Sharp vstoupil na trh barevných ink-jetů - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Stolní tiskárny

Sharp vstoupil na trh barevných ink-jetů

23. srpna 2000, 00.00 | V rámci aliance Sharp, Xerox a Fuji Xerox představila společnost Sharp první tři modely barevných ink-jetových tiskáren určených pro domácí a kancelářské použití. Začíná tah na dosavadní krále na trhu levných ink-jetů?

V rámci aliance Sharp, Xerox a Fuji Xerox představila společnost Sharp první tři modely barevných ink-jetových tiskáren určených pro domácí a kancelářské použití. Začíná tah na dosavadní krále na trhu levných ink-jetů?

V rámci zmíněné aliance plánují do budoucna uvedené společnosti vynaložit na výzkum, výrobu a propagaci ink-jetových tiskáren 2 miliardy amerických dolarů. Lákadlem je pro ně celkový očekávaný růst trhu s inkoustovými tiskárnami, který by měl podle IDC činit každý rok o 15 procent.

Od Sharp, konkrétně divize Sharp Document & Network Systems, tak budou k dispozici tři nové modely - barevné tiskárny AJ-1800 a AJ-2000 a multifunkční zařízení AJ-6010.

AJ-1800 a AJ-2000 představují ink-jetové tiskárny s rozlišením 1200 x 1200 dpi a určené především pro domácí a kancelářské využití. AJ-1800 tiskne rychlostí 6 stran za minutu v barvě a AJ-2000 rychlostí 8 barevných a 12 černobílých stran za minutu.

Multifunkční AJ-6010 představuje kompaktní zařízení tiskárna-skener-kopírka skládající se z ink-jetové tiskárny a skeneru. Zařízení tiskne rychlostí 8 plnobarevných a 12 černobílých stran za minutu. Tiskárna bude dodávána se software SharpDesk pro základní práci s naskenovanými dokumenty.

Všechny uvedené tiskárny disponují samostatnými inkoustovými náplněmi (CMYK), které jsou podle dostupných tiskových informací odděleny od samotné tiskové hlavy. Vyčerpání náplně je indikováno kontrolkou na panelu tiskárny a je možné vyměnit samostatně kteroukoliv barevnou náplň. Tiskárny budou dodávány společně s grafickým software PhotoSuite III SE. Uvedené parametry jsou zajímavé také v porovnání s cenou tiskáren - 130 dolarů (AJ-1800), resp. 180 dolarů (AJ-2000). Cenou jsou tedy tiskárny pozicovány na skutečně low-end trh, nabízejí však některé prvky, které současní hlavní hráči na poli ink-jetových tiskáren nabízejí až už vyšších a dražších modelů - především samostatně měnitelné inkoustové náplně.

První dvě zmiňované tiskárny budou uvedeny na zahraniční trh v říjnu tohoto roku. Cena multifunkčního AJ-6010 bude oznámena až ke konci roku.

Relevantní články:

Porazi Xerox, Fuji a Sharp tiskarny od HP?

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: