Minolta PagePro 6 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Stolní tiskárny

Minolta PagePro 6

20. prosince 1997, 00.00 | Tato tiskárna jistě mnohé překvapí už svým designem. Po vybalení jistě každý zajásá nad jejími miniaturními rozměry. S rozměry 210 x 340 x 216 mm jistě nezabere na stole moc místa.

Design a balení
Tato tiskárna jistě mnohé překvapí už svým designem. Po vybalení jistě každý zajásá nad jejími miniaturními rozměry. S rozměry 210 x 340 x 216 mm jistě nezabere na stole moc místa. V balení dále najdete fotoválec, toner, napájecí a dokonce i komunikační kabel ( Centronics 1,8m Bi-tronics). Dále pak český a anglický manuál a tři diskety s českými ovladači. Anglické verze jsou v manuálu zalepené v obálce.

Ovládání
Ovládání se provádí převážně pomocí ovladačů. Až na jediné tlačítko, kterým tiskárna disponuje. Funguje jako reset tiskárny, což velice chválím. Informace poskytují diody "Ready", "Paper", "Error". Jejich význam je myslím poměrně jasný. Ovladače jsou české a graficky i informačně povedené.

Tisk
Jde o černobílou laserovou tiskárnu formátu A4 s optickým rozlišením 600 dpi. Kvalitu tisku dále zlepšuje technologie FineART. (anitialiasing). Tiskárna tiskne rychlostí 6 stran za minutu a to i v reálném životě. Prvního tisku se dočkáte už po nějakých 19 sekundách a to díky vestavěnému procesoru. Jedná se o čip I80960SA/16 firmy Intel. Procesor pro svojí práci používá 2 MB paměti, které můžete rozšířit až na 18. Jako komunikační protokol je použit jazyk PCL 5e firmy HP. Díky této technologii je tiskárna velice kompatibilní nejen pod WIN95,ale i pod starým dobrým DOSem.

Podavače a media
Tiskárna disponuje vyklápěcím podavačem na 150 listů běžného kancelářského papíru. Tento se dá rozšířit o přídavný spodní podavač na 250 listů. Jako medium můžete použít papír o váze 60 - 157 g/m2. Nebo alternativně obálky, folie, samolepky a podobně. Potištěné stránky se volně hromadí v horním podavači, který by měl mít kapacitu 100 listů. Z praxe bych řekl, že není nejlépe koncipován.

Software
Ovladače jsou české, Windows 95 tuto tiskárnu detekují pomocí technologie PnP. Instalace se mi podařila až na druhý pokus, ale důvod byl prostý. Vadná 3. disketa, možná by nebylo špatné i instalační CD. Jinak, ale musím konstatovat, že instalaci jsme zkoušeli na několika počítačích a to bez problémů. Ovladače jsou v té nejprotivnější "User frendly" verzi, kterou si dokážu představit. Okno se stavem tiskárny, dokonce animovaná nápověda na řešení běžných problémů. Vše se spouští přímo při startu. Uznávám, že mnoho uživatelů takováto sada SW potěší, pro ostatní ( jako já ) je tu varianta odstranit řádek
" run=wswpd.exe" z win.ini.
Co je zajímavé, ovladače lze odinstalovat, ale pouze spuštěním souboru WSDELET.EXE z adresáře, do kterého jste instalaci provedli. Všechny běžné způsoby, které windows nabízejí, Minolta bohužel přehlédla.

Závěr
Jde o velice rychlou tiskárnu ve své kategorii. Díky poctivé podpoře PCL 5e je velice kompatibilní pod mnoha operačními systémy. Z nešvarů bych jmenoval poměrně velkou hlučnost ( 47 dB ). Poměrně nepovedený výstupní zásobník, z kterého papíry vypadávají. Ovladače jsou české, graficky pěkné. Jen snad je vidět, že pocházejí z roku 96, takže design je možná trochu netradiční. Rozhodně za cenu nějakých 15000 Kč vč. DPH, jde o tiskárnu s výborným poměrem výkon / cena.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: