HP ve Žlutých lázních: na živo! - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Stolní tiskárny

HP ve Žlutých lázních: na živo!

13. srpna 2007, 00.00 | Poslední červencový den uspořádala společnost HP na pražském koupališti ve Žlutých lázních velkou tiskovou konferenci, kde živě představila všechny své letní novinkové produkty. A co všechno tam bylo k vidění?

Společnost HP uspořádala dne 31. 7. od 15:00 ve Žlutých lázních tiskovou konferenci, kde živě představila všechny své letní novinkové produkty. O některých novinkách, které tam byly k vidění, jsme prostřednictvím našich webů již informovali. V dnešním článku se proto zaměříme na ostatní produkty, které ještě představeny nebyly. Vše se neslo v duchu prázdnin a dovolených – ve stylu "zaznamenejte své vzpomínky na léto" a v kostce byly k vidění jak nové kompaktní fotoaparáty, tak nové inkjetové tiskárny a multifunkční zařízení. Výrobce však představil i svou novou obchodní strategii, co se týče distribuce a nabídky ohledně spotřebního materiálu.


foto: Martin Hájek

Digitální fotoaparáty
Mohli jste zde vidět a vyzkoušet si novinky z oblasti digitálních kompaktních fotoaparátů. HP nedávno představil celkem 9 nových přístrojů: HP Photosmart R937, HP Photosmart R847, HP Photosmart R742, HP Photosmart Mz67, HP Photosmart E337, HP Photosmart M447, HP Photosmart M547, HP Photosmart M637 a HP Photosmart M737. Tyto modely mohou nabídnout například velký dotykový displej o úhlopříčce 9,14 cm (Photosmart R937), vysoké rozlišení až 8 MPix nebo až 6ti násobný rozsah zoomu (Photosmart Mz67). Samozřejmě nechybí stylový design v kombinaci s malými rozměry a mezi užitečné funkce nové řady Photosmart patří například i nástroj HP Design Gallery, umožňující funkce "zeštíhlení", odstranění jevu červených očí nebo retušovací možnosti. Více informací o nových kompaktech HP naleznete v tomto článku.


foto: Martin Hájek

Tiskárny
Kategorii inkoustových tiskáren zde zastupovaly modely Photosmart D7260 a HP Photosmart D7460, které nabídnou rychlý způsob tisku fotografií již za 10 sekund. Zařízení výrobce vybavil dotykovým displejem s úhlopříčkou 8,9 cm, tlačítkem HP Red-Eye Removal a ovladačem softwarem HP Smart Web Printing. Model D7460 disponuje navíc bezdrátovým adaptérem.


foto: Martin Hájek

Oblast multifunkce reprezentoval HP Photosmart C5280, který kromě kopírování a skenování nabízí například také možnosti přímého tisku na CD a DVD disky. Opět nechybí softwarem HP Smart Web Printing nebo automatický snímač druhu papíru, popřípadě také tlačítko HP Red-Eye Removal (pro odstranění jevu červených očí). Více si o těchto produktech můžete přečíst například v tomto článku.


foto: Martin Hájek

Kromě již představených produktů jsme mohli vidět i pár horkých novinek, mezi které patří nenáročná a levná tiskárna HP Deskjet D1460, dvě multifunkce Deskjet F4180 a Photosmart C4280 nebo mobilní "foto-kiosek" Photosmart A826.


foto: Martin Hájek

HP Deskjet D1460
Deskjet D1460 je určena pro nenáročné uživatele a nabídne tisk rychlostí 16/12 stran za minutu (monochromaticky/barevně – v nejrychlejším módu). Obsahuje software Smart Web Printing (pro tisk z webových stránek) a podavač na 80 papírů formátu A4. Rozlišení je 4 800 x 1 200 dpi.


foto: Martin Hájek

HP Deskjet F4180 a C4280
Jde o velice podobné modely, lišící se jednak designem a především rychlostí. F4180 nabízí funkce tisku a kopírování rychlostí až 20/14 stran za minutu (černobíle/barevně), kopírování stiskem jediného tlačítka, 4 barevné inkousty s optimalizovaným rozlišením až 4 800 dpi nebo volitelných 6 inkoustů. Skener pracuje s rozlišením až 1 200 x 2 400 dpi. Zařízení zahrnuje zásobník na 100 listů papíru a HP Smart Web Printing nebo software HP Photosmart Essential. Deskjet C4280 nabízí také multifunkční využití, tiskne rychlostí až 30/24 stran za minutu (černobíle/barevně), obsahuje 1,5" displej, HP auto paper type sensor optimalizuje kvalitu tisku a kopírování na různé druhy médií. Tisk probíhá pomocí 4 barevných inkoustů (opět s volitelným rozšířením na 6 inkoustů). Softwarové vybavení je shodné s předešlým modelem. Maximální velikost potisknutelného formátu obou zařízení je A4.


foto: Martin Hájek

HP Photosmart A626
Kompaktní fotografická tiskárna vytiskne fotografie bez počítače, okamžitě a teoreticky kdekoli. Mimoto je vybavena velkým barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou 12 cm, na kterém si uživatelé mohou své snímky přizpůsobit a upravit. V nabídce vybavení tiskárny nechybí ani rozsáhlá možnost grafických prvků a efektů pro tvorbu fotoalb a pohlednic.


foto: Martin Hájek

HP Photosmart A826
Vyzkoušejte si zajímavou alternativu v domácím tisku fotografií s HP Photosmartem A826. Díky velkému barevnému dotykovému displeji s úhlopříčkou 17,7 cm a dodávanému dotykovému peru umožňuje toto zařízení upravovat, navrhovat a doplňovat fotografie okraji, textem nebo grafikou. Se zabudovaným zásobníkem na 100 listů papíru lze pohodlně vytisknout až 100 fotografií v řadě (díky dodávanému podavači). V pohodlí domova (ale též na cestách) mohou uživatelé tisknout bez okrajů fotografie formátu 10 x 15 a 13 x 18 cm, dále je k dispozici též formát pohlednic, průkazových fotografií nebo panoramat.


foto: Martin Hájek

Spotřební materiál
Hlavní důraz byl však kladen na novou obchodní strategii týkající se spotřebního materiálu. Není tajemstvím, že HP je obecně vnímán (v porovnání s konkurencí) jako výrobce s relativně dražším spotřebním materiálem, proto dochází k radikálním změnám, jež by měly toto cítění změnit. Cílem je výběr spotřebního zboží s vyšší užitnou hodnotou pro zákazníka tak, aby se zjednodušil proces nakupování (v kamenných, i on-line obchodech). Výrobce bude poskytovat větší výběr tiskových kazet s novými cenovými možnostmi a v nových barevně odlišných obalech.


foto: Martin Hájek

MODRÉ - Standardní tiskové kazety HP (HP Standard Print Cartridges)
Zákazníci, kteří tisknou malé objemy a méně často a kteří se nejvíce zajímají o nízkou pořizovací cenu, mohou nakupovat standardní tiskové kazety HP s inkousty HP Vivera a dosahovat s nimi konzistentních, spolehlivých výsledků za příznivé ceny. Originální inkoustové kazety HP jsou nyní k dispozici za ceny začínající na 299 Kč.

ZELENÉ - Velkoobjemové tiskové kazety HP (HP Value Print Cartridges)
Zákazníci, kteří tisknou spíše častěji a ve větších objemech a kteří proto mají největší zájem o nižší náklady na vytištěnou stránku a přejí si měnit tiskovou kazetu co nejméně, mohou nakupovat inkoustové kazety HP Value s inkousty HP Vivera, které poskytují úspory až 55 procent.

ČERVENÉ - Speciální tiskové kazety (HP Specialty Print Cartridges)
Moderní inkoustová technologie v nových speciálních tiskových kazetách HP zvýší výkonnost tiskárny a nabídne nejvyšší hodnotu a nejlepší výsledky pro specializovanější tiskové potřeby, jako je domácí tisk fotografií a další zvláštní projekty.


foto: Martin Hájek

Lepší nakupování v tradičních kamenných obchodech
HP zlepšuje nakupování v tradičních obchodech pomocí rozličných prodejních průvodců a ukázek tisku, které jako nové podpůrné prodejní nástroje poskytují jednoduché řešení při výběru produktů, kdy si každý tak může zvolit vhodné originální tiskové kazety či tiskárny HP.


foto: Martin Hájek

 


foto: Martin Hájek

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Rubriky  » Reportáže  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: