iDigitisk – tiskněte přes Internet - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Ze společnosti

iDigitisk – tiskněte přes Internet

7. června 2001, 00.00 | Nová služba společnosti Magic Seven vychází vstříc grafikům a agenturám, které potřebují rychle, bez problémů a spolehlivě tisknout prezentace, malé náklady nebo i jiné tiskoviny.

iDigitisk je nová služba přijímání zakázek přes Internet. Tvůrcem je společnost Magic Seven, která již nějakou dobu provozuje server iOsvit sloužící k přijímání osvitových zakázek. Výhodou služby je fungování 24 hodin denně a otevřenost.

Možná to znáte. V deset hodin večer dokončíte prezentaci, která musí být ráno vytištěná. Teď musíte vzít auto, najít otevřené tiskové služby a počkat, než to vytisknou. Pokud tam bude chyba, musíte udělat další kolečko.

Nebo se můžete připojit do Internetu, vyplnit objednávku, nahrát PDF a chvíli počkat, než dostanete zprávu o kontrole zakázky. Potom můžete jít v klidu spát, ráno se pro výtisky stavíte cestou na prezentaci. Takto nějak nám službu popisoval Pavel Školník z firmy Magic Seven, která iDigitisk provozuje.

Zájemce se nejprve do systému zaregistruje a má možnost si nechat udělat kalkulaci. (Databáze uživatelů je společná se službou iOsvit, takže stačí jedna registrace.) Ta funguje na poloautomatickém principu, kdy jsou údaje odeslány operátorům. Ti provedou kalkulaci a zkontrolují, zda jsou vyplněné údaje smysluplné (třeba nevhodná kombinace tisku na plotru a vazby V2 a podobně). Některé údaje jsou kontrolovány přímo systémem, takže nemůžete zadat vyloženě špatnou kombinaci. Hotová kalkulace je odeslána zpět klientovi, který se může dále rozhodnout.

Pro vytvoření souboru PDF může zákazník použít návody, které jsou na stránkách firmy. Hotový soubor je možné odeslat uploadem (přes prohlížeč), přes FTP, ISDN nebo fyzickým přenosem na záznamovém médiu.

Nyní přicházejí nejlepší části projektu. Po přijetí souboru je zákazníkovi odeslána zpráva o obdržení zakázky. Sledování je možné přes SMS, Wap nebo přímo na webových stránkách. Následně je soubor zkontrolován operátorem na přítomnost písem a další zjevné chyby a je odeslána druhá zpráva - zakázka zkontrolována. V případě chyby je celý další proces zastaven a zákazník dostane okamžitou informaci, včetně kontaktu na odpovědnou osobu.

Poslední zprávou, kterou zákazník dostane, je oznámení o dokončení zakázky. Hotovou zakázku si může vyzvednout osobně, nebo může využít některou z možností doručení (kurýrní služba, EMS nebo spěšnina ČD).

V současné době jsou dostupné tři zařízení: malonákladový barevný tisk Canon CLC-1150, velkoformátový tisk Hi-Fi Jet FJ-52 a digitální tiskový stroj Xeikon DCP50D. Zatímco první dva stroje jsou přímo ve vlastnictví společnosti, tisk na Xeikonu se zajišťuje kooperací. Přidání dalších zařízení (například malonákladový černobílý tisk) je pouze věcí zájmu, protože služba je poměrně otevřená.

Zařízení jistě přijde vhod nejen mimopražským uživatelům, kteří ocení jednoduchou komunikaci, ale také grafikům a agenturám v Praze, pro které bude podstatná rychlost zpracování a 24hodinová pracovní doba.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: