Novinky od Lexmarku: C920 a W840 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Stolní tiskárny

Novinky od Lexmarku: C920 a W840

21. července 2005, 00.00 | Společnost Lexmark představila dvě nové laserové tiskárny – barevnou C920 a monochromatickou W840. Jedná se o laserové produkty, jenž se vyznačují vynikající kvalitou, vysokou rychlostí tisku a maximálně zjednodušenou obsluhou a snadnou údržbou.

Společnost Lexmark přináší na trh dvě novinky v oblasti tisku. Jsou to dvě nové laserové tiskárny, nesoucí typová označení C920 a W840. Tiskárna Lexmark C920 je vysoce výkonné barevné laserové zařízení, které se vyznačuje funkcemi s přidanou hodnotou, vynikající kvalitou a snadným použitím. Druhou novinkou v pořadí je černobílá laserová tiskárna Lexmark W840. Ta poskytuje funkce velkoobjemového tisku a univerzální řešení zákazníkům, kteří vyžadují rychlost, produktivitu a rozšířené možnosti dokončování dokumentu při tisku širokých formátů.

Barevná C920

Laserová tiskárna Lexmark C920 disponuje rychlostí tisku až 36 monochromatických stránek nebo 32 barevných stránek za minutu. Základem C920 je 1 GHz procesor a volitelné rozšíření paměti, což dosahuje v kombinaci s rozlišením 2400 Image Duality vynikající kvality tisku a „živých“ barevných obrázků. Rychlost výstupu tisku první stránky je 9,5 - černobíle a 13,5 s při barevném tisku. Použitá technologie Color Science vytváří vhodné podmínky pro simulované předtiskové náhledy nebo hotové obchodní materiály. C920 má vstupní kapacitu až 5 300 listů. Umožňuje tisknout dokumenty různých formátů od A6 do A3 a dokonce i velké transparenty délky 1 200 mm. Lexmark C920 nabízí dále funkce jako například:

  • Intuitivní podsvícené uživatelské rozhraní s numerickou klávesnicí a grafikou, která umožňuje snadné provádění konkrétních funkcí tisku a údržby.
  • Snadný tisk PDF souborů přímo z paměťových flash zařízení, díky rozhraní USB Direkt (umožní snadno a rychle tisknout dokumenty bez přítomnosti PC, stačí vložit paměťové médium do tiskárny).
  • Rozšířené možnosti servisu a rychlejší řešení problémů prostřednictvím jednoduchého a přehledného ovládání.
  • Nové bezpečnostní funkce, včetně možnosti tisku důvěrných dokumentů.

Nástroje, zabezpečení a servis

Color Care Technology dává tiskárně C920 rozšířené možnosti řízení využití barevného tisku prostřednictvím celé řady nástrojů pro správu. Tyto nástroje dokáží tiskárnu snadno nakonfigurovat tak, aby měli k barevnému tisku přístup jen oprávnění uživatelé (jenž jsou identifikováni síťovým ID). Důvěrné tiskové úlohy se ukládají v tiskárně a později je lze uvolnit pomocí uživatelského rozhraní a numerické klávesnice. Tiskové úlohy lze také chránit šifrováním s využitím volitelného pevného disku. C920 dále nabízí úsporné režimy ke snížení spotřeby barevného toneru nebo funkci odhadu pokrytí, pomocí níž budou mít uživatelé přehled o nákladech na tisk každého barevného dokumentu.

Lexmark C920 usnadňuje provádění základních servisních operací pomocí snadno srozumitelné grafiky, která provede uživatele nejčastějšími postupy při odstraňování vzniklých potíží. Převážnou většinu problémů lze řešit prostřednictvím instruktážní obrazovky, která zobrazí schéma oblasti s daným problémem. Další možností je rozšířené grafické menu s podrobnějšími pokyny, které nasměrují uživatele správnou cestou (například změna nastavení vodítek papíru v zásobníku).

Monochromatická W840

Základem tiskárny Lexmark W840 je výkonný 625 MHz procesor a kapacita paměti 256 MB, díky čemuž dosahuje rychlosti až 50 stránek formátu A4 za minutu s časem prvního výtisku za 7 sekund. Maximální měsíční kapacita je 300 000 stránek, což určitě uspokojí i velký kancelářský provoz. W840 je vybavena, stejně jako její barevná kolegyně C920, inovativním uživatelským rozhraním. Práci s intuitivním a přehledným displejem opět maximálně usnadní grafika, navádějící uživatele při jednoduchých tiskových úkolech.

Možnosti

Jednou ze standardních funkcí W840 je Tisk z internetových adres, nabízející uživateli možnost rychle a jednoduše vytisknout dokumenty (jako například pracovní formuláře, školící příručky a webové stránky) přímo z internetu bez použití počítače. Z užitečných vlastností jmenujme dále například: oboustranný tisk nebo rozšířené dokončování úloh, zvládající dokumenty v počtu až 200 stran. Zařízení Lexmark W840 nabízí celou řadu doplňkových funkcí. Můžete například přidat zásobníky, zvyšující kapacitu vstupu papíru až na 5 100 listů a volitelný dokončovač, jenž navýší výstupní kapacitu na 3 750 listů. Další možností jsou také dokončovače, s nimž lze provádět sešívání na různých místech, třídění, oboustranný tisk a děrování (včetně nového dvojitého děrování v horní části listu, které se používá například ve zdravotnictví).

Závěrem

Barevné a černobílé tiskové zařízení Lexmark C920 a W840 jsou určeny pro zákazníky, kteří potřebují velko-objemový, popřípadě široko-formátový tisk. Výhody obou produktů spočívají především v rychlosti tisku, jednoduchosti ovládání, snadné a rychlé servisní údržbě. Zajímavým řešením budiž též funkce s přidanou hodnotou (například možnost přidání dokončovačů – viz. odstavec výše). Doporučená koncová cena pro Lexmark C920 je 84 990,- Kč bez DPH. Cena pro Monochromatickou tiskárnu W840 je 74 990,- Kč bez DPH.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: