Xerox DocuColor 2006 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Stolní tiskárny

Xerox DocuColor 2006

2. dubna 2001, 00.00 | Společnost Xerox představila na veletrhu CeBIT 2001 nové multifunkční zařízení vycházející z tiskárny PHASER 790. Jak dopadla kombinace multifunkčnosti se špičkovou barevnou laserovkou?

V dnešním článku si představíme další CeBITovou novinku společnosti Xerox. Ta, kromě uvedení modelu Phaser 2135, o kterém jsme informovali, připravila pro návštěvníky veletrhu i praktickou demonstraci nového modelu DocuColor 2006. Jak název napovídá, jedná se barevnou laserovou tiskárnu vyšší třídy kombinovanou se skenerem a umožňující tak nejen tisk, ale i přímé kopírování. Toto zařízení opět vzniklo ve spolupráci vývojových týmů Xeroxu a Tektronixu, takže využívá technologií obou společností.

Technické parametry
DocuColor 2006 vychází viditelně z tiskárny Phaser 790, o které si můžete více přečíst v naší recenzi. Opticky i parametrově je shodnost zcela jasně patrná, i když oficiální tisková zpráva se o ní nezmiňuje. Samozřejmě jsou zde odlišnosti vyplývající z připojení skeneru a ovládacího panelu, který umožňuje plnohodnotné využití v roli kopírky bez použití počítače.
Tisk samotný probíhá při rozlišení 600 x 600dpi s 8bit. barevnou hloubkou pro každý bod. Tiskárna těží jak z nového složení tonerů, tak i z upraveného tiskového enginu zajišťujícího vysokou ostrost tisku i při relativně "nižším" rozlišení. Kontrolér je postaven na R5271 MIPS procesoru s taktováním na 266MHz, využívá 64 - 512MB operační paměti spolu s integrovaným 6GB diskem. Pod konstrukcí kontroleru je podepsána společnost Fiery, kterou jistě nemusíme představovat. Nikoho zřejmě nepřekvapí ani podpora originálního Adobe Postscriptu 3 či emulace PCL 5C. Tiskárna navíc nabízí technologie VisualCal pro barevnou kalibraci, podporu přímého tisku RGB, CMYK, Pantone barev či přímý tisk PDF souborů.
Zařízení je dimenzováno pro střední pracovní skupiny. Černobílý tisk/kopírování probíhá rychlostí 26 stran A4 za minutu. U barevných dokumentů rychlost klesá na 6 stran za minutu. Maximální formát média v podavači je A3++ s tím, že maximální kapacita podavačů je 1400 listů již v základní konfiguraci. Dokoupit lze i 10ti schránkový sorter.

Hodnocení
DocuColor 2006 je sice multifunkční zařízení, přesto si primárně zachovává vlastnosti laserové tiskárny vyšší třídy. Nabízí propracované nástroje pro barevnou kalibraci, podporu ICC profilů a bohatou škálu tiskových formátů. Díky Fast Ethernetovému rozhraní zajišťuje rychlý tisk i rozsáhlých dokumentů.
Z pohledu multifunkčních zařízení samozřejmě DocuColor 2006 nenabízí uživatelský komfort špičkových kopírek, ale dokáže obstát ve většině kancelářských nasazení. Bohužel Xerox zatím nezveřejnil podrobnou technickou specifikaci použitého skeneru, ale podle ukázek z CeBITu je jeho kvalita překvapivě dobrá.

DocuColor 2006 podle našeho názoru konkuruje spíš barevným laserovým tiskárnám než barevným kopírkám. Nabízí kvalitní barevný tisk, ke kterému přidává jistou dávku universálnosti v podobě kopírovacího panelu. Přesto stále zůstává spíš tiskárnou než kopírkou.

A na závěr jedna dobrá zpráva. DocuColor 2006 by již nyní měl být k dodání a navíc bude k vidění v tomto týdnu na veletrhu ITC 2001.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: