Adobe MAX 2008 Europe startuje příští pondělí v Milánu - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:VSE

Adobe MAX 2008 Europe startuje příští pondělí v Milánu

25. listopadu 2008, 00.00 | Konference Adobe MAX představuje již po několik let nevšední příležitost pro vývojáře, kreativce i další uživatele produktů společnosti Adobe, aby se blíže seznámili se současnými i budoucími technologiemi daného výrobce. I letos tato akce proběhne nejen v USA, ale i v Evropě, tentokrát italském Milánu, a to ve dnech 1-4. 12. 2008. Co vše zde čeká na její návštěvníky?

Adobe MAX je již po několik let pořádaným setkáním vývojářů on-line aplikací a dalších uživatelů produktů a technologií společnosti Adobe, které má několik cílů. Především se takto jedná o akci, na které zástupci Adobe prezentují nové a připravované produkty, technologie či koncepce spojené s výrobní strategií daného výrobce. Dále jde o akci vzdělávací, na niž jsou formou workshopů a přednášek probírána nejrůznější specializovaná témata, spojená jak s vývojářskou tématikou, tak i designem, publikováním a dalšími oblastmi, do kterých dnes produkty Adobe zasahují. Konečně se pak jedná i o akci komunitní, na které se ve velmi neformálním a přátelském duchu setkávají uživatelé Adobe produktů z celého světa, a mohou si takto předávat často velmi specializované a nevšední informace a zkušenosti ze své praxe.

Od loňského roku je MAX pořádána s krátkým odstupem na třech místech, konkrétně v USA, Evropě a Japonsku. Americká akce již proběhla ve dnech 16-19. 11. v San Franciscu, japonská se chystá do Tokia na 29-30. 1. 2009. Na evropské půdě proběhne MAX již příští týden, a to ve dnech 1.-4. 12., místem pořádání je tentokrát italské Miláno (loni se akce konala - poprvé na evropském kontinentu - ve španělské Barceloně, zpravodajství z ní jsme vám přinesli zde a zde). V tomto našem článku bychom se rádi podívali na to, co bude v Milánu letos k vidění.

adobemax1f.jpg

Novinky Adobe

Adobe má letos již za sebou uvedení nové generace svých stěžejních produktů, tedy Creative Suite 4. To ovšem neznamená, že na akci nebudou k vidění významné novinky, a to především takové, jenž jsou zaměřeny primárně na vývojáře on-line aplikací na platformách Flash, Flex a AIR. Blíže prezentovány budou takto produkty, technologie a spojenectví, které již Adobe zveřejnila při sanfranciském MAX - souhrnně o nich hovoří tato tisková zpráva a preview řady z nich se již objevil na Adobe Labs, na tomto místě se proto zmíníme jen o těch nejzajímavějších.

Na prvním místě je třeba zmínit aplikaci Flash Catalyst, známou dříve pod označením Thermo, jenž dovoluje přetvořit design určený typicky pro interaktivní webovou aplikaci a vytvořený například v Photoshopu či Illustratoru do podoby Flex kódu. Pro vývojáře je určena nová verze Flex Builderu s označením Gumbo.

Předpremiéru bude mít Flash Player 10 pro mobilní zařízení a prezentována bude i spolupráce Adobe se společností ARM (v rámci Open Screen Projectu), jenž by měla dostat do ARM zařízení optimalizovanou a přizpůsobenou podobu Flash Playeru 10 a runtime Adobe AIR. Představeny byly dále verze 3.5 Flash Media Interactive Serveru a Flash Media Streaming Serveru. A seznámit se bude možno i s Cocomo, novou platformou pro real-time spolupráci a sociální interakce v RIA aplikacích budovaných pomocí Flex. Dá se pak předpokládat, že zejména v rámci tzv. Sneak Peeks session budou prezentovány i další nástroje, technologie a vize, na kterých Adobe v současnosti pracuje. Vyhlášeny rovněž budou 2008 MAX Awards, tedy výsledky soutěže nejlepších vývojářských projektů realizovaných pomocí Adobe produktů.

Vzdělávání

Adobe MAX nabízí 120 unikátních sessions (přednášky) a 60 labs (workshopy) pro tři oblasti: Develop (vývoj s použitím technologií a nástrojů jako jsou Flash, PDF, Flex, AIR, Dreamweaver aj.), Design (využití Adobe nástrojů, především z nové CS4) a Envision (strategie a směřování produktů Adobe). Mimo vývojářů a designérů si tedy na své v programu přijdou i "business decision makers", tedy manageři, konzultanti, školitelé i další osoby, rozhodující o strategiích publikačních, designérských či vývojářských workflow.

Přednášet budou nejen zástupci Adobe (školitelé, vedoucí vývoje, platformoví evangelisté aj.), ale i další experti pro dané oblasti. Základní program akce končí ve středu, čtvrtek patří celodenním Post-event Labs, věnovaným AIR, Flex, ColdFusion a Creative Suite 4. Konkrétní sestavu programu si pochopitelně každý účastník nastavuje sám dle svých zájmů.

adobemax1-2f.jpg

Na nedostatečnou účast si loňská MAX Europe rozhodně stěžovat nemohla

Komunitní akce

V nabitém programu se najde čas i na večerní neformální setkání. Mimo nich pak mají účastníci prakticky po celou dobu konání akce šanci se setkávat v kuloárech a vyměňovat si své know-how. Dle našich zkušeností z loňského MAX pak předpokládáme, že i letos bude daná akce skvělou příležitostí pro setkávání se zástupci Adobe a navazování nových profesních kontaktů.

Závěrem

Pokud se náhodou ještě na poslední chvíli hodláte do Milána vypravit, registrace je ještě stále otevřena. Ceny akce (840 euro základní vstup, další cenová nastavení lze dohledat zde) odpovídají kvalitě a škále poskytovaných informací. Pro všechny, kdo se na MAX 2008 Europe letos nedostanou, pak připravujeme zpravodajství přímo z místa akce.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Design  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: