Ricoh Aficio 180 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Stolní tiskárny

Ricoh Aficio 180

27. října 1999, 00.00 | Nové multifunkční zařízení společnosti Ricoh spojuje všechna běžná kancelářská zařízení do jednoho celku. Chybí snad jen plnobarevné zpracování, které je však výrazně dražší.

Společnost Ricoh uvádí na náš trh digitální multifunkční produkt Aficio 180. V jednom přístroji je obsažena osmnáctistránková digitální kopírka až pro formát A3, scanner, fax, PC fax a výkonná laserová tiskárna.

Aficio 180 Aficio 180 splňuje předpoklady pro využití ve středně velké kanceláři. Kopírovací část se zahřívací dobou 6,5 sekundy sejme předlohu během několika sekund pouze jednou a poté už jen tiskne kopie. Rychlost tedy není omezena (jako u analogových kopírek) neustálým skenováním. Rozlišení 600 dpi a 256 odstínů šedi plně vyhoví i vysokým nárokům na výslednou kvalitu dokumentů, stejně jako vysoká kapacita vnitřní paměti (16 MB RAM rozšiřitelných do 48, resp. 80 MB). Díky tichému provozu a malým nárokům na plochu může být nové Aficio umístěno blízko pracovního stolu. Náplně jsou koncipovány jako "vše v jednom" (all-in-one), což značně zjednodušuje údržbu. Volitelně jde objednat i elektronický třídič, který seřadí dokumenty podle uživatelova přání. Funkce automatického otáčení obrazů zajistí, že vždy podaří založit papír ve správném směru.

Kopírka Aficio 180 je vybavena zoomem 50-200% po 1% krocích s celkem šesti předvolbami zvětšení a zmenšení. Automatický podavač má kapacitu 50 listů a zvládne jednostranné i oboustranné kopírování. Celková kapacita zásobníků může být až 1350 stránek.

Síťová tiskárna je volitelným zařízením, které poskytuje stejnou rychlost 18 stránek za minutu jako kopírovací část. Tiskárnu lze jednoduše ovládat prostřednictvím správce Aficio Manager, který informuje v každém okamžiku o stavu zařízení.

Ve faxové části je možno těžit z digitálního přenosu dat po klasických nebo ISDN linkách. Technologie Super G3 dokáže přenést stránku A4 během třech sekund, což spolu se snímací dobou 1,1 sekundu redukuje náklady na telefon. Velký přístroj se ovládá stejně jednoduše jako běžný fax a má navíc výhodu připojitelnosti k PC. Uživatel tedy může využít svých aplikací a faxovat přímo z počítače. Pro fax lze přičlenit jednu přihrádku, která zajistí oddělení od kopírovacích a tiskových prací.

Úsporný mód pro elektrickou energii (Energy Star), nízká hladina hluku a systém recyklace tonerů jsou příspěvky firmy Ricoh k šetření životního prostředí. Samozřejmostí, jako u všech produktů řady Aficio, je komunikace a návody v češtině. Nové multifunkční zařízení Aficio 180 bude dostupné prostřednictvím poboček firmy Impromat (www.ricoh.cz) a jejích distributorů počátkem příštího roku.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: