Tutoriály s vánoční a zimní tématikou: Digitální fotografie, ilustrace, animace - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:VSE

Tutoriály s vánoční a zimní tématikou: Digitální fotografie, ilustrace, animace

16. prosince 2010, 00.00 | V druhé části našeho přehledu tutoriálů ze serveru Grafika se zimní a sváteční tématikou se podíváme na odkazy spojené s oblastí digitální fotografie, ilustračních a 3D programů a animací. Mimo jiné vás odkážeme na PDF suplement věnovaný focení v zimě, sérii tutoriálů o focení ohňostrojů, tutoriál o tvorbě zimní krajiny v CINEMĚ 4D a návody pro tvorbu vánočních a novoročních přání či kalendářů v Adobe Illustratoru, CorelDRAW a Adobe After Effects.

V druhé části našeho přehledu tutoriálů ze serveru Grafika se zimní a sváteční tématikou se podíváme na odkazy spojené s oblastí digitální fotografie, ilustračních a 3D programů a animací. Mimo jiné vás odkážeme na PDF suplement věnovaný focení v zimě, sérii tutoriálů o focení ohňostrojů, tutoriál o tvorbě zimní krajiny v CINEMĚ 4D a návody pro tvorbu vánočních a novoročních přání v Adobe Illustratoru, CorelDRAW a Adobe After Effects. Stejně jako v předchozím díle věnovaném tutoriálům daného typu pro Adobe Photoshop řadíme daný přehled chronologicky.

Digitální fotografie v zimě

ts_grafika_praxevzime.jpg

Digitální fotografie v zimě (PDF 720kB)
Nabízíme vám možnost bezplatně si stáhnout low-res elektronickou podobu suplementu Grafika News zaměřeného na problematiku používání digitálních fotoaparátů v zimě. Suplement vyšel u příležitosti veletrhu Invex 2005.


ts_svetlo-praxe.gif

Denní světlo - 9. Na horách a na sněhu
13.07.2007 - Autor: Pihan Roman
Fotografování na horách a na sněhu se nijak zvlášť neliší od jiných druhů snímků, vyjma charakteristického vzhledu krajiny, poněkud obtížnější expozice způsobené bílým sněhem a nutností chránit sebe i techniku před mrazem. Ve vyšších nadmořských výškách má světlo také některá specifika.


JPEG_Topeni_s_bramborou_ikonka.jpg

Tip: Jak zahřát fotoaparát před mrazem obyčejnou bramborou
11.03.2009 - Autor: Daniel Poláček
Znáte to, v podmínkách třeskuté zimy vám zatuhne fotoaparát či dojdou baterie v tu nejméně vhodnou chvíli, a hlavou se vám začnou prohánět myšlenky, jestli tomu šlo nějak zabránit. Přinášíme tímto jednoduchý tip, jak lze v zimě udržet fotoaparát v přijatelné provozní teplotě pomocí obyčejné brambory.


Fotografování ohňostroje

Fotohnikona.gif

Pár tipů, které se vám mohou hodit při fotografování ohňostroje
31.12.2008 - Autor: Daniel Poláček
Silvestr je „magickým“ dnem oslav a je již vžitou tradicí oslavit tuto příjemnou chvíli pořádným ohňostrojem. Pro fotografy se tak otvírá skvělá příležitost k pořízení zajímavých snímků. Aby byl výsledek fotografování co možná nejpovedenější, je dobré přihlédnout k několika zásadám, které mohou být pro snímání ohňostroje užitečné. Přinášíme vám jejich stručný výčet a spolu s tím i pár tipů na významnější tuzemské ohňostrojové akce. 


ts_ohnostroje-praxe.gif

Jak fotografovat ohňostroj?
28.12.2007 - Autor: David Filipi
Pro fotografování ohňostrojů platí několik jednoduchých pouček, díky kterým jej může kvalitně vyfotografovat téměř každý, s kompaktem i se zrcadlovkou. V dnešním článku si shrneme základní postup pro fotografování se stativem i bez něj.


Fotohnikona.gif

Několik rad pro fotografování ohňostroje
05.01.2005 - Autor: Martin Dolejš
Příchod Nového roku je vždy provázen mohutnými ohňostroji a to je příležitost k pořízení nádherných snímků. Přinášíme vám něco málo teorie a praktických zkušeností při jeho fotografování.


ts_ohnostroje-praxe.gif

Fotografování ohňostroje v praxi
Březina Jan - 14.01.2002
Na počátku roku jsem vyhlásili malou soutěž o nejpovedenější fotografii silvestrovských oslav a zejména ohňostrojů. Dnes vám představíme nejpovedenější snímky i s drobným technickým komentářem.


ts_ohnostroj2.gif

Jak fotografovat ohňostroj?
27.12.2001 - Autor: Březina Jan
Blíží se Silvestr a s ním i tradiční ohňostroje. Připravili jsme pro vás jednoduchý postup, jak co nejlépe zachytit noční ohňostroj pomocí amatérského digitálního fotoaparátu. Výsledek může být překvapivě dobrý.


Sváteční a zimní motivy v Illustratoru a CorelDRAW

corelx4.jpg

CorelDRAW tutoriál: Vánoční přání, poukaz, PF
26.11.2010 - Autor: Alexander Šafařík-Pštrosz
V dnešním tutoriálu tématicky navážeme na minulý, kde jsme se již připravovali na Vánoce a Nový rok. Budeme vytvářet list, použitelný jako vánoční přání, poukaz anebo PF.


corelx4.jpg

CorelDRAW tutoriál: Kalendář pro rok 2011
09.11.2010 - Autor: Alexander Šafařík-Pštrosz
V dnešním článku se již připravíme na Vánoce a Nový rok, a to kalendářem, který vytvoříme, vygenerujeme v CorelDRAW. Nezapomeňte, nejlepší dárky jsou ty, které darující vyrobil vlastnoručně.


vanocni_prani_preview.jpg

Adobe Illustrator: Vánoční přání
21.12.2009 - Autor: Václav Krejčí
Pojďme společně trochu porušit vánoční tradice a zkusme místo tvorby vánočního přání v Photoshopu použít vektorového brášku – program Adobe Illustrator. V článku názorně uvidíte, že to zas tak velký rozdíl není, a alespoň si během těch svátku klidů a pohody opět malinko rozšíříte své grafické obzory.


ts_grafika_design_praxe.gif

Zamyšlení nad novoročenkami
Autor: Jiří Vítek - 12. 12. 2002
V posledním týdnu se valí jedna za druhou. Někdo chce ležaté, jiný otevírací, další černobílé. Na grafikově stole chaos, v hlavě běs. Dvacet novoročenek denně, každá jiná, všechny originální. Následující text je úvahou o přáních, kterých v této době mnoho posíláme a ještě více jich dostáváme.


Praxe v Illustratoru - stromek nejen vánoční
05.12.2002 - Autor: Jiří Vítek
U příležitosti Vánoc vznikají různé druhy tiskovin, od speciálních svátečních nabídek, přes inzeráty na prodej kaprů až po vánoční přání většinou obsahující motiv vánočního stromku. My si dnes ukážeme, jak jednoduchý jehličnan připravit pomocí několika funkcí ve vektorovém editoru.


3D

3Dcinema-r11.jpg

Pod nohama křupe sníh, zimní krajina v CINEMĚ 4D, závěr
18.11.2010 - Autor: Zoch Pavel
Ano, doplněk dnešního názvu není zcela korektní, ostatně už náš model byl generovaný jen a pouze materiálem a subpolygonální deformací. Ale dnes přece jen budeme blíže nastavení materiálů, budeme si totiž generovat komplexní barevnost povrchu a také další nastavení, která mají s povrchem spojitost.


3Dcinema-r11.jpg

Pod nohama křupe sníh, zimní krajina v CINEMĚ 4D (1)
04.11.2010 - Autor: Zoch Pavel
Je mnoho cest, jak můžeme vytvořit virtuální krajiny. K dispozici jsou speciální generátory, pluginy, pomoci si můžeme externími aplikacemi, ale cestou může být i subpolygonální deformace a shadery samotného programu. A to cestou velmi silnou...


3ds max: Den Poté - tvorba sněhu, ledu a mlhy
02.08.2004 - Autor: Petr Rohr
Poslední ze série návodů, inspirovaných efekty ve filmu "Den poté". Dnes si ukážeme, jak do scény přidat sníh, led a mlhu. Návod je určen pokročilým uživatelům 3ds max.


ts_grafika_praxe_snih.gif

Tvorba zasněžené krajiny v Terragenu
15.01.2004 - Autor: Petr Šomek
V tomto tutoriálu se naučíme, jak vytvořit zasněženou krajinu a ukážeme si práci se „Surface editorem“ a s Terragen pluginy.


PF animace v After Effects

aaecs3.jpg

Vánoce, Vánoce, zase ty Vánoce - Vánoční animované PFko v After Effects, 2. díl
13.12.2010 - Autor: Michal Marek
Vánoční čas se od minulého dílu našeho tutoriálu opět o něco přiblížil, Vánoce už klepou, a někde možná dokonce i buší, na naše dveře. Z kuchyně se jistě mnohde nese ona magická a povznášející vůně vánočního cukroví. I my jsme si toho minule poměrně dost "napekli" a dnes si výsledky naší dosavadní práce trochu nazdobíme. Tak honem do toho, ať můžeme naše PFko servírovat.


aaecs3.jpg

Vánoce, Vánoce, zase ty Vánoce - Vánoční animované PFko v After Effects, 1. díl
07.12.2010 - Autor: Michal Marek
Vánoce. Zase ty Vánoce. Jedněmi milované, jinými zatracované. Abyste měli v předvánočním čase o něco méně toho shonu a o něco více času na sebe a své blízké, ukážeme si, jak rychle vytvořit jednoduché animované vánoční přání v Adobe After Effects (AE). Snad potěší vaše blízké nebo třeba vaše klienty, zákazníky či obchodní partnery a navodí jim trochu té příjemné vánoční atmosféry.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » 3dscena  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » 3D grafika  

 » Rubriky  » Vektory  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Design  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: