DOX: Kamila Ženatá – Ženský dvůr - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Ze společnosti

DOX: Kamila Ženatá – Ženský dvůr

30. května 2013, 20.29 | V pražském Centru současného umění DOX bude možno navštívit výstavu Kamila Ženatá – Ženský dvůr od 7. června do 26. srpna 2013, která je už od začátku května instalovaná v terezínské Malé pevnosti a bude v ní také až do 26. srpna letošního roku.

 

 

Jak uvádí průvosní text k výstavě na webu DOX, „... Kamila Ženatá ve své aktuální dvojvýstavě pracuje se surově znějícími pojmy jako transgenerační přenos traumatu, vytěsňování bolesti nebo vláda totality, a to ve vztahu k ženskému světu. Autorka, která se na české umělecké scéně prosadila svou komplexní prací s výstavním prostorem a důrazem na nepřenositelný osobní zážitek, pak neváhá jít při jejich zhmotňování až na dřeň. Tématem instalace je žena a ženství a jejich neúprosné svázání se společenskými, sociálními a rodinnými podmínkami, které člověka dlouhodobě formují. Kamila Ženatá kromě své umělecké činnosti dlouhodobě vede skupinové psychoterapeutické a arteterapeutické kurzy a i díky těmto zkušenostem si klade otázky ohledně našich schopností vystoupit z řetězů vlastní minulosti."

 

DOX: Kamila Ženatá – Ženský dvůr

 

Více informací o výstavě najdete na webové stránce DOX.cz/vystavy/KamilaZenata–Zensky_dvur. DOX – Centrum současného umění, Poupětova 1, Praha 7. Otevřeno so, ne, po 10–18 hod., út zavřeno, st, čt, pá 11–19 hod. Webové stránky středika: DOX.cz/cs/.

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Aktuality  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: