Xerox DocuColor 1632/2240 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Stolní tiskárny

Xerox DocuColor 1632/2240

digitální tisk

20. září 2002, 00.00 | Společnost Xerox uvedla na trh nový multifunkční stroj, který by měl být velmi zajímavou alternativou pro náhradu černobílého tisku v menších a středních pracovních skupinách za barevný tisk. Navíc Xerox u tohoto stroje přichází s poměrně agresivní cenovou politikou.

Ve středu 18. září uvedla společnost Xerox na český a slovenský trh nové multifunkční zařízení. To bude dodáváno na trh ve dvou variantách, DocuColor 1632 a DocuColor 2240, lišících se pouze rychlostí tisku.

Základní technické parametry
Konstrukčně tiskový mechanismus vychází z barevné laserové tiskárny Phaser 7700. Jde tedy o zařízení schopné tisknout ve 1200x1200 dpi na formát SRA3, tedy 320x450 mm. Tiskový engine je postaven na technologiích IBT (přenosový pás), Trickle Charge Development (smísení developeru a toneru), a kombinace chemického EA toneru s technologií Belt Fusion. Výsledkem je hladký a v podstatě matný tisk s vysokým rozlišením. Model 1632 dokáže tisknout rychlostí 16 barvených stran za minutu a 32 černobílých. Vyšší model 2240 pak tiskne 22 plnobarevných stran za minutu či 40 černobílých stran za minutu.
Oba modely jsou uváděny na trh v plné konfiguraci. To znamená možnost paralelního kopírování, skenování a tisku. V zařízení je vestavěn RIP Fuji Green Controler osazený 400MHz procesorem PowerPC, 512MB operační paměti, 10GB hard diskem a 100Mb síťovým rozhraním. RIP se může pochlubit originálním Adobe PostScriptem 3, který doplňuje emulace PCL 5e či 6. V základní konfiguraci je zařízení vybaveno čtyřmi podavači, plus ručním podáváním o celkové kapacitě přes 3000 stran. Jediným volitelným příslušenstvím je finisher.

Obchodní strategie
Zástupci společnosti Xerox byli na tiskové konferenci velmi optimističtí ohledně možností tohoto zařízení na trhu. Jedním z důvodů je skutečnost, že Xerox nabízí k tomuto zařízení možnost uzavření smlouvy o plném servisním zařízení s velmi zajímavými náklady. V tomto programu má zákazník zahrnut veškerý spotřební materiál (kromě papíru), náhradní díly i servis, a to za paušální cenu vázanou pouze na počet vytištěných stran. Při tomto modelu vyjde jedna černobílá strana dle Xeroxu na 40 haléřů a plnobarevná na cca 3 Kč. To jsou ceny, se kterými se běžně setkáváme u barevných laserových tiskáren bez servisního zajištění.
Druhým důvodem k optimismu je dle vedení Xeroxu velmi agresivní cena, kterou však zatím nezveřejnilo. Generální ředitelka Filiz Mit však po novinářích vzkázala konkurenci, že tato nabídka od Xeroxu nemá na českém trhu konkurenci v poměru technologie/cena ani z pohledu provozních nákladů. Podle informací Grafiky se v USA cena těchto dvou strojů pohybuje na úrovni 19 900 dolarů za model 2240, resp. 17 900 dolarů za model 1632.

Hodnocení
Po technologické stránce se jedná bezesporu o zajímavá zařízení. S doporučenou měsíční zátěží do 25 000 stran jde o netradiční nabídku spojující bohatou výbavu s řešením spíš pro menší pracovní skupiny. Navíc v kombinaci s plnou servisní garancí má zákazník předem garantovanou cenu provozu, kterou nemůže ovlivnit ani náhlá porucha zařízení. Bohužel Xerox nezveřejnil cenu zařízení, takže nemůžeme posoudit, nakolik bude konkurenceschopné. Cílový segment trhu je na cenu poměrně citlivý a ani příznivé provozní náklady nemusejí být dostatečnou motivací k akceptování byť jen o trochu vyšší pořizovací ceny.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: