EPSON Stylus PHOTO 750 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Stolní tiskárny

EPSON Stylus PHOTO 750

2. února 1998, 00.00 | Společnost EPSON uvádí na trh novou inovovanou verzi své foto tiskárny, která přináší několik zajímavých novinek. Přestože jsme zatím neměli možnost testovat, protože se jedná o žhavou novinku, rádi bychom vás informovali o tom, čím si vás výrobce chce získat.

Společnost EPSON uvádí na trh novou inovovanou verzi své foto tiskárny, která přináší několik zajímavých novinek. Přestože jsme zatím neměli možnost testovat, protože se jedná o žhavou novinku, rádi bychom vás informovali o tom, čím si vás výrobce chce získat.

Již předchůdce ( PHOTO 700 ), o kterého se na první pohled tiskárna příliš neliší, nabízel velice kvalitní fotorealistický tisk. Je pravdou, že celá řada Stylus PHOTO se vyznačuje trochu nižší rychlostí tisku a vyššími nároky na použitá tisková média. Za to nabízí jeden z nejlepších inkoustových tisků. V tomto trendu by měl pokračovat i nový model.

EPSON Stylus PHOTO 750 První zbraní, kterou disponuje sedmsetpadesátka jsou nové tiskové hlavy. Tisk probíhá v šesti barvách a pro každou je určeno 48 piezo trysek. To je slušný nárůst, protože předchozí model měl pouze 32 na barvu. Díky této změně by měl tisk při stejném rozlišení 1440x720 DPI působit ještě lepším dojmem. Tiskárně nechybí ani velice moderní schopnost přizpůsobovat velikost kapek inkoustu svým potřebám.

Další novinkou je zvětšení vyrovnávací paměti z 64 kB na 256 kB a zrychlení podávací mechaniky. Přeci jenom punc pomalého tisku je asi nepřijatelný hlavně z marketingového hlediska. Technická specifikace uvádí až 2,6 strany za minutu v photo režimu a rozlišení 360 DPI. Je jasné, že při maximální kvalitě tisku to bude výrazně mín, otázkou je o kolik či kolikrát?

Na závěr jsem si nechal jednu vysloveně módní novinku, kterou je USB rozhraní. Takže k dispozici jsou všechny tři běžné možnosti a USB udělá hlavně velkou radost majitelům iMaců, pro které je jedinou volbou.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: