HP Photosmart 8250 – rychlejší a úspornější - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Stolní tiskárny

HP Photosmart 8250 – rychlejší a úspornější

25. července 2005, 00.00 | Společnost Hewlett Packard přichází na trh s další novinkou - HP Photosmart 8250. Řeč je o barevné inkoustové tiskárně formátu A4, která využívá technologie HP PhotoREt IV Pro a 6 barevného tisku. Jedná se o slušně vybavený model s podporou PictBridge, Bluetooth a mnoho dalšího. Dle slov výrobce se můžeme těšit na podstatně vyšší rychlost tisku.

HP Photosmart 8250 je barevná inkoustová tiskárna formátu A4, využívající šestibarevného tisku. Podle slov výrobce, nabízí HP 8250 díky nové technologii výroby podstatně vyšší rychlost tisku. Zařízení podporuje PictBridge pro přímý tisk z digitálních fotoaparátů. Svým zaměřením je tato novinka od HP určena především pro bez-okrajový tisk fotografií o velikostech 10 x 15 cm, 13 x 18 cm, Panorama (10 x 30 cm), případně klasický A4, nebo A4 Panorama (2 x A4). Zajímavou inovativní funkcí je podpora technologie Bluetooth. Přidáním Bluetooth adaptér HP bt300 či bt450 změníte Photosmart 8250 v bezdrátové zařízení, díky němuž jednoduše tisknete z libovolného zařízení vybaveného rozhraním Bluetooth – může se jednat o mobilní telefon, notebook, PC, PDA, či handheld.

Rychlejší inkoustový tisk

Výrobce Hewlett-Packard vyvinul novou technologii pro tisk realizovaný inkoustem, na jejímž vývoji se vědci podíleli pět let. Podle tvůrců by měla oslovit především domácí uživatele a trh SOHO, jimž hodlá nabídnout podstatně vyšší rychlost tisku. Revolučnost tisku spočívá ve způsobu, jakým je montována tisková hlava. Při tradičním výrobním postupu jsou komponenty hlavy vyráběny zvlášť a spojovány až na konec. V tomto případě však dochází k vytvoření tiskové hlavy okamžitě, jako jednoho celku a to prostřednictvím fotolitografického procesu. Výsledkem tohoto postupu při výrobě je přesnější, rychlejší a také levnější tisk. Novou technologií budou kromě HP Photosmart 8250 vybaveny také modely: Photo Printer a Photosmart 3000 řady All-In-One (všechny určeny pro spotřebitelský trh). Další informace o technologii SPT (Scalable Printing technology) naleznete například ZDE.

Parametry

HP Photosmart 8250 disponuje rozměry 447 x 385 x 160 mm a hmotností 8,5 kg. Tiskárna pracuje na základě technologie SPT (Scalable Printing Technology), tiskne v rozlišení 4 800 x 1 200 dpi (na fotografické papíry premium), pro tisk využívá 6 inkoustů. Lze zakoupit i speciální inkoustovou kazetu pro tisk černobílých fotografií. Co se týče rychlosti tisku: vytvoření barevné fotografie ve formátu 10 x 15 cm trvá přibližně 30 sekund, v případě tisku vysoce kvalitního černého tisku nebo barevných dokumentů zvládne Photosmart 8250 až 32 stran za minutu.

Možnosti

Koncepce tiskárny byla navržena tak, aby ji bylo možné používat též samostatně bez počítače. Má sloty pro běžně používané paměťové karty a velký LCD displej o úhlopříčce 6,4 cm, na kterém lze vybírat obrázky k tisku, provádět základní úpravy a podobně. Photosmart 8250 je vybavena pěti sloty pro paměťové karty typu Compact Flash, Smart Media, Memory Stick, Secure Digital, Multi Media Card a xD-Picture Card a rovněž IBM Microdrive. Součástí dodávky je instalační software HP Image Zone (sloužící k editaci a organizaci fotografií) a HP Instant Share (software, umožňující posílání a sdílení fotografií přes internet). Malým nedostatkem je fakt, že výrobce dodává produkt bez propojovacího USB kabelu - je tedy nutné jej pro připojení tiskárny k Vašemu PC dokoupit.

Technická specifikace

 • Rozměry (Š x V x H): 447 x 385 x 160 mm
 • Hmotnost: 8,5 kg
 • Barevná technologie tisku: HP PhotoRet IV
 • Rozlišení - barevné normální: 4 800 x 1 200 dpi
 • Rozlišení - černé normální: 1 200 x 1 200 dpi
 • Rychlost barevného tisku: 5.7 stran za 60 s
 • Rychlost černého tisku: 7.8 stran za 60 s
 • Formát tiskárny: A4
 • Velikosti médií: A4
 • Tiskový jazyk HP PCL 3, GUI, PML
 • Integrovaná paměť 64 MB RAM
 • Vstupní podavač pro 100 listů a 20 karet
 • Výstupní zásobník pro 50 listů, volitelně duplex pro oboustranný tisk (Q5582A)
 • Podporované operační systémy: Windows 98 / ME / 2000 / XP; MAC OS
 • Rozhraní: 2 x USB 2.0

Konektivita

HP photosmart 8250 je kompatibilní s operačními systémy: Windows - 98 / ME / 2000 / XP Home / XP Professional; Mac OS – verze 10.2 a výše. Použité rozhraní: 1 Hi-Speed USB (kompatibilní s USB 2.0 – kabel však není součástí přístroje). Minimální požadavky na systém Windows: Intel Pentium II (a ekvivalentní), 64 MB RAM, alespoň 600 MB volného místa na harddisku, internetový browser – Internet Explorer 5.5 (a výše), SVGA s rozlišením 800 x 600, 16 bitů. MAC: Mac G3, 128 MB RAM, 150 MB volného místa na disku, SVGA s rozlišením 800 x 600, 16 bitů; CD-ROM – rychlost 4x; USB rozhraní.

Shrnutí

HP Photosmart 8250 je vhodnou alternativou pro všechny, kteří nepotřebují velkoobjemový nebo velkoformátový tisk. Zařízení svými funkcemi a bohatým vybavením, jako například: podpory Bluetooth, možnosti přímého tisku (PictBridge), slotů pro běžně používaná paměťová média atd., nabízí široké možnosti využití, včetně slušného rozlišení i rychlosti tisku (díky použité nové technologii). Obsah kompletní dodávky tvoří tiskárna, napájecí kabel, zdroj napájení, sada inkoustů, základní příručka, instalační leták, ovladače pro Windows a Macintosh na CD, SW HP Image Zone, vzorky médií. Výrobce Hewlett Packard poskytuje na svou novinku standardní záruční dobu 2 roky s možností volitelného rozšíření na 3 roky s HP CarePackem U4798A (výměna na místě). HP Photosmart 8250 dostanete za cenu: (bez DPH): 5 216,- Kč (6 207,- Kč včetně DPH).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: