Xerox WorkCentre C2424 – Mašina na „tuhé“ palivo - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Stolní tiskárny

Xerox WorkCentre C2424 – Mašina na „tuhé“ palivo

7. července 2005, 00.00 | Společnost Xerox v poslední době chrlí jednu novinku za druhou. Nyní přichází na český trh s dalším novým produktem - Xerox WorkCentre C2424. Jedná se o výkonný multifunkční systém, založený na technologii tuhého inkoustu (solid ink).

Společnost Xerox Czech Republic, jenž zásobuje trh publikačními tiskovými systémy, černobílými i barevnými tiskárnami, kopírovacími stroji a faxy, přichází se zcela novým produktem - Xerox WorkCentre C2424. Jedná se o první produkt nové třídy barevných multifunkčních zařízení, založený na technologii tuhého inkoustu (solid ink). WorkCentre C2424 umožňuje nejen tisk, ale také kopírování a skenování. Mezi jeho hlavní přednosti patří především rychlost a kvalita barevného tisku. Dále též jednoduchá obsluha a nenáročná údržba – obojí se výrobce snažil maximálně zautomatizovat, aby bylo zacházení s přístrojem pro uživatele co nejjednodušší.

Technologie Tuhého tisku

WorkCentre C2424 využívá novou, Xeroxem patentovanou technologii Solid ink (tuhý inkoust). Tato technologie poskytuje brilantní tiskovou kvalitu a snadnou údržbu. Největší její předností je fakt, že produkuje pouze čtvrtinu odpadu oproti klasickým inkoustovým či laserovým tiskárnám. Solid ink využívá místo práškového toneru a tiskového válce tuhý inkoust ve formě kompaktních kostek, který je založený na bázi polymerů. Proces tvorby dokumentu je obdobný jako u ofsetového tisku. Celý fyzický postup tisku začíná tavením kostek s tuhým inkoustem, poté dochází k aplikaci odpovídajících barev na přenosový válec, a výsledek se odtud přenáší přímo na papír. Na konci procesu máte v ruce kvalitativně velice dobré výtisky s jasnými barvami.

Parametry

Rozměry a hmotnost zařízení: 53 x 62 x 102 cm a 63,7 kg. Tisková kvalita WC C2424 je 600 x 600 dpi, maximálně až 2 400 dpi. Samotný tisk zajišťují 4 barvy pevného inkoustu - CMYK (Solid ink – viz předešlý odstavec). Zařízení zvládá rychlost tisku 24 barevných stránek za minutu s výstupem první strany za méně než šest sekund. V případě skenování až 20 stran za minutu a řadí se tím mezi špičku ve své kategorii. Chcete-li (nebo potřebujete-li) tisknout a skenovat zároveň, není problém, neboť WorkCentre umožňuje souběžně zpracovávat úlohy. Pracovní cyklus C2424 činí až 80 000 stran měsíčně. Zařízení má oboustranný podavač originálů s kapacitou 50 listů, a čtyři zásobníky s papírem, které lze volitelně využívat. Multifunkční zařízení dále nabízí funkce jako například:

  • Phaser Installer automaticky nainstaluje zařízení a připraví ho pro tisk (řádově v několika vteřinách).
  • PrintingScout je jakýmsi policajtem, který hlídá, aby požadovaná operace proběhla korektně a v případě vyskytnutých potíží pracuje na jejich odstranění.
  • Info o nákladech nabízí možnost zobrazení účtování tiskových úloh.
  • Ochrana – C2424 je možné chránit heslem a zabránit tak neoprávněnému cizímu zásahu.

Mozkem multifunkční tiskárny je procesor o rychlosti 500 MHz. Interní paměť zařízení je 40 GB, „pracovní“ paměť RAM má od 256 MB do 512 MB s možností rozšíření až na 1,024 GB. WC C2424 využívá rozhraní 10/100 Ethernet a standardní propojení pomocí USB 2.0. Co se týče ovladačů, WorkCentre pracuje s Windows Postscript Level 3 (OS Windows 98 / 2000 / XP / NT), PCL5 (Windows 2000 / XP), Xerox Walk-Up Printing, Mac OS (OS 9x nebo OS X verze 10.1 a vyšší). UNIX (Linux, Solaris).

Závěr

Pomyslnou třešničkou na dortu je softwarová aplikace s názvem ScanSoft. Tu dodává výrobce k WorkCentre C2424 a dává nám možnost neskenované dokumenty dále upravovat pomocí technologie optického rozpoznávání znaků. Pokud tedy rádi a často skenujete, tak tuto vlastnost určitě velmi oceníte.

Xerox WorkCentre C2424 najde bez pochyby široké uplatnění díky své univerzálnosti, kvalitě a rychlosti tisku a také díky jednoduchosti ovládání i údržbě. Vážní zájemci se mohou obrátit na kterýkoli z distribučních kanálů společnosti Xerox Czech Republic nebo na jakéhokoliv obchodního partnera firmy Xerox. WC C2424 bude k dostání ve třech základních konfiguracích - za cenu od 81 000,- Kč bez DPH.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: