Nový Epson s rozlišením 2.880dpi pro doma? - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Stolní tiskárny

Nový Epson s rozlišením 2.880dpi pro doma?

28. listopadu 2000, 00.00 | Nová inkoustová tiskárna Epson Stylus PHOTO 790 nabízí šestibarevný tisk s rozlišením 720 x 2.880dpi v provedení pro domácí uživatele. To není špatná nabídka.

Inkoustové tiskárny v poslední době začínají konečně pod hlavičkou fotorealistického tisku nabízet opticky srovnatelný tisk s klasickou fotografií. Jednou z takových tiskáren by měla být i tiskárna Stylus PHOTO 790, kterou nedávno představila společnost Epson. Tato tiskárna se může pochlubit několika zajímavými technologiemi, kterými se snaží oslovit zejména náročné domácí uživatele. Tomu odpovídá i konstrukce vycházející z nižších modelů řady Stylus.

Tiskárna používá piezo-elektrické tiskové hlavy a šest základních barev. Maximální rozlišení tisku je 720 x 2.880dpi. Extrémně vysoká hodnota rozlišení v jednom směru je výsledkem zmenšení objemu tiskové kapky, zpřesnění podávacího mechanismu a vylepšení papíru. Objem nejmenší kapičky inkoustu, kterou tiskárna dokáže vytvořit, jsou pouhé 4 pl. Ve směru pohybu tiskové hlavy zůstává rozlišení stále 720dpi.
Do tiskárny jsou implementovány všechny technologie Epsonu, které se již objevily u tiskáren řady Stylus PHOTO. Jde o postupy modelování tiskové kapky, vyhlazování tisku a optimalizaci barev. Pod názvem Epson Natural Image Color se skrývá technologie pro rozšiřování tiskového gamutu a optimalizaci barev. Výsledkem jsou jemnější přechody hlavně světlých odstínů zelené a modré.

Další zajímavostí je technologie nazvaná "4-side zero margin", která u speciálního papíru umožňuje tisk až do kraje média. Důležité je, že nulový okraj je ze všech čtyř stran a nevyžaduje žádný speciální ořez. Funkce bohužel pracuje pouze se speciálním programovým vybavením společnosti Epson a není o ní příliš mnoho informací.

Kromě fotografií myslel Epson i na obecnější použití, takže tiskárna je schopna rozumného tisku i na běžný kancelářský papír. Navíc je vybavena funkcí pro vyhlazování PDF souborů pro kvalitnější tisk, se kterou se u fototiskáren často nesetkáváme.

Jak již bylo řečeno na začátku, cílovou uživatelskou skupinou by měli být náročnější domácí uživatelé. Se speciálními papíry tiskárna dokáže vytisknout opravdu pěkné fotografie a na běžný papír vytiskne dokument s ještě přijatelnými náklady. Rychlost tisku by měla také uživatele spíš příjemně překvapit, takže je jen otázkou ceny, zda bude opravdu ideální volbou.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: