Novinky HP pro letošní podzim - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Stolní tiskárny

Novinky HP pro letošní podzim

7. září 1999, 00.00 | Společnost HP představila novinářům za pohnutých podmínek celou řadu zajímavých novinek. K dispozici jsou nové tiskárny, digitální fotoaparáty i skenery.

Společnost Hewlett-Packard uspořádala první zářijový den tiskovou konferenci s uvedením nových produktů. Celá akce proběhla v nové budově společnosti v Praze. Tradiční pompéznost se tentokrát nekonala a kvalita prezentace byla pro většinu novinářů zklamáním. Prezentátoři zřejmě neměli dostatek času na přípravu a na jejich výkonu to bylo znát. Nicméně nejdůležitější jsou produkty a těch bylo opravdu hodně.

Nová generace inkoustových tiskáren
DJ 970C Asi hlavní novinkou bylo uvedení tiskárny DeskJet 970C. Ta přináší takové množství novinek, že ji můžeme směle za novou generaci označit. Tiskárna svou konstrukcí vychází z klasické řady DeskJetů, ale již konstrukčně jde o unikátní řešení. Jako první přináší v oblasti stolních inkoustových tiskáren automatický duplex! Kvalita tisku je podle materiálů HP a ukázek opravdu špičková. Nové technologie PhotoREt III a ColorSmart III opět posunují HP o kus dál.
Jako speciální mutace této tiskárny budou dodávány modely P1000 a P11000, které jsou vybaveny pro tisk digitálních fotografií bez PC. Přímo na tiskárně jsou sloty pro paměťové karty SmartMedia a CompactFlash. Nechybí infra port a ovládací prvky pro práci bez počítače. Unikátnost tohoto řešení spočívá hlavně v tom, že tiskárnu lze běžně používat pro kancelářský provoz a výrazně tak snížit investiční náklady. Bližší informace o nových tiskárnách přineseme v samostatném článku.

Nové modely digitálních fotoaparátů
PhotoSmart C500 Po tiskárnách určených speciálně pro digitální fotografie nemohlo následovat nic jiného, než uvedení nových digitálních fotoaparátů. Představeny byly dva modely, které bohužel do Čech zatím fyzicky nedorazily. Model PhotoSmart C500 nabízí rozlišení 2 mil. pixelů, USB rozhraní a vše co by člověk čekal do fotoaparátu vyšší střední třídy. Kolem ceny pro český trh zatím příliš jasno není a uváděná čísla byla dost mlhavá. Levnější model s označením C200 bude nahrazovat modely C20 a C30. Informací zatím mnoho nemáme, ale půjde spíš o nižší model.

Skenery jak je neznáte
Poslední část prezentace zajistily nové skenery řady ScanJet. Ta kompletně zažila omlazovací kůru. Všechny modely prošly inovací a nový je i software. Nové skenery snadno poznáte podle označení. Místo x200 jsou nové modely značeny x300. Z pohledu grafiků bude zřejmě zajímavý pouze model 63x0C, ostatní jsou určeny zejména pro kancelářské nasazení. Uvidíme, zda nové modely pomohou HP znovu získat ztracené pozice na trhu.

Novinek bylo opravdu hodně a je vidět, že HP neusnulo na vavřínech. Tlak konkurence je značný a nikdo, ani HP si nemůže stagnovat.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Skenery  

 » Rubriky  » Reportáže  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: