Neznámá historie Vyšehradského mlýna - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Ze společnosti

Neznámá historie Vyšehradského mlýna

13. března 2013, 20.48 | Výstavu o historii Vyšehradského mlýna můžete navštívit do 10. 4. 2013 v Galerii Výtoň, Na Výtoni 2, Praha 2. Výstava byla zahájena přednáškou a promítáním historiků J. Beránka, F. Iši a D. Havlíkové a zabývá se i historií pražské Výtoně a okolí.

 

 

Výstava je uspořádána ve spolupráci s Národním památkovým ústavem a Muzeem hlavního města Prahy a s finančním přispěním Úřadu MČ Prahy 2. Na výstavě můžete vidět dosud nezveřejněné archiválie mapující historii domu č. p. 254/II, v němž galerie sídlí, a jeho blízkého okolí, unikátní fotografie zapůjčené z Muzea hlavního města Prahy a momentní záběry z Podskalí po Druhé světové válce, jejichž autorem je fotograf Jan Šplíchal.

 

Nejstarší plánky, náčrtky a dokumenty, které se přímo váží na budovu mlýna a jeho okolí, jsou vhodně doplněny fotografiemi, které umožňují získat lepší představu o situaci a zachycují třeba stavbu Vyšehradského tunelu, pokládání tramvajových kolejí nebo původní podobu koryta Botiče, a to ve srovnání se snímky stejných míst ze současnosti.

 

Neznámá historie Vyšehradského mlýna

 

Budova bývalé celnice Na Výtoni čp. 412, která dnes slouží jako pobočka Muzea hlavního města Prahy, je ojedinělým pozůstatkem staré rybářské vesnice Podskalí, která se rozkládala od Vyšehradu po Moráň. Stojí u železničního mostu přes Vltavu na úrovni původního terénu starého Podskalí a je to z větší části roubená omítnutá stavba ze 16. století, mající nad vchodem znak ze 17. století.

 

Galerie Výtoň je otevřena oficiálně v době provozu kanceláře, tedy v pondělí až pátek od 15 do 18 hodin. Máte-li zájem o návštěvu mimo pracovní dobu, je lépe se domluvit telefonicky, e-mailem, nebo se podívat do dvorka Vyšehradská 3 na Výtoni, Praha 2. Telefon na sdružení je 777 919 630, na jednatelku 605 306 288, e-mail pak . Podrobnosti o této výstavě a informace o dalších akcích galerie najdete na webu Výtoň.cz

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Aktuality  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: