Epson Stylus Photo 2000P - malíř na stole - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Stolní tiskárny

Epson Stylus Photo 2000P - malíř na stole

11. října 2000, 00.00 | Společnost Epson představila novou inkoustovou tiskárnu určenou pro tisk fotografií ve formátu A3. V čem je unikátní?

Digitalizace je slovo, které v současné době vládne světu; tisíce a milióny obrázků a fotografií je uloženo v tisících a miliónech domácích počítačů, serverů apod. Jednou za čas je potřeba nějaký ten obrázek vytisknout a v tištěné podobě archivovat. Právě pro tyto účely je určena nedávno představená inkoustová tiskárna od firmy EPSON - Stylus Photo 2000P, jejíž největší předností je kvalitní a vysoce odolný tisk.

Design a vlastnosti
Vzhledem k tomu, že tiskárna pracuje ve formátu až A3+ nepatří rozměrově k nejmenším (609 x 766 x 414 mm), ale existují i větší A3 tiskárny. Design zařízení je moderní, jemně oblé tvary s dvěma odstíny šedé. Tiskárna umožňuje tisknou ve vysoké fotorealistické kvalitě a to díky několika skutečnostem. První z nich je vysoké rozlišení, které má hodnoty 1440 x 720 dpi. Dalším důležitým parametrem je šestibarevný tisk. Proto aby byl tisk opravdu kvalitní, má řada tiskáren implementovanou technologii přetisku různě velikých kapek. Nejinak je tomu i u 2000P. Ta umožňuje několika násobný přetisk různě velikých kapek, v průměru s objemem 7pl. Posledním, ale zároveň velmi významným přínosem pro kvalitu, je použití technologie New Ink. Tato technologie je založena na tom, že tiskárna nepoužívá klasický inkoust, který zasychá zapíjením, ale používá daleko kvalitnější dvousložkový inkoust skládající se z pigmentu a polymerující složky (vysokomolekulární látka např. PVC, vynil…). Právě polymer vytvoří na tisku film a v podstatě díky němu tisk zasychá. Výsledkem je tisk s brilantními barvami v silné tuhé vrstvě, což vede k vysoké odolnosti proti oděru. Další dobrou vlastností polymerujících barev je jejich velká odolnost proti vnějším vlivům (světlostálost, odolnost proti vlhku…). Firma Epson dokonce udává, že při použití technologie NEW INK a matového papíru Epson je výdržnost tisku až 200 let. Pro kalibraci barev jsou společně s tiskárnou dodávány ovládače ICM (pro Windows), sRGB (win98) a Apple ColorSync 2.0 (pro Macintosh). Kromě kvality tisku je důležitá také jeho rychlost. Stylus Photo 2000P může tisknout rychlostí cca 74 sekund při klasickém černobílém tisku ve formátu A4, respektive 1300 sekund při nevyšší fotografické kvalitě na kvalitní bílý papír ve formátu 289 x 361 (menší A3).

Tiskárna dovoluje potisknout všechny běžné typy médií distribuovaných firmou Epson (papír, fotopapír, fólie, samolepky…), přičemž rozsah gramáží potiskovatelných médií je od 64 g/m2 do 251 g/m2. Zásobník je navržen tak, aby pojmul 100 listů, což je vzhledem k účelům pro které je tiskárna navržena dostačující. K dispozici jsou rovněž dva přídavné zásobníky a to na speciální papír (jeden list) a na obálky (10 ks).

Pro připojení k počítači tiskárna disponuje duálním připojením (USB/paralelní), které je u tohoto typu tiskáren v dnešní době již standardem. Stylus Photo 200P je rovněž možné použít jako síťovou tiskárnu, ale bohužel zařízení pro toto připojení není v základní výbavě. Uvnitř tiskárny je také zabudována malá vyrovnávací paměť' 256 kB. Příjemné je rovněž to, že s tiskárnou je standardně dodáván Adobe Photoshop 5.0 .

Hodnocení
Komu je tiskárna určena je poměrně jasné, všem těm kteří potřebují vysoce kvalitní fotografický výstup formátu A3. Stylus Photo 2000P tedy najde uplatnění v signmakingových tiskárnách, grafických studiích, ve výtvarných ateliérech, ale také například v muzeích a galeriích kde tisky mohou sloužit jako katalogové náhledy exponátů. Samozřejmě ruku v ruce s vysokou kvalitou jde i cena, která není nejnižší, ale vzhledem k faktu že tiskárna těžko najde domácího uživatele, je úměrná. Na českém trhu byla tiskárna ohodnocena na 41 780 Kč včetně DPH.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: