HP OfficeJet R45/R65 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Stolní tiskárny

HP OfficeJet R45/R65

1. září 1999, 00.00 | Nová multifunkční zařízení přinšejí nejen nové technické možnosti, ale hlavně velmi výrazné snížení cen. HP razatně útočí na konkurenci a má opravdu silné zbraně.

V oblasti multifunkčních zařízení bylo léto vyslovenou okurkovou sezónou. O nových produktech ani zmínky a stávající produktové řady jednotlivých výrobců byly dobře známé. Přesto se chystala malá bomba, za kterou stojí společnost HP.

Nové OfficeJety série R
Když jsem poprvé uviděl nové dva modely multifunkčních zařízení společnosti HP, byl jsem zklamán. Na první pohled se toho v konstrukci příliš nezměnilo. Jaké bylo však překvapení, když začala prezentace a ukázalo se, co všechno se v nových zařízeních skrývá. Oba modely jsou menší, než předchůdci a přesto nabízejí hodně nového. V první řadě je to zcela předělaná elektronika, která se změnila opravdu od základu a hlavně u modelu R65 nabízí zcela nové možnosti. U obou zařízení se objevila kalibrace skeneru a zařízení fungují mnohem nezávisleji na počítači než dříve. Ale podívejme se podrobně na oba modely.

HP OfficeJet R45
R45 Základem tiskového mechanismu je osvědčená inkoustová tiskárna DeskJet 895Cxi, která nabízí tisk v barvě s rozlišením 600dpi podpořeným technologií PhotoRET II. V černobílém režimu je tisk realizován také při rozlišení 600dpi, tentokrát s technologií Ret. Tisknout lze na širokou škálu médií do formátu A4. Zcela přepracovaná vnitřní konstrukce značně usnadňuje přístup k náplním.
Snímání zajišťuje vestavěný barevný skener s optickým rozlišením 600 x 2400 dpi a barevnou hloubkou 3é bitů interně. Pomocí interpolace lze dosáhnout rozlišení až 9.600 dpi.
Obě zařízení lze používat i z počítače prostřednictvím paralelního portu. Bohužel chybí USB nebo síťové rozhraní, takže nezbude než přikoupit JetAdmin server, se kterým půjde OfficeJet připojit aspoň do sítě.
Pokud budete zařízení používat bez počítače, pak představuje chytrou barevnou digitální kopírku. Kopírovat lze předlohy až formátu A3, ale výstupem může být pouze formát A4 nebo menší. To znamená využít možnost změny měřítka v rozsahu 25- 400%. K dispozici jsou funkce jako klonování, zrcadlové otáčení, kopírování dvou stránek na jednu či Auto Fit. Vše lze nastavit z ovládacího panelu, který je vyveden tak, jak bývá u kopírek zvykem.

HP OfficeJet R65
Vyšší model má všechny uvedené vlastnosti předchozího modelu. Navíc je vybaven automatickým podavačem až 30 listů papíru. Tento podavač lze použít jak při kopírování, tak i při skenování. Druhým kosmetickým rozdílem je maximálně 99 kopií. U R45 je počet kopií omezen na 50 v jednom kuse. Jinak jsou si zařízení totožná.

Hodnocení
Nebudeme hodnotit ekonomiku nákupu multifunkčního zařízení. To je na jiný článek. Mnohem důležitější je, že HP přichází s novým zařízením za velmi agresivní cenu. Model R45 bude stát 19.000 Kč bez DPH a model R65 bude za 23.000 Kč bez DPH. Navíc jsou obě zařízení rychlá kvalita tisku slušná a náklady na provoz přijatelné.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Skenery  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: