Sharp AR-C250 komplexní barevný tisk - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Stolní tiskárny

Sharp AR-C250 komplexní barevný tisk

6. října 2000, 00.00 | Barevná digitální kopírka Sharp AR-C250 představuje ucelené řešení zpracování barevných materiálů pro střední a větší studia či pracovní skupiny.

Před nedávnem představila společnost Sharp nové multifunkční zařízení AR-C250. Jedná se o kombinaci barevné kopírky a tiskárny (formát A3), přičemž nejzajímavější je její rychlost. Toto zařízení totiž dokáže tisknout rychlostí až 25 barevných jednostranných archů A4 za minutu.

Jak už jsme uvedli, AR-C250 je barvené kopírka a zároveň tiskárna formátu A3, která disponuje rozlišením 600 x 600 dpi (8 bit) a 256 stupni přechodů. Jedná se v podstatě o vylepšenou verzi stroje AR-250, který je k dostání i v ČR. Jako technologii tisku využívá elektrostatický tisk s tuhým tonerem. Pro zlepšení kvality však navíc disponuje řadou vestavěných technologií. Těmi jsou především Color Image Slabilization System (CISS), určený pro ovládaní a řízení tisku samotného, Sharp Intelligent Image Segmentation (SIIS), technologie zpracování obrazu zaměřená na dosažení ostrých a vyhlazených hran a 3D Neural-Net Color Processing, pro udržení odpovídajících barev. Zařízení zároveň dokáže tisknou oboustranně během jednoho průchodu strojem, což opět snižuje časy při kopírování (resp. tisku). Celý tiskový proces je řízen přes dotykový LCD displej. Na něm se pomocí ikon nastavují jednotlivé parametry tisku. Kromě standardních parametrů (kontrast, počet kopií, zvětšení apod.) lze například nastavit i zrcadlové otočení nebo převod obrazu do positivu, resp. negativu. Ovládací displej se rovněž využívá pro jednoduché editování kopírovaného archu, např. přesun části obrázku na jiné místo, vícenásobné umístění reprodukce na stránku, vymazání okrajů apod.

Rychlost tisku je samozřejmě odvislá od velikosti a typu potiskovaného materiálu. Prezentované rychlosti, tedy 25 barevných stran za minutu, stroj dosahuje pouze u standardního kancelářského papíru (cca 80 g/m2), kdežto u stejného druhu papíru, ale ve formátu A3, je rychlost 13 stran/minutu (oboustranný barevný tisku až 15 stran/minutu). To co umožňuje tisknou poměrně vysokou rychlostí je technologie Scan-Once-Print-Many (SOPM), tedy kopírka jednou nasmímá předlohu, u formátu A4 za 10,2 sekundy, a z tohoto jednoho nasmímání může provést vícenásobný tisk. Co se týká velikosti výsledných archů, lze získat výstupy o minimální velikosti A5 až maximální velkosti A3. Ve standardní výbavě se do zásobníku vejde 500 archů, případně lze, po dokoupení přídavných zařízení, rozšířit kapacitu až na 5050 archů. Kromě přídavného zásobníku, je možné ke kopírce dokoupit i jednoduché šicí zařízení. Doporučené měsíční zatížení je 40 000 kopií.

Pro použití AR-C250 jako tiskárny je zařízení vybaveno ripem EFI Fiery X4 s procesorem Intel 433 Mhz s 192 MB SDRAM paměti (standardně) a 8,4 GB hard diskem , CD-ROM a ZIP mechanikou. Spolu s hardwarem jsou v základním vybavení k dispozici i některé softwarové utiliti, jak jinak, také od firmy EFI (např. Variable Data Printing).

Zařízení AR-C250 je určeno především pro středně velká kopírovací a grafická střediska. Tomu odpovídá jak velikost (140,2 x 69 x 105,21 cm) tak cena - $31 950 stroj a $13 995 za Fiery X4 (na americkém trhu). V České republice tato kopírka bude rovněž k dostání, přičemž přibližný předpokládaný termín je konec tohoto roku.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: