Multifunkční HP PSC 750 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Stolní tiskárny

Multifunkční HP PSC 750

HP PSC 750 All-in-One

3. srpna 2001, 00.00 | Pokud máte na stole málo místa a nepotřebujete fax, můžete použít například recenzovaný stroj od HP. Do malé kanceláře jde o velice slušné zařízení.

První část recenze ()
Druhá část recenze ()

Většina informací byla vyřčena u recenze na serveru MůjMac (viz první a druhá část), zbývá pouze dodat několik informací o práci ve Windows.

Po připojení zařízení pomocí USB do počítače se systémem Windows 2000 jej systém automaticky detekuje a vyžádá si CD s ovladači. Po zadání cesty k ovladačům se automaticky nainstaluje ovladač i doporučené programy: HP Director, HP Image Editor a HP Toolbox.

HP Toolbox
Jedná se o standardní výbavu tiskáren HP. Jednoduchý prográmek, který slouží pro zarovnání tiskových hlav, čištění hlav a zjištění stavu inkoustových náplní. Obě informace můžete poměrně snadno zjistit i přímo na panelu tiskárny, ale tady jsou mnohem přehledněji uspořádané. Pro anglicky mluvící je zde také tlačítko pro snadné dosažení online manuálu.

HP Director
V podstatě nejde o nic jiného, než o centrálu jednotlivých funkcí. Klepnutím na tlačítko otevřete dialog pro skenování nebo kopírování. Tam nastavíte potřebné parametry - formát, zvětšení, barevnost a typ papíru - a můžete vesele kopírovat. Při volbě skenování se objeví standardní skenovací dialog, který umožní výsledek odeslat do libovolné aplikace nebo uložit na disk. Některým uživatelům možná přijde vhod také přímé skenování do e-mailu. Funkci pro skenování přímo na CD program zatím nemá :).

HP Image Editor
Jedná se o poměrně jednoduchý program, který se snad ani nedá nazvat obrazovým editorem. Obsahuje pouze základní nástroje, jako je změna rozlišení, překlopení, oříznutí, úpravu jasu a kontrastu, odstranění červených očí. Kromě toho umí pouze přidat k obrázku poznámky a to je vše. U programu vidím jediné plus - dokáže uložit formát cvr - Cover Page File. Jedná se o jediný formát, který lze použít u faxovacích aplikací.

Ovladač tiskárny
Protože se jedná o standardní tiskárnu s tiskovým jazykem PCL 5e/6, nekoná se u ovladače žádné překvapení. Kromě volby tiskové kvality a typu papíru jsou k dispozici určité režimy úpravy obrázku - zesvětlení, ztmavení nebo barevný posun. Většinou to však není potřeba, protože tiskárna pracuje bez problémů.

Závěr
Ve Windows se zařízení chovalo naprosto korektně, nenastaly žádné problémy s ovladači ani se samotnou tiskárnou. Také skenování, i když jsme o něm nepsali, probíhalo bez jakýchkoli problémů. Pro Windows 98 a vyšší (tedy i 2000) existuje jednotné rozhraní skenerů, které HP PSC 750 využívá. Díky tomu je standardně k dispozici například ve Photoshopu.

Záleží pouze na vás, zda takové zařízení potřebujete. Potom se samozřejmě můžete rozhodnout pro zařízení s faxem nebo bez něj. HP PSC 750 je slušné zařízení za dobrou cenu. Tisková kvalita odpovídá přibližně střední úrovni inkoustových tiskáren, kvalita skenování je spíše slabší. Přesto je celková kombinace odpovídající.

První část recenze ()
Druhá část recenze ()

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Skenery  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: