Zahoďte počítače a tiskněte bez nich! - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Stolní tiskárny

Zahoďte počítače a tiskněte bez nich!

13. října 1999, 00.00 | Myslíte si, že tiskárna nemůže být bez počítače? Omyl, nový Lexmark tiskne nejen z paměťových karet digitálních fotoaparátů, ale i ze ZIP disket!

Možná Vám titulek tohoto článku přijde nesmyslný nebo přehnaný, ale realita je často překvapivá. Ve Spojených Státech je situace na trhu trochu jiná, než u nás. Například tiskárny se sloty pro paměťové karty z digitálních fotoaparátů jsou běžně na trhu již dlouho. K nám se dostávají až nyní v podobě nových modelů od HP. Pamatuji si na rozhovor se zástupci Lexmárku, který proběhl minimálně před půl rokem, ve kterém jsme se schodli, že pro jejich tiskárny s paměťovými sloty zatím v čechách nejsou kupci. Mezitím Lexmark pokročil v osamostatňování tiskáren od počítačů zase o kousek dál.

Nově uváděná tiskárna, s tajuplným označením Kodak Personal Picture Maker, je paradoxně dílem právě Lexmarku a nabízí velkou nezávislost na osobním počítači. Kromě běžné spolupráce s počítačem, která zatím zůstala zachována, tiskárna umí tisknout přímo z paměťových karet. Jako bonus je tiskárna navíc kompatibilní s externími mechanikami ZIP pro paralelní port. Slůvkem kompatibilní myslím možnost tisku dat bez připojeného počítače.

Typické použití je tedy následující:
Přijdete ke svojí tiskárně. Vyndáte paměťovou kartu z digitálního fotoaparátu a vytisknete si svojí fotografii. Pokud přijde kamarád s disketou ZIP (100 nebo 250 MB), pouze ji vložíte do připojené mechaniky a opět můžete tisknout. Mechanika ZIP sice není v ceně, ale jejich rotšíření je i u nás značné. To vše pochopitelně bez spuštění počítače. Z toho pak můžete tisknout na té samé tiskárně libovolné dokumenty. Z tohoto pohledu je tiskárna velmi universální a hlavně nabízí možnost rychle a snadno tisknout bez počítače. K ovládání stačí několik tlačítek, malý displej a náhledy, které tiskárna automaticky tiskne pro všechny nalezené soubory.

O tiskárně zatím máme pouze strohé informace. Je schopna zpracovat fotografie z paměťových karet CompactFlash i SmartMedia. Tiskový mechanismus je zřejmě shodný s modelem Z11. Nabízí tedy inkoustový tisk s rozlišením až 1200 x 1200 dpi. Podávací mechanismus je určen pro domácí použití a doporučená měsíční zátěž by neměla překročit 200 stran. Domácímu určení odpovídá i cena. Tiskárnu je v USA možno zakoupit již nyní a to za cenu necelých 150 USD.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: