Czech Photo Gallery: Olympijské hry 1980–2012 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Ze společnosti

Czech Photo Gallery: Olympijské hry 1980–2012

27. listopadu 2012, 09.37 | Czech Photo Gallery ve spolupráci se společností Nikon, spol. s r.o., ve středu 28. listopadu 2012 zahajuje vernisáží výstavu fotografií významného sportovního fotografa Jiřího Koliše nazvanou Olympijské hry 1980 – 2012. Výstava připomene jak nejvýznamnější sportovní událost tohoto roku, letní olympiádu v Londýně, tak i rozsáhlé dílo autora na poli sportovní fotografie. Veřejnosti bude přístupná od čtvrtka 29. listopadu 2012 až do 6. ledna 2013.

 

Jiří Koliš se narodil v Praze roku 1953. Od mládí se věnoval sportu, konkrétně lednímu hokeji, a fotografování. Na začátku své kariéry pracoval jako fotolaborant a později jako fotograf ve Výzkumném ústavu zvukové, obrazové a reprodukční techniky. V letech 1977 až 1992 byl fotoreportérem ve sportovním obrazovém týdeníku Stadion. V průběhu této práce vystudoval při zaměstnání katedru fotografie na pražské FAMU pod vedením profesora Jána Šmoka. Od roku 1993 až dodnes se živí jako volný fotograf se zaměřením převážně na užitou sportovní fotografii.

 

Czech Photo Gallery: Olympijské hry 1980–2012

 

Fotografoval na stovkách světových sportovních událostí, dokumentoval dění na šesti letních a pěti zimních olympijských hrách, jeho fotografie byly otištěny v mnoha českých denících a časopisech. Spolupracuje s Českým olympijským výborem, se sportovními svazy a se sportovními kluby. Příležitostně fotografuje také pro některé zahraniční fotografické agentury a instituce. Jeho fotografie lze však najít zejména v desítkách knih se sportovní tematikou, v kalendářích, na plakátech, reklamách či jako velkoplošné fotografie v řadě interiérů. Sám napsal několik knih, některé z nich vydal ve svém nakladatelství PETIT (např. Příběhy z hokejové branky). Kromě vlastního fotografování se od dob studia na FAMU věnuje i historii české sportovní fotografie. V roce 1997 byl Jiří Koliš, člen Asociace profesionálních fotografů ČR, oceněn titulem Osobnost české fotografie. 

 

Výstava se koná od 29. listopadu 2012 do 6. ledna 2013. Navštívit ji můžete denně kromě pondělí v době od 12 do 19 hodin v Czech Photo Gallery, Újezd 19, Praha 1 – Malá Strana.

 

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Rubriky  » Ze společnosti  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: