HP představilo nové inkoustové a laserové tiskárny - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Stolní tiskárny

HP představilo nové inkoustové a laserové tiskárny

HP

2. října 2003, 00.00 | Společnost Hewlett Packard tento týden uvedla na český trh celou řadu nových produktů z oblasti barevných tiskových řešení. Jedná se o bohatou škálu zařízení od přenosné inkoustovky až po nejvyšší model barevné laserové tiskárny.

České zastoupení společnosti HP uspořádalo v úterý tiskovou konferenci, na které nejen vystoupil několikrát kouzelník, ale hlavně představilo další vlnu nových zařízení. Jedná se v podstatě o doplnění novinek uvedených v letních měsících a dotklo se prakticky všech produktových řad z oblasti tisku. Od DeskJetů, přes PCS a Business InkJety, až po barevné laserovky a informace týkající se Indiga. Navíc na úvod celou tiskovou konferenci doplnil svým vystoupením Daniel Princ, který se zaměřil na nové trendy a poznatky z oblasti marketingu a využití moderní personalizace dokumentů. Co nového nás tedy čeká?

Nové DeskJety
První tři novinky doplní produktovou řadu DeskJet. První novinkou je model DeskJet 450wbt, který rozšiřuje rodinu tiskáren DJ450. Na trhu jsou již k dispozici modely 450ci a 450cbi, tedy malé přenosné tiskárny s fotografickým tiskem a klasickým USB připojením. Model wbt je rozšířen o model Bluetooth, takže umožňuje bezdrátový tisk. HP tak dále rozšiřuje nabídku tiskáren s podporou buď WiFi či Bluetooth tisku.
I druhá novinka je doplněním stávajícího modelu o bezdrátový tisk. Tentokrát si vývojáři vzali na mušku model DJ5652 a přidáním síťového a WiFi modulu z něj udělali model DJ 5850.
Třetí novinkou je nejvyšší DeskJet s označením 9650. Jde o model, který je posazen nad stávající DJ9300 a nabízí tisk do formátu A3+ šestibarevnou technologií photo REt IV. To kromě jiného znamená vyšší rozlišení jak při barevném, tak i při černobílém tisku, vyšší rychlost a co je velmi příjemné , bezokrajový tisk až do formátu A3. Na trhu se objeví i varianty 9670 s duplexem a 9680, ke které bude navíc dodáván originální SW Adobe RIP.

Multifunkční novinky
Tři novinky se objeví i v oblasti multifunkčních zařízení. První je model PCS 1350, který se stane novým nejlevnějším modelem v nabídce a nahradí PCS 1210. Nabídne tisk technologií photo REt IV a možnost přímého tisku fotografií díky vestavěným slotům pro paměťové karty. S tím je spojeno i zvýšení rychlosti, podpora funkce proof sheet a bezokrajového tisku na formát 10x15cm. Šestibarevný tisk je však volitelný a vyžaduje dokoupení kartridže.
Druhou novinkou je vyšší model PCS 2410, který opět nahrazuje starší model, tentokrát PCS 2210. Novinky se opět týkají zejména fotografického tisku, takže kromě jiného se tiskárna může pochlubit xD slotem, bezokrajovým tiskem do formátu A4, detekcí typu média a 2,5" barevným LCD displejem. Navíc na rozdíl od předchůdce bude plně podporovat dulex, který bude možné k zařízení dokoupit.
A poslední novinkou je model PCS 2510, který se od 2410 liší zejména možností pohodlného sdílení v síti a to nejen pomocí tradičního ethernetu, ale i bezdrátové sítě standardu 802.11b.

HP Business InkJet 1100dtn
Další novinkou je model BIJ 1100dtn, tedy robustní kancelářská inkoustová tiskárna určená pro velkoobjemový tisk s velmi nízkými náklady. Jde o tiskárnu s oddělenými tiskovými hlavami a oddělenými jednotlivými inkoustovými náplněmi. Podle údajů HP by se cena plnobarevné stránky A4 měla u tohoto modelu pohybovat kolem 2,22Kč a černobílé pouhých 0,65Kč. V této ceně je započítána cena inkoustu a tiskových hlav.

HP ColorLaserJet 9500n
Nejvyšší novinkou v oblasti kancelářské techniky je nová A3 inline barevná laserová tiskárna. S tímto modelem jsme se měli možnost poprvé setkat počátkem léta na HP Labs ve Francii a nyní tato žhavá novinka přichází na český trh. Nabízí tisk rychlostí 24stran za minutu (plnobarevný i černobílý) při produkční zátěži až 200.000 stran měsíčně a ceně cca 2,30Kč na A4ku. Mezi další výhody patří vysoká barevná stálost, duplex se zachováním plné rychlosti tisku, možnost použití externího RIPu třetí společnosti (Fiery, BEST) či detaily jako možnost volby lesklosti výstupu. Navíc zařízení je plně kompatibilní se všemi finishery a dalším příslušenstvím černobílého modelu LJ 9000. Máme přislíbeno, že okamžitě po Invexu budeme mít možnost toto zařízení testovat.

HP Indigo
Na tiskové konferenci se dostalo místa i technologii Indigo, kterou si HP zatím většinou nechávalo pouze na ty nejodbornější akce. Tentokrát Jiří Paleta prezentoval jak strategii a technologické základy Indiga, tak i kompletní produktovou řadu. Z nových informací jsme pro vás vybrali dvě. Tou první je silné zaměření se na zákazníky z oblasti enterprise, tedy velké podniky, nikoli klasický polygrafický segment. To je strategie, kterou může HP dostat toto řešení do oblastí, kam by Indigo před sloučením nikdy proniknout nemohlo.
Druhou novinkou je informace, že poslední týden v listopadu navštíví ČR demonstrační kamión, ve kterém je nainstalován Indigo press 3000. Máme se nač těšit. Vždyť HP plánuje již v příštím roce začít v ČR velmi aktivně nabízet tuto technologii a neoficiálně sdělený plán prodeje pro příští rok je velmi ambiciózní.

Závěr
Jak je patrné z přehledu novinek, HP se v této vlně zaměřilo na dva směry vývoje. Tím prvním je bezdrátové spojení s tiskárnou, kde i nadále podporuje jak BlueTooht, tak i WiFi. Tím druhým je postupná integrace fotografických funkcí do stále širšího portfolia produktů.
Z našeho pohledu nejzajímavější novinkou je bezesporu nová laserová tiskárna CLJ9500, ale k té se vrátíme v samostatném článku. A pokud vám chybí zmínka o Indigu, tak jsme na něj nezapomněli. A Indigo? Uvidíme, co HP předvede v příštím roce. Plány má smělé.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: