Lotar Neumann: Fotografie - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Ze společnosti

Lotar Neumann: Fotografie

22. května 2013, 07.37 | Dnes, tedy ve středu 22. května 2013, se v komorní Galerii Josefa Sudka (Úvoz 24, Praha 1) uskuteční od 17 hodin vernisáž výstavy fotografií Lotara Neumanna, kterou uspořádalo UPM Praha.

 

 

 

Fotograf Lotar Neumann (1918—1992) žil dlouhá léta v jihoamerickém a švýcarském exilu. V období od 40. do 60. let se stal autorem řady dokumentaristických prací zachycujících život světových metropolí a současně vytvářel i různá experimentální díla. Největším přínosem jsou jeho barevné fotografie ze 60. let, ve kterých barva není jen doplňkem či rozšířením dosavadní práce, ale jejím základním stavebním prvkem. Věnoval se i budování uměleckých sbírek. S kolekcí manželových fotografií darovala roku 2012 paní Věra Neumannová Uměleckoprůmyslovému museu v Praze i mimořádný soubor prací Alfonse Muchy.

 

Výstavu Lotar Neumann: Fotografie můžete v Galerii Josefa Sudka, Úvoz 24, Praha 1, navštívit od 23. května do 8. září 2013. Otevírací doba je od 11 do 19 hodin, plné vstupné 20 Kč, snížené 10 Kč. Více informací nejen o této aktuální výstavě získáte na webu UPM Praha, museum můžete navštívit i na facebooku.

 

Lotar Neumann: Fotografie

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: