EmbaxPrint 2007 klepe na dveře - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Ze společnosti

EmbaxPrint 2007 klepe na dveře

7. května 2007, 00.00 | Ve dnech 22. až 25. května 2007 se na brněnském výstavišti uskuteční další ročník veletrhu EmbaxPrint, který letos bude zase o něco větší než ten poslední. Na veletrhu budou k vidění nejen novinky z oblasti obalového a průmyslového zboží, ale nebude chybět ani bohatý doprovodný program ve formě tematických workshopů.

Ku příležitosti mezinárodního veletrhu EmbaxPrint 2007 se dne 3. května 2007 uskutečnila tisková konference v prostorách restaurace Brasileiro ve Slovanském domě v Praze 1, kde byly prezentovány podpůrné programy a workshopy probíhající v rámci tohoto veletrhu. Hlavní devízou veletrhu je komplexní přehled novinek v daném segmentu a také možnost seznámit se detailně a na jednom místě s celým technologickým procesem od výroby papírů a obalů přes předtiskovou přípravu až po samotný tisk, jeho možnosti či vlastní balení. Tento, v pořadí již 24. ročník mezinárodního veletrhu obalového, papírenského a tiskařského průmyslu se bude konat ve dnech 22. - 25. května na brněnském výstavišti.

Z tiskové konference

EmbaxPrint 2007 bude opět zaštítěn důležitými garanty, kteří mají k vystavovaným produktům, službám a strojům velmi úzký vztah. Jsou jimi: Obalová asociace SYBA, Svaz průmyslu papíru a celulózy (SPPaC), Svaz polygrafických podnikatelů (SPP) a Společnost průmyslu papíru a celulózy (SPPC) . Hlavními partnery jsou: Asociace POPAI Central Europe, Česká marketingová společnost, Asociace českých reklamních agentur, Drupa a Interpack. Na tiskové konferenci, předznamenávající 24. ročník Embaxu, byli přítomni zástupci garantů (Martin Novotný – Grafie, Benedikt Klaudis – SYBA, Ivo Charvát – SPPC), včetně hlavního manažera veletrhu Petra Navrátila a PR manažerky Martiny Kremlové. Jak již je zvykem, každý ve stručnosti představil svou roli a vize na nastupujícím veletrhu Embax Print 2007.


Zprava doleva: Petr Navrátil (hlavní manažer veletrhu), Martin Novotný (Grafie), Benedikt Klaudis (SYBA) a Ivo Charvát (SPPC)

Novinky pro rok 2007

A na co se v kostce můžeme těšit? Jaký je letošní poměr sil v jednotlivých sférách a co bude nového? EmbaxPrint opět vyrostl. Jeho rozloha tentokrát čítá 30 127 m2, vystavovatelů zde bude celkem 550. Účast zahraničních firem přesahuje jednu třetinu (zhruba 36 %) a počet zúčastněných zemí bude 27. Přibylo nám celkem 6 nových partnerských zemí (Filipíny, Chorvatsko, Pákistán, Rusko a Senegal) a zvýšil se počet vystavovatelů z Polska, Slovenska, Francie a Číny. Jednou z hlavních novinek oproti předešlým ročníkům bude velká orientace na oblast Reklamy a Merketingu. Vystavovat zde budou hlavně výrobci a dodavatelé digitálních tiskových strojů, signmakingu, POP/POS materiálů, outdoorové reklamy a reklamních/marketingových služeb obecně. Pro tuto oblast je vyhrazen pavilon G2 a hlavním cílem je předvést cílovým zákaznickým skupinám (zadavatelé reklamy, tisku, výrobci obalových materiálů, marketingové a reklamní agentury atd.), jak má vypadat správná reklamní a marketingová strategie a jak ji co nejefektivněji využít ve svůj prospěch.

Zastoupení a poměr sil

Jednoznačně nejhojněji zastoupeným odvětvím na EmbaxPrintu 2007 bude Obalový průmysl (46 %), který najdete v pavilonu V. Hned za ním následuje Polygrafický průmysl s 20 % a umístěním v pavilonu F a část v G2. Třetí místo a 17 % patří Digitálnímu tisku a Předtiskové přípravě (Pre-Pressu) , to vše naleznete v pavilonu G1. Velký důraz bude tentokrát kladen na (již zmíněný) segment Marketingu a Reklamy (9 %), což bude situováno do pavilonu G2. A poslední (i když rozhodně ne méně důležitý než ostatní) s poměrem 8 % je Papírenský průmysl. Mezi společnostmi figurujícími na EmbaxPrintu 2007 budou zastoupeny značky – za Polygrafii: Océ Česká republika, Graffin, KBA-Grafitec, Solarco, Uniware, Heidelberg, CNI Tisk servis, Printek, Gummi-Print. Ze segmentu Digitálního tisku a Pre-Pressu nebudou chybět: Xerox, Amos CZ, Fujifilm, Canon, Epson, KonicaMinolta, Macron, Dataline. Marketing a Reklamu reprezentují firmy: Omniplast, Ferona Thyssen Plastics, Electron, Profisign Plus, Gravo Tech, Comac, Megaflex, Finish. Obalový a papírenský průmysl zastoupí na Embaxu značky: Klastr výrobců obalů, Technology, Velteko, NEP CZ, JIP – Papírny Větřní.


Aktuální plánek EmbaxPrintu 2007 (kliknutím na obrázek zvětšíte).

Doprovodný program

Nedílnou součástí letošního EmbaxPrintu bude také bohatý doprovodný program, který má pomoci zpříjemnit návštěvníkům čas strávený na veletrhu. Na každý den je připraven tématicky zaměřený blok přednášek. Hned na pondělí je připravena odborná konference na téma Papír - Tisk - Obal… ve světle reklamy. V úterý je plánován Workshop s praktickými ukázkami na téma Trendy v signmarketingu, kromě toho budou vyhlášeny také výsledky mezinárodní soutěže Mladý obal. Středa bude věnována dalšímu Workshopu s ukázkami na téma Trendy v marketingové komunikaci a dále také stále žádanějšímu odvětví Direct mail - jak na něj. Čtvrtek se ponese ve znamení Nových směrů pro komunikaci v místě prodeje a Den vývojového a zkušebního centra Klastru OMNIPACK. Poslední den a závěr pracovního týdne pátek nabídne možnost shlédnout přehlídku vítězných reklamních spotů z mezinárodního festivalu Cannes Lions.
Kromě toho všeho budou od úterý až do pátku (22. - 25. 5.) k dispozici stálé expozice Workflow obrazových dat (digitální technologie v praxi, pavilon G1, stánek 43), dále testovací zóna (pavilon V, stánek 67), Tiskárna v praxi (pavilon D, suterén), EmbaxPrint Daily (pavilon G1, stánek 1) a výstava fotografií předních českých fotografů.

Organizační změny

Pro EmbaxPrint 2007 byl zřízen nový vstup na výstaviště. Je jím krytá lávka z ulice Hlinky, hned vedle pavilonu G2. Jeho výhodami je bezbariérový přístup, přímý vchod v místě zastávky tramvaje č. 1 (z hlavního nádraží) a také zvýšení plynulosti nově příchozích návštěvníků. Premiéru si tentokrát odbude nový systém vstupu, spočívající v novém způsobu registraci přes Internet, což by mělo zvýšit pohodlí a komfort a zjednodušit automatické zpracování dat o návštěvnících. Akreditace, vydávání vstupů a parkovacích karet bude v hlavní hale pavilonu E.


Petr Navrátil (hlavní manažer veletrhu - vlevo) a Martin Novotný (Grafie - vpravo).

Závěrem

EmbaxPrint 2007 přináší jak léty prověřené věci, tak i novinky, jež si cestu na výsluní teprve razí. Budete moci shlédnou nejen celý proces pořízení obrazových dat, přes jeho zpracování až po konečný tisk, ale i nové možnosti a trendy současné polygrafie, obalových technik či například digitálního tisku. Stále rostoucí vliv reklamy a marketingu na globální obchod jako takový je naprosto zřetelný, a tento trend se nemohl samozřejmě vyhnout ani tak významné akci, jakou EmbaxPrint bezpochyby je. Velký prostor letošního ročníku bude proto věnován právě tomuto fenoménu současnosti.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Ze společnosti  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: