Viscom 2005 show s opravdu velkým formátem - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Stolní tiskárny

Viscom 2005 show s opravdu velkým formátem

30. září 2005, 00.00 | V Dusseldorfu aktuálně probíhá veletrh visuální komunikace Viscom 2005. Co všechno nabízí letošní ročník tradiční přehlídky velkoformátových tiskových řešení se můžete dozvědět v naší krátké reportáži přímo z místa. Vyplatí se vydat na cestu?

Viscom je tradičním veletrhem technologií pro visuální komunikaci, takže z pohledu čtenáře Grafiky.cz jde zejména o jednu z dobrých příležitostí seznámit se s aktuální nabídkou velkoformátových tiskových řešení, barev, médií a SW i HW prostředků pro LFP. Letošní ročník probíhá v Dusseldorfu, a tudíž je relativně z České republiky dostupný. Podle katalogu sice české barvy hájí pouze M.I.P. Group a s trochou bratrské vzájemnosti ještě slovenský Ross, nicméně češtinu není zas takový problém zaslechnout. Viscom své jméno má, takže jak mezi návštěvníky, tak i mezi vystavovateli se Češi rozhodně najdou.

LFP v rozkvětu
To, že velkoformátové tiskové technologie stále zažívají své lepší období a zájem o ně stále roste, dokumentuje i letošní Viscom. Přes 250 vystavovatelů a velice reprezentativní zastoupení v podstatě všech významnějších značek svědčí o rozkvětu odvětví. Koneckonců i prudce rostoucí počet asijských producentů svědčí o tom, že tento tržní segment je dostatečně atraktivní a lukrativní. Na letošním Viscomu je zhruba každý čtvrtý vystavovatel z Asie a co víc, řada z nich již nevystavuje v malých státem dotovaných kójích, ale má poměrně velké expozice s bohatou nabídkou produktů.

Další zajímavostí letošního Viscomu je výrazné zaměření na ruský trh a návštěvníky z této velké a po technologiích hladové země. Pro rusky mluvící návštěvníky je pořádáno jednak třídenní business forum, ale druhak i bezplatné skupinové prohlídky s výkladem v jejich rodném jazyce, takže ruština je chvílemi více slyšet než němčina, kterou bychom vzhledem k místu konání čekali asi více. Inu velký trh znamená velké příležitosti a Viscom se pravidelně pořádá i v Moskvě, takže vazby jsou poměrně silné.

Produkty
Nejčastěji zastoupené jsou outdoorové aplikace reklamního tisku, které se snaží tlačit jak výrobci tiskových řešení, tak zejména výrobci médií a samozřejmě i dalšího nutného příslušenství. Velkoformátových tiskových strojů je k vidění na ploše přes čtyřicet a velký prostor je věnován i konkrétní aplikaci vytištěných motivů. Viscom mimo jiné potvrzuje i skutečnost, že samotná tisková řešení se dostávají trochu do pozadí a mnohem důležitější je schopnost nabídnout zákazníkům zajímavé, netradiční, kreativní či velmi ekonomické aplikace. Proto na Viscomu najdete poměrně velké množství malých společností ze všech koutů světa nabízejících různé speciální materiály, aplikační technologie apod.

Samozřejmě nechybí ani systémy řízení tiskových úloh, správy barev atd. Nicméně v tomto směru nepatří Viscom mezi nejreprezentativnější veletrhy a pokud se o tuto oblast zajímáte, najdou se i lepší příležitosti.

Ze zajímavých novinek můžeme jmenovat například novou řadu LFP tiskáren Canon, nové stroje od Mutohu či Nuru.

Vyplatí se návštěva Viscomu?
Veletrh probíhá od 29.9.2005 do 1.10.2005 na Dusseldorfském výstavišti v hale 6. Přístup je možný pouze severní halou, protože zde probíhají další dva paralelní veletrhy, což je s ohledem na rozlehlost výstavního areálu poměrně cenná informace. Základní jednodenní vstupné je 24EUR, permanentka na všechny dny veletrhu vyjde na 34EUR. Pokud se o obor LFP tisku a aplikací zajímáte, tak jde o opravdu dobrou možnost se seznámit s aktuálně dostupnými technologiemi v praxi. Ve srovnání s naší Reklamou-Polygrafem jde přeci jen o výrazně komplexnější show.Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: