě samozřejmě výhradně pod taktovkou Océ. Pokračování Road Show je 24. dubna v Brně. Ovšem kouzlo toho pravého „systému" který nás nakonec ovládne, bude stejně nakonec spočívat v tom, že to opět bude množství nesourodých komponent a uživatel stejnak dřív nebo později skončí tam, kde je mu souzeno – v blázinci ;)

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Ze společnosti  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: