ConceptDraw Office 1.0: grafické plánování, schémata a komplexní obchodní grafika - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


VSE

ConceptDraw Office 1.0: grafické plánování, schémata a komplexní obchodní grafika

sw software

24. července 2008, 00.00 | Sada tří aplikací kombinujících vektorových grafický editor s programy na zachycení momentálních nápadů a plánování projektů dává velmi zajímavé možnosti, jak s pomocí grafických schémat, diagramů a obchodní grafiky realizovat a vizualizovat například nejrůznější firemní, programátorské, grafické či reklamní projekty. Stručné představení celého balíku vám dnes nabízíme.

ConceptDraw Office je kombinace tří osvědčených aplikací společnosti Computer Systems Odessa se specializací na tvorbu nejrůznějších obchodních plánů, komplexní obchodní grafiky, vektorových ilustrací v podobě libovolných schémat, organizačních diagramů a vizualizacích soukromých i firemních činností. Tím samozřejmě možnosti balíku ConceptDraw Office nekončí, kombinaci v něm obsažených aplikací lze využít i při mnoha dalších firemních činnostech, které souvisí s organizací času spojenou s vizualizací časových plánů a pracovních úkolů, schematickým návrhům nejrůznějších projektů, přípravě projektové dokumentace, plánování prezentací aj.

Jak už jsem uvedl, není ConceptDraw Office sám o sobě novým programem, ale pouze o šikovně spojené tři programy. Konkrétně se jedná o (již v praxi osvědčený) vektorových editor schémat, organizačních diagramů, obchodních grafů a jiné podobné vektorové grafiky ConceptDraw PRO, dále o nástroj na návrhy a plánování libovolných obchodních či soukromých činností ConceptDraw PROJECT a do třetice o ConceptDraw MINDMAP pro prvotní grafické zachycení momentálních nápadů pro různé projekty.

Řada let vývoje jednotlivých produktů rodiny ConceptDraw v čele s vektorovým editorem ConceptDraw PRO dává balíku ConceptDraw Office poměrně slušnou paletu funkcí, které můžete využít například při sestavování obchodních plánů, schematické vizualizaci a organizaci nápadů a projektů, návrzích různých komunikačních procesů i průběžné sledování jejich realizací. Nečekejte však nic ve stylu MS Outlooku či aplikaci MS Office Project a jim podobným programům, ConceptDraw Office jde na plánování a grafiku trochu jiným způsobem.

Celý balík ConceptDraw Office respektive jeho jednotlivé aplikace jsou k dispozici ve verzích pro Windows XP/Vista a Mac OS X, cena balíku je 415 EUR. Pro doplnění ještě dodám, že všechny tři aplikace se prodávají i samostatně za 199 EUR v případě ConceptDraw PRO a 169 EUR za ConceptDraw MINDMAP nebo ConceptDraw PROJECT.


ConceptDraw Office 1.0 - vektorový grafický editor ConceptDraw PRO

InGyre pro výměnu a sdílení dat

Nedílnou součástí ConceptDraw Office je softwarová technologie InGyre, což je firemní systém společnosti Computer Systems Odessa pro integrovanou výměnu dat mezi jednotlivými aplikacemi v balíku. InGyre se stará nejen o automatizované importní a exportní funkce, ale také o přímou spolupráci aplikací až na úrovni datových souborů, generování zpráv, grafů, tabulek apod.

ConceptDraw PRO

ConceptDraw PRO je jakýmsi jádrem celého balíku ConceptDraw Office a stará se o prvotní návrhy a sestavení grafiky, klipartů, schémat, grafů a dalších specializovaných vektorových ilustrací, které můžete libovolně kombinovat s bitmapovou grafikou. O editoru jsme už psali několikrát, podobnější informace o jeho možnostech najdete například v samostatném článku (týká se verze 7.0) na serveru Grafika On-line.

ConceptDraw MINDMAP & ConceptDraw PROJECT

„Kreslení“ nápadů, tvorba a organizace strukturovaných projektů včetně jejich případné dokumentace je úkolem editorů ConceptDraw MINDMAP a ConceptDraw PROJECT. Mezi oběma programy můžete kopírovat informace o projektech i jejich částech a používat je například v rámci nejrůznějších prezentací či vizualizací. Struktura jednotlivých úkolů je zaznamenána v časové ose, odkud můžete zvolené sledy úkolů exportovat do dalších aplikací, nebo je používat v rámci celého ConceptDraw Office, a to například včetně automatizovaného rozesílání e-mailů účastníkům projektu.

Výsledkem procesu sestavení návrhů projektů či jejich vybraných segmentů může být mimo jiné i efektní grafická prezentace, o jejíž grafické prvky se postará ConceptDraw PRO se sadou mnoha set klipartů roztříděných do různých kategorií. Prezentaci lze též exportovat například ve formátu PDF pro tiskové účely či opět jako prezentaci pro MS PowerPoint.


ConceptDraw Office 1.0 - ConceptDraw MINDMAP slouží k realizaci momentálních nápadů a jejich zachycení přehlednou grafickou formou


ConceptDraw Office 1.0- s pomocí ConceptDraw PROJECT můžete plánovat nejrůznější projekty včetně jejich grafické vizualizace (například formou prezentace) a kontroly již splněných částí daného projektu


ConceptDraw Office 1.0 - možnosti pro generování zpráv a grafů o jednotlivých projektech v aplikaci ConceptDraw PROJECT

Závěr

ConceptDraw Office je na první pohled možná trochu netradiční spojení programů na plánování a vizualizace úkolů, obchodní grafiky a správy i organizace projektů a navíc je nutno podotknout, že tři (byť částečně propojené) programy asi nikdy nebudou úplně ideální pracovním nástrojem jako jedna „all-in-one“ aplikace. Brzy však zjistíte, že právě propojení přesně takových aplikací zvyšuje produktivitu práce a koncepce celého balíku nemá zase tak moc daleko k ideálnímu nástroji zejména pro komplexní zpracování obchodních projektů a s tím související grafiky. Pro koncové uživatele asi nebude mít (pochopitelně jako obvykle až na některé specifické výjimky) ConceptDraw Office příliš velký smysl, zato pro manažery nebo návrháře a vedoucí projektů může být balík dobrým a užitečným pracovním nástrojem.

30 denní zkušební verzi ConceptDraw Office si můžete stáhnout zdarma z webových stránek společnosti Computer Systems Odessa.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Vektory  

 » Rubriky  » Design  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: