HP představilo dvě nové tiskárny - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Stolní tiskárny

HP představilo dvě nové tiskárny

HP Laser Jet

13. listopadu 2000, 00.00 | HP představilo dvě nové laserové tiskárny, kterými svým konkurentům jasně ukázalo, že cenová válka pokračuje. Jaké jsou nové LaserJety?

Společnost Hewlett-Packard uspořádala 9.11.2000 tiskovou konferenci s opravdu bohatým programem. Kromě finančních výsledků byly prezentovány nové laserové tiskárny, zálohovací mechaniky, servery a aktivní síťové prvky. Z našeho pohledu jsou samozřejmě nejzajímavější nové tiskárny, které představil pan Martin Panák.

HP color LaserJet 4550
Jak je již z názvu patrno, jde o následovníka modelu cLJ 4500. Nový model přináší několik technologických novinek a mírně zvyšuje produktivitu tisku. Na to jsme si již u nových tiskáren zvykli, takže rychlejší procesor, síťové rozhraní či větší paměť nikoho příliš nepřekvapí. Příjemnou novinkou je podpora PCL 6 a hlavně emulace Post Script 3 u všech modelů.
Technologickou novinkou je EWS, tedy vestavěný plnohodnotný web server. Ten umožňuje komplexní správu tiskárny v prostředí webového browseru včetně všech stavových informací. Navíc jsou podporovány například varovné emaily či další drobná vylepšení. To vše je umožněno implementací EVM, tedy jakéhosi operačního systému tiskárny. Ten by měl do budoucna umožnit programování speciálních aplikací pro tiskárnu a její další funkční rozšiřování. Tuto možnost by měli mít i přímo uživatelé, kteří si budou moci připravovat speciální programové moduly pro tyto tiskárny.
Další výraznou změnou by měla být koncepční změna instalačního programu. Ten představuje novou generaci, která by měla být postupně implementována do všech laserových tiskáren.

Jak je patrné z popisu, změn je poměrně hodně, i když nejsou příliš zásadního charakteru. Všechny v podstatě zvyšují uživatelský komfort při zachování stejné tiskové technologie. Tiskárna by se měla začít dodávat na český trh v prosinci letošního roku a to ve čtyřech provedeních. HP zvolilo hodně agresivní cenovou politiku a nejlevnější model bude nabízen za 80 tisíc korun v maloobchodní síti. Nejdražší model s duplexem, síťovým rozhraním a interním 5GB diskem bude stát těsně přes 150.000Kč což na barevnou laserovou tiskárnu formátu A4 není vůbec špatné.

HP LaserJet 8150
Druhou představenou novinkou je černobílá laserová tiskárna pro formát A3 s rychlostí tisku 32 stran za minutu. Je následovníkem modelu 8100, od kterého se liší zvýšeným výkonem kontroléru a implementací několika nových technologií. Při zachování stejného tiskového mechanismu je tiskárna vybavena výrazně rychlejším procesorem a větším množstvím operační paměti. Podle HP to vede ke zhruba zdvojnásobení rychlosti rastrování.
Kromě toho tiskárna nově nabízí rozšířenou tiskovou oblast - netisknutelný okraj se zmenšil na pouhé 2mm. Dále je tiskárna vybavena technologiemi EWS a EVN, o kterých jsme již hovořili. Duplexní jednotka nabízí nově možnost kalibrace soutisku a nechybí ani varianta MFP.
Při komunikaci s počítačem je možno využít jazyk Post Script 3 (v emulaci) a dokonce je možné přepnout tiskárnu do režimu, ve kterém emuluje starší modely 8000 a 8100. To ocení zejména správci rozsáhlých tiskových řešení či uživatelé používající speciální software.
Tiskárny rodiny LJ 8150 by již měli být dostupné na českém trhu a to hned v pěti variantách. Nejlevnější model stojí 88 tisíc korun a za nejdražší 8150mfp zaplatí zákazník zhruba 330 tisíc korun.

Obě nové rodiny tiskáren jsou na náš trh nasazeny s velmi agresivní cenou. HP již nyní výrazně dominuje na trhu s kancelářskými tiskárnami a zřejmě nechce nikoho nechat na pochybách o svých možnostech. Je pravděpodobné, že zejména barevná verze může zasáhnout i další segmenty trhu, jako jsou grafická studia a další obory. Nízká cena a zavedená značka jsou pádnými argumenty.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: