Xerox představil Phaser 1235, 790 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Stolní tiskárny

Xerox představil Phaser 1235, 790

27. listopadu 2000, 00.00 | Společnost Xerox představila dvě nové stolní tiskárny - Phaser 1235 a Phaser 790.

Společnost Xerox představila dvě nové stolní tiskárny - Phaser 1235 a Phaser 790.

Xerox Phaser 1235

Phaser 1235 je barevná stolní tiskárna tisknoucí ve formátu A4. Jde o první tiskárnu vytvořenou společným týmem po převzetí společnosti Tektronix firmou Xerox. Tiskárna je určena pro segment kancelářského tisku a její nejdůležitější technickou inovaci představuje vysoká rychlost tisku. Ta činí 12 stran za minutu při plnobarevném tisku nebo 20 stran za minutu při tisku černobílém. To je vzhledem k ceně tiskárny velmi slušný výsledek daný především technologickým řešením. Tiskárna natiskne na potiskovaný materiál všechny čtyři barvy při jeho jednom průchodu. Pro každou barvu je v tiskárně separátní válec, takže se tiskový cyklus zkracuje na 1/4.

Tiskárna pracuje s využitím LED hlav. Ty jsou v tiskárny umístěny celkem čtyři a umí obraz exponovat v rozlišení 600 dpi horizontálně a 1200 dpi vertikálně. Tiskárnu je možné dovybavit automatickým duplexem a rozšířit o dva dodatečné podavače papíru. Xerox Phaser 1235 umí podle výrobce potiskovat materiály v plošné hmotnosti od 60 do 203 g/m2 s celkovým měsíčním zatížením do 60 000 vytištěných stran.

Tiskárna disponuje již ve standardní dodávce 10/100 Base-T Ethernetem a interpreterem Adobe PostScript 3. Cena na americkém trhu se pohybuje okolo 3 599 dolarů.

Xerox Phaser 790

Pro oblast grafických studií představila společnost Xerox upgradovanou verzi tiskárny Phaser 780 pod označením Phaser 790. Jde o laserovnou barevnou tiskárnu tisknoucí ve formátu B3 a využívající stejný laserový engine Fuji Xerox jako např. Xerox DocuColor 4. Phaser 790 tiskne podle Xeroxu o 50 procent rychleji než jeho předchůdce - tiskne rychlostí 6 barevných stran A4 nebo 26 černobílých stran za minutu.

Tiskárna tiskne s rozlišením 600 x 600 dpi a potiskuje materiál v plošné hmotnosti 64 až 220 g/m2. Na rozdíl od modelu 780 je možné Phaser 790 rozšířit jak o možnost duplexu, tak o přídavné podavače. Tiskárnu řídí EFI Fiery RIP a engine tiskárny je podobný, jako u tiskových zařízení Xerox DocuColor 12 a DocuColor řady 2000 - používá tzv. Intermediate Belt Technology - transportní pás, na který jsou nejprve vytištěny všechny čtyři barvy tištěného motivu a následně najednou "otisknuty" na papír. Phaser 790 je vybaven řadou nástrojů pro správu barev a kalibraci. Tiskárny jsou ve standardu dodávány s 100 Base-T Ethernetem a 6Gb pevným diskem. Cena zařízení na americkém trhu se pohybuje okolo 6.200 dolarů.

Závěr

Xerox prožívá v současné době velmi těžké období spojené s hledáním úspor prostřednictvím škrtů na všech možných i nemožných místech. Jednou z oblastí, která však společnost bezpečně táhne dopředu je digitální barevný tisk (především barevné digitální tiskové stroje DocuColor série 2000 si vedou velmi dobře a v tom roce se očekává dodání přes 1000 jednotek). A je pravda, že Xerox má v oblasti barevného digitálního tisku co nabídnout - má dnes patrně nejširší základnu produktů zaměřených na všechny možné trhy - od vysloveně low-end uživatelů až po high-end zařízení tiskárenských provozů. Představené modely řady Phaser patrně nezapadnou do neskutečné šíře produktů tlačených Xeroxem na trh, ale budou představovat řešení, o které bude v oblasti kancelářského tisku patrně zájem - přeci jen nabízejí ve své cenové kategorii zajímavé technologické a kvalitativní řešení. Na praktické závěry si však budeme počkat až do recenze, kterou na serveru naleznete jen co tiskárny dorazí do naší redakce.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: