EPSON AcuLaser C9100 – laserová tiskárna pro menší a střední podniky - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Stolní tiskárny

EPSON AcuLaser C9100 – laserová tiskárna pro menší a střední podniky

4. listopadu 2004, 00.00 | Společnost EPSON přináší tiskové barevné řešení pro malé a střední podniky ve formě nové laserové tiskárny C9100. Nový model tiskárny umožňuje tisknout do formátu A3 a transparenty do 1,2 m. Rychlost tisku je 24 stránek za minutu u formátu A4.

Společnost Epson se hlavně zabývá výrobou produktů pro zpracování digitálního obrazu, jako jsou tiskárny, projektory, LCD displeje nebo krystalové produkty jako např. hodinky.
V nedávné době doplnila společnost Epson řadu svých barevných tiskáren o tiskárnu Epson AcuLaser C9100, která je určena pro malé a střední podniky. Umožňuje rychlý barevný i černobílý tisk s tonerem AcuBrite.


Technická specifikace
Model Epson AcuLaser C9100 nabízí barevný laserový tisk o maximálním formátu A3. Umožňuje tisknout i transparenty až do délky 1,2 m. Je vybavena procesorem typu PowerPC 600 MHz se 128 MB pamětí, kterou je možno rozšířit až na 1 024 MB. Maximální kapacita tisku je výrobcem udávána 80.000 stránek za měsíc. Rychlost tisku, ať již barevných nebo černobílých stránek, je konstatních 24 stránek za minutu. Doba potřebná pro tisk první stránky je méně než 10,5 sekundy v případě černobílého tisku a 12 sekund v případě barevného tisku.Vnitřní dva zásobníky mají kapacitu až 500 listů papíru, které je možno rozšířit na až na 5 zásobníků, které pojmou až 2 150 listů papíru s gramáží u formátu A4 do 216 g/m2.
Pro tisk využívá mode C9100 toner AcuBrite, který nabízí širší paletu barev a hladké přechody. Díky malým částečkám toneru zobrazuje větší detaily a více stupňů barev a přitom by měl vykazovat velké úspory. Výrobce udává, že náklady na jednu černobílou stránku vycházejí okolo 0,60 Kč.
Tiskárnu lze připojit pomocí USB 2.0 rozhraní nebo pomocí paralelního a síťového připojení typu ethernet 100 Base Tx/10 Base T. Rozměry tiskárny jsou 678 x 631 x 473 mm.
Na trhu jsou k dispozici i modely Epson AcuLaser C9100PS, který má v sobě již zabudovanou kromě 128MB paměti i Adobe Postscript Level3. Dále je na trhu model Epson AcuLaser C9100DT včetně duplexní jednotky, 128 MB paměti a zásobníku na 1 500 listů.


Závěr
Společnost Epson se sice zabývá výrobou nejrůznějších zařízení, přesto její hlavní doménou jsou tiskárny. Nabízí řešení nejen pro velké společnosti nebo tisk fotografického materiálu, ale myslí i na podniky menší a střední. Do této oblasti patří i laserová tiskárna Epson C9100, která nabízí levný tisk do formátu A3. Doporučená koncová cena je 127.490,- Kč včetně DPH.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: