Ricoh Aficio AP4500 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Stolní tiskárny

Ricoh Aficio AP4500

20. července 2000, 00.00 | Nový produkt je vytvořen jako výkonná síťová tiskárna s produkcí 45 stránek za minutu (oboustranně 36 stránek).

Evropský trh segmentu trhu tiskáren o výkonnosti 30-45 stránek za minutu v letech 1997-1999 neustále rostl o několik desítek procent. Meziroční nárůst v letech 98-99 činil dokonce 82,4% (zdroj:IDC). Nelze se proto divit, že velcí dodavatelé se snaží posílit svoji pozici. Jedním z nich je i společnost Ricoh se svým modelem Aficio AP4500.

Nový produkt je vytvořen jako výkonná síťová tiskárna s produkcí 45 stránek za minutu (oboustranně 36 stránek). Ze své rychlosti těží při pozicování mezi konkurenty, protože díky ní zaujímá velmi výhodné místo.

Aficio 4500

Celková kapacita zásobníků papíru může být až 3550 listů není tedy nutno příliš často myslet na doplňování. Volitelně lze zařadit finisher na 1000 listů (jedna pozice pro sešívání) nebo jeho výkonnější variantu na 3000 listů (4 pozice pro sešívání a děrování) a devítimístný mailbox. Uživatel uvítá bezproblémovou a čistou výměnu toneru i krátkou cestu papíru tiskárnou, což snižuje riziko uvíznutí uvnitř.

Přístroj je konstruován při maximálním zatížení 50000 stránek za měsíc na životnost 5 let, toner vydrží 30000 stránek při standardním 5% pokrytí a developer 300000 stránek A4. První strana je vytištěna za méně než šest sekund s rozlišením až 600 dpi a lze zapojit i funkci vyhlazování hran. Odpovídajícímu vzhledu dokumentu napomáhá přes 150 zabudovaných fontů různých typů. Tiskárna "umí" standardní emulaci jazyků PCL 5e, PCL 6 i PS 3. Kompatibilita s operačním systémy Windows, Unix a Mac OS 7.5 nebo vyšším zaručuje konektivitu k jakékoliv síti.

Jako ke všem multifunkčním strojům řady AFICIO, tak i k tiskárnám je standardně dodáván AFICIO manager, který umožňuje uživatelům a správcům systémů jednoduše sledovat a řídit v síti jeden nebo více multifunkčních produktů Aficio (kopírka, tiskárna, scanner) přes praktické rozhraní v osobním počítači PC. Další podporou pro tato výkonná zařízení je možnost rozdělení tiskových úloh paralelně na více tiskáren (až 6) pomoci programu NAVI print, popřípadě automatické přesměrování z obsazené tiskárny na nevytíženou.

Aficio AP4500 vyhovuje podmínkám šetření energií Energy Star a disponuje funkcí pro šeření tonerem. K dispozici je ihned prostřednictvím poboček firem Impromat (www.ricoh.cz) a jejich distributorů.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: