Nejrychlejší barevný tisk - Phaser 2135 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Stolní tiskárny

Nejrychlejší barevný tisk - Phaser 2135

26. března 2001, 00.00 | Společnost Xerox představila na veletrhu CeBIT 2001 nejrychlejší barevnou stolní tiskárnu s rychlostí 21 barevných stran za minutu.

Jednou z překvapivých novinek uvedených na veletrhu CeBIT 2001 je nový Phaser 2135 společnosti Xerox. Jedná se o barevnou stolní laserovou tiskárnu formátu A3 se zatím nevídanou rychlostí tisku 21 barevných stran za minutu. Tento model vychází z produktové řady Phaser vyvíjené bývalým konstrukčním týmem Tektronixu a představuje nejrychlejší barevnou tiskárnu v tomto segmentu trhu.

Technické parametry
Tiskový engine pracuje s fyzickým rozlišením 1200 x 1200dpi při černobílém i barevném tisku. Díky použití Intel Pentium procesoru s taktováním 500MHz, až 512MB operační paměti a jedno-průchodovému LED tiskovému systému tiskárna dosahuje tiskárna rekordní rychlosti 21 plnobarevných stran za minutu respektive až 26 černobílých stran za minutu. Tomu odpovídá i doporučené měsíční zatížení, které se u tohoto modelu vyšplhalo až na 83.000 stran, což je nejvíc v celé produktové řadě barevných stolních tiskáren Xerox. Tiskárna se může pochlubit fast-ethernet rozhraním, implementací originálního Adobe PostScript 3 jazyka či PCL 5C emulací. Základní model je vybaven dvěma podavači s celkovou kapacitou 650 listů, které jde doplnit o další tři podavače s celkovou kapacitou 1650 listů.

Při pohledu na technické parametry tiskárny se nelze ubránit dojmu, že do tiskárny je v podstatě místo kontroléru vestavěno skoro kompletní PC-čko. Procesor Intel Pentium je v současnosti pro tiskárnu dostatečně výkonným a zřejmě velmi levným řešením, operační paměť 128 - 512MB, hard-disk 5 GB, to vše jsou parametry stále přijatelného stolního počítače. Inu, proč vyvíjet nová drahá řešení, když lze sáhnout po osvědčeném již hotovém řešení. Navíc tiskárna disponuje všemi technologiemi původních tiskáren Tektronix a Xerox. Z nejzajímavějších jmenujme TekColor, SnapColor, MaiLinX či automatickou konfiguraci síťového rozhraní.

Hodnocení
Model Phaser 2135 jako první nabízí prakticky stejně rychlý barevný i černobílý tisk. To je jen dalším důkazem toho, že barevný tisk určený zejména pro kancelářské nasazení postupně eliminuje všechny svoje nevýhody a stále častěji nahrazuje černobílý tisk. Barevné dokumenty samozřejmě působí mnohem lépe.
Na veletrhu CeBIT 2001 jsme měli možnost vidět několik ukázkových tisků, jejichž kvalita vypadala velice dobře. Konstruktérům se viditelně podařilo vyladit LED technologii nejen na extrémní výkon, ale i velmi slušnou tiskovou kvalitu. Ve srovnání například se špičkovým DocuColorem 2006 tento model pouze trochu hůře rastruje a nabízí menší tisknutelný barevný gamut. Co se se týče ostrosti a přesnosti tisku si obě tiskárny v ničem nezadají. Na trh přijde tato tiskárna ve třech variantách lišících se možností duplexního tisku, množstvím paměti a konfigurací podavačů. Bližší informace o ceně a dostupnosti na českém trhu přineseme dodatečně.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: