Nové tiskárny Xerox dorazily do Čech - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Stolní tiskárny

Nové tiskárny Xerox dorazily do Čech

13. dubna 2001, 00.00 | Včera byly oficiálně uvedeny na český trh nové tiskárny značky Xerox, které vznikly na základě spolupráce konstruktérů Tektronixu a Xeroxu. Jaké jsou ceny pro český trh?

Ve čtvrtek, 12. dubna, uspořádaly společnosti PS-Pro a Xerox společnou tiskovou konferenci u příležitosti uvedení tří nových tiskových strojů na český trh.

Tiskárny byly již představeny na CeBITu, nyní však byly fyzicky k vidění v Čechách a byly oznámeny prodejní ceny.

Vlastnímu představení strojů předcházelo krátké vysvětlení struktury společnosti Xerox a pozice firmy PS-Pro. Xerox v loňském roce zakoupil divizi barevných tiskáren Tektronix, vytvořil novou divizi, zabývajícími se síťovými tiskárnami – jak barevnými, které jsou výsledkem společné spolupráce vývojářů bývalého Tektronixu a Xeroxu, tak černobílými z dílen Xeroxu. Značka Tektronix se ještě používá v trošku překombinované podobě „Tektronix – Colour printers by Xerox", ovšem je jasné, že značku, která je v oblasti barevného tisku velmi dobře zavedená, nelze jen tak „zahodit". Ve výsledku by však měly být barevné tiskárny prodávané pod známým názvem Phaser.

Pro PS-Pro se pohlcením tiskáren Xeroxem nic nezměnilo – nadále je výhradním importérem a distributorem barevných síťových tiskáren Xerox. Podle pana Tejnora, country managera Xerox OPBU pro Českou a Slovenskou republiku, hlavním argumentem pro zachování stavu byly zkušenosti, které si firma na českém trhu získala, a tedy má jak možnost kvalitně podporovat dealery v zavedené prodejní síti, tak disponuje znalostmi potřebnými pro podporu zákazníků. Pro zbytek sortimentu divize, tedy černobílé tiskárny, jsou používáni jiní distributoři.

Nyní již ke strojům – do řady Phaser 35 přibyla tiskárna Phaser 2135, jednoprůchodová LED/laserová barevná tiskárna, tisknoucí do formátu A3+ a s rychlostí až 21 barevných stránek za minutu. Podrobnější popis tiskárny naleznete na našem serveru zde. Ceny Phaser 2135 začínají na 264 777 Kč bez DPH.

Druhou novinkou je kombinovaná tiskárna – kopírka Xerox DocuColor 2006. Z technického hlediska se jedná o laserovou tiskárnu Phaser 790, rozšířenou o „skenovací" a ovládací jednotku. Lze tisknout/kopírovat do formátu A3++, rychlostí 6 barevných a 21 černobílých stran za minutu. Více informací naleznete v recenzi Phaseru 790 a v samostatném článku o DocuColor 2006. Prodejní cena začíná na 614 550 Kč bez DPH.

Třetím strojem je černobílá laserová tiskárna Xerox DocuPrint N4525, síťová tiskárna určená pro náročné pracovní skupiny. Maximální rychlost tisku je 45 stran za minutu, čímž Xerox překonal svůj vlastní rekord v této kategorii, v případě duplexního tisku, který je ve vyšších konfiguracích standardně, se jedná o 39 stran za minutu. DocuPrint N4525 je vybaven pátou generací tiskové mechaniky Fuji Xerox, která společně s rychlým procesorem PowerPC G3/233 MHz zajišťuje jak vysokou rychlost tisku, tak rychlý první výtisk – pouhé 4 vteřiny. Maximální rozlišení je 1200 dpi, samozřejmostí je připojení pomocí FastEthernetu, případně pomocí USB nebo paralelního portu. DocuPrint N4525 podporuje stejně jako ostatní Xerox tiskárny Adobe PostScript 3 a jazyky PCL. Pro zvýšení efektivity použití v pracovních skupinách obsahuje WorkSet funkce, umožňující například zasílat mail, pokud dochazí toner, nebo funkci pro bezpečný tisk – soubory jsou připraveny na disku a vytisknou se až po zadání hesla na panelu tiskárny. Ceny začínají na částce 122 825 Kč.

Tiskárna podporuje formáty A6 - A3, podavače standardně pojmou 1050 listů papíru, maximální kapacita je 3550 listů. Tiskárnu je možné rozšířit o doplňky pro snadnou manipulaci s dokumenty, například třídiče, automatické sešívačky nebo děrovačky, což umožňuje snadno vytvořit sešitou brožuru, která se dá ihned zařadit do pořadače.

Na závěr pan Svátek, ředitel PS-Pro, zkonstatoval, že Xerox nyní nabízí bezkonkurenčně nejširší spektrum barevných síťových tiskáren – od klasické laserové technologie s vysokou kvalitou tisku, přes tuhý inkoust pro ekonomický provoz až po jednoprůchodovou technologii s vysokou rychlostí tisku.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: