Xerox inovoval modelovou řadu rychlých barevných tiskáren Phaser - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Stolní tiskárny

Xerox inovoval modelovou řadu rychlých barevných tiskáren Phaser

12. listopadu 2002, 00.00 | Phaser 2135 se dočkal generačního nástupce - nové barevné tiskárny Phaser 7300 tisknoucí rychlostí až 30 barevných stran za minutu technologií LED.

Společnost Xerox uvedl na trh nástupce barevné tiskárny Phaser 2135, která představovala jednu z nejrychlejších kancelářských barevných tiskáren (viz článek Nejrychlejší barevný tisk - Phaser 2135). A ani nový Phaser není v tomto ohledu žádnou výjimkou - rychlostí 30 barevných A4 stran za minutu se řadí mezi nejrychlejší kancelářské barevné tiskárny formátu A3+.

Technické parametry
Stejně jako tiskárna 2135 je i model 7300 vybaven procesorem Intel Pentium taktovaným na 500 MHz. Ten s použitím operační paměti 128 až 512 MB a jednoprůchodového LED tiskového systému umožňuje dosahovat zmiňovaných 30 barevných nebo 37 černobílých stran za minutu (první stranu vytiskne tiskárna podle technických specifikací za 16s barva/13s čb). Doporučené měsíční zatížení zůstalo na hodnotě 83 000 stran, předurčující tiskárnu do větších pracovních skupin. Tiskový engine pracuje v maximálním formátu A3+ s rozlišením 1200 dpi při černobílém i barevném tisku (u nejnižšího modelu je rozlišení omezeno na 600 dpi). Stejně jako předchůdce se může tiskárna pochlubit fast-ethernet rozhraním, implementací originálního Adobe PostScript 3 jazyka či PCL 5C emulací. Základní model je vybaven dvěma podavači s celkovou kapacitou 650 listů, které lze doplnit o další tři podavače s celkovou kapacitou 1650 listů. Vyšší modely se dodávají s pevným diskem (20 GB) a duplexní jednotkou. Nižší modely lze o tyto moduly rozšířit. Navíc tiskárna disponuje všemi technologiemi původních tiskáren Tektronix a Xerox. Z nejzajímavějších jmenujme TekColor, SnapColor, MaiLinX či automatickou konfiguraci síťového rozhraní.

Náklady na tisk
Použitá LED technologie umožňuje tiskárně dosahovat příjemné provozní náklady. Následující údaje jsou převzaty z webu distributora, kde v tomto PDF dokumentu můžete nalézt srovnání nákladů s ostatními tiskárnami řady Phaser.


Náklady na stránku A4

Modely a ceny
Xerox nabízí Phaser 7300 v pěti modelových modifikacích, které se poměrně dost liší jak konfigurací, tak samozřejmě cenou. Nejnižším modelem v nabídce je Phaser 7300/B, nabízející nejnižší paměť (128MB rozšiřitelná na 512MB) a zejména omezený tiskový výkon - tisk pouze do formátu A3 a nižší rozlišení (600 dpi). To vše na druhou stranu za nejnižší cenu ze všech modelů - 139 990 Kč (bez DPH). Výrazně zajímavěji vypadá druhý nejnižší model, Phaser 7300/N. Ten sice není také vybaven pevným diskem, avšak již nabízí rozlišení 1200 dpi a tisk do formátu A3+. Navíc je vybaven síťovou kartou a vyšší pamětí (192 rozšiřitelných na 512 MB). Cena přitom není o tolik vyšší - na českém trhu je v současné době stanovena na 154 990 Kč. Další modely pak nabízejí v základní sestavě více paměti, pevný disk, duplexní jednotku, další podavače papíru a různé softwarové funkce (např. web server, vzdálený tisk, analyzátor vytištěných zakázek atd.). Podrobný přehled jednotlivých modelů naleznete buď v angličtině na stránkách Xeroxu nebo česky na stránkách tuzemského distributora. Rychlost je u všech modelů stejná.

Závěr
Starší Phaser 2135 nabízel na kancelářské zařízení velmi rychlý barevný i černobílý tisk. Model 7300 jde stejnou cestou. Tiskárnu jsme zatím neměli možnost testovat, ale podle tiskových materiálů se konstruktérům podařilo především dále zvýšit tiskovou rychlost zařízení na úctyhodných 30 barevných stran/minutu a navíc ji bude výrobce prodávat ve více modelových řadách a tak i ve větším cenovém rozpětí, které by mělo uspokojit širší skupinu zákazníků. Ti se jednoznačně rekrutují z řad těch uživatelů, kteří žádají vysokou rychlost barevného tisku v různých formátech do A3 a v dobré tiskové kvalitě (předcházející model se např. od špičkového DocuColoru 2006, který mimochodem Xerox také již přestal vyrábět, lišil trochu horším rastrováním a menším tisknutelným gamutem) - prostě produktivního stroje pro široké kancelářské nasazení.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: