Fórum digitální fotografie bude již příští týden! - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Ze společnosti

Fórum digitální fotografie bude již příští týden!

Digiforum Forum digitalni fotografie

2. června 2005, 00.00 | Již příští týden v úterý proběhne 6. ročník Fóra digitální fotografie. Které značky budou k vidění? Na které profesionální fotografy se můžete těšit? Co všechno nabídne fotografický workshop?

Fórum digitální fotografie pořádá Institut digitální fotografie již po šesté a proběhne 7.6.2005 opět v Kongresovém centru Praha. Digiforum nabídne registrovaným návštěvníkům kombinaci fotografické výstavy, celodenního přednáškového programu a fotografického workshopu. Na rozdíl od tradičních veletrhů či konferencí Digiforum kombinuje všechny tři plnohodnotné části. Výstavní část nabídne nejkomplexnější přehlídku fotografických značek u nás. Přednáškový program je rozdělen do tří samostatných sálů tak, aby dokázal začátečníkům i pokročilým uživatelům nabídnout praktické a zajímavé informace. A zapomenout nemůžeme ani na moderovaný fotografický workshop, ve kterém bude kromě lektora IDIFu k dispozici i trojice modelek a profesionální studiová technika.Nejkomplexnější fotografická výstava u nás
Všem návštěvníkům akce bude k dispozici nejkomplexnější fotografická výstava letošního roku u nás. Prezentováno bude více jak šedesát značek! Z výrobců digitálních fotoaparátů nebudou chybět například Canon, Casio, Fujifilm, HP, Kodak, Konica Minolta, Nikon, Olympus, Panasonic, Pentax, Ricoh, Sony či Umax. Chybět nebude ani fotografické příslušenství v podobě objektivů, paměťových karet, brašen, filtrů apod. Ze značek jmenujme například Braun, GP, Hama, Manfronto, Metz, Pretec, SanDisk, Sigma či SiliconPower. Dále budou k vidění fototiskárny, kiosky, spotřební materiál a pochopitelně grafické editory v čele s novým Adobe Photoshopem CS2. Pro nejnáročnější budou pak určeny profesionální LCD panely či studiová technika. Naopak pro širokou veřejnost jsou jako novinka připraveny fotomobily od společností Nokia, Philips, Samsung a Sony Ericsson. Kompletní přehled všech značek a společností najdete v katalogu akce.


Rozsáhlý přednáškový program
Letošní jarní Digiforum přinese zcela nový program ve všech třech sálech. Návštěvník si dle vlastních zkušeností a zájmů může vybrat buď program určený pro začínající fotografy v sále č.1 nebo program pro pokročilé amatéry v sále č.2 a nebo celodenní prezentaci profesionální grafické práce v Adobe Photoshopu v sále č.3. Prezentací pro začátečníky se ujmou Ondřej Neff a Jan Březina, kteří se již více jak šest let věnují propagaci digitální fotografie.

Program v sále č.2 zahájí Viktor Navrátil s blokem věnovaným správě barev. Následovat bude blok věnovaný autorským právům prezentovaný Tomášem Mackem z projektu Fotobanka.cz. A závěrečný blok bude věnován prezentaci čtveřice špičkových českých profesionálních fotografů. První vystoupí Michal Růžička, který se již 15 let věnuje reportážní fotografii. Fotografoval od řady válečných konfliktů až po Olympijské hry. Druhou část profesionálního bloku obstará cestovatel a fotograf Pavel Brunclík, na jehož fotografiích můžete objevit takřka celý svět. Třetí blok je vyhrazen Vladislavovi Jirouškovi, který se může pochlubit nejrozsáhlejší sbírkou fotografií zvířat v ČR. Je nejen prezidentem unie zoologických zahrad a celosvětově uznávaným herpetologem, ale i jedním z nejzkušenějších fotografů zvířat v ČR. A na úplný závěr i letos vystoupí mistr Jan Saoudek, který bude prezentovat zcela novou kolekci svých fotografií, které nebyly nikdy vystavovány v ČR!

V sále č.3 tři se mohou registrovaní účastníci seznámit s profesionální grafickou prací v prostředí Adobe Photoshopu. O zahájení programu se postará Pavel Kočička, který je redakčním grafikem deníku MF Dnes a zároveň spoluautorem řady knih věnovaných grafice a designu. Dalším skvělým grafikem i prezentátorem, který vystoupí, bude Jan Tippman, redaktor časopisu Font, profesionální grafik a lektor. A třetím prezentátorem bude Jiří Podhorecký, uznávaný grafik na volné noze.

Workshop - fotografie na vlastní kůži
Třetí nedílnou součástí programu bude otevřený fotografický workshop. Jeho moderování se ujme Roman Pihan za asistence Davida Filipiho a Martina Dolejše. Účastníkům workshopu budou k dispozici nejen tři modelky v profesionálně vybaveném ateliéru (technika FOMEI), ale i digitální zrcadlovky Nikon (D70, D70s, D2X), tiskárny Epson a fotomobily dodané společností DigiPoint.

Přijměte pozvání
Věříme, že Digiforum, stejně jako v loňském roce, nabídne návštěvníkům nejen porci informací, ale i příjemnou atmosféru, možnost seznámit se se zajímavými lidmi a profesionály. Zároveň se můžete těšit na velmi výhodnou nabídku techniky od exkluzivního maloobchodního partnera MediaStore či na přehlídku fotografických médií v čele s DIGI Foto. Pokud se chcete zúčastnit a zároveň ještě nemáte vyřízenou on-line registraci, je nejvyšší čas tak učinit. Protože kapacita jednotlivých sálů je omezená a bez on-line registrace není účast možná.

:: Katalog Digifora (PDF - 1,7MB)
:: Program akce
:: Seznam partnerů
:: On-line registrace

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Ze společnosti  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: